sailor9  Dołączył: 23 Paź 2006
podgląd w PPL3
Witam
Albo jeszcze nie wytrzeźwiałem po sylwestrze albo już nie wiem co... Chciałbym pokorygować RAWy w PPL3. Otwieram zdjęcia, ładuje się program, ale nie ma podglądu zdjęcia. A jak coś skorygować nie widząc efektów na bieżąco. Mógłby ktoś oświecić laika?
Pozdrawiam
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
z tego co pamietam, mozna wlaczac i wylaczac okienko podgladu - szukales w menu?
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
masz opcje preview - zaznacz ja

[ Dodano: 2007-01-01, 22:21 ]
menu "view"
 

sailor9  Dołączył: 23 Paź 2006
Fafniak napisał/a:
masz opcje preview - zaznacz ja

[ Dodano: 2007-01-01, 22:21 ]
menu "view"


Mam zaznaczoną opcję 'preview' a zdjęcia nie widzę. Dlatego właśnie się dziwię. O co tu chodzi?

Aha, przypomniało mi się, że wcześniej podgląd był (choć w zdecydowanie za małym moim zdaniem oknie). Ostatnio coś niedobrego dzieje mi się z kompem, więc to może dlatego. W takim wypadku mi nie pomożecie. Dziękuję jednak za dobre chęci.

 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
a nie chowa ci sie pod jakies okienko ?!?!?!??
Ja mam zapamietane ze podglad otwiera sie na CRT a opcje na LCD wiec czasem jak zapomne to tez mi sie wydaje ze nia mam podgladu :mrgreen:
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Wielkość okna podglądu też można zmienić. O ile dobrze pamiętam (nie mam teraz dostepu do PPL3 aby sprawdzić) to są do wyboru cztery wielkości.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
plwk napisał/a:
Wielkość okna podglądu też można zmienić. O ile dobrze pamiętam (nie mam teraz dostepu do PPL3 aby sprawdzić) to są do wyboru cztery wielkości.
- hmmm u mnie mozna dowolnie skalowac....
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Nie przeczę, że okno podglądu można dowolnie skalować - korzystam sporadycznie i stąd nie bardzo pamiętam
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Cztery wielkości były w poprzedniej wersji i doprowadzały mnie do torsji. Od "3" można dowolnie skalować. Przy czym - z tego, co zauważyłem - nie wszystkie zmiany są widoczne w oknie głównym (np. odszumianie). Dlatego mając przed oczyma cały obrazek warto kliknąć na lupkę pokazującą wycinek 100% z fragmentu zdjęcia. Chociaż nie przeczę, że owa niedogoność jest do zlikwidowania w ustawieniach menu.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach