zenza  Dołączył: 22 Kwi 2006
[ *istDS] Nie potwierdza ostrości
Cze!
Dzisiaj bawiłem sie podpinając dwa manualne obiektywy, Panagor 28/2.8 i Cosinon T 135/ 2,8 MC. W sumie Panagor potwierdzał mi ostrość na matówce a po podłączeniu Cosinona nie chciał tego robić. Nie wiem nie znam sie dlatego tu piszę jaki mógłby być powód? Przyglądałem się od tylca bagnet ma taki sam. Może ktoś wie o co chodzi ani jeden ani drugi niema styków.
Trochgę jestem slepy i pomaga mi to pisknięcie i ten znaczek mówiący o złapaniu ostrości. :shock: :-/
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
1. Rozumiem że istDS?
2. Potrzeba do tego zwarcia wszystkich styków. Rozumiem że oba są srebrne? Spróbuj przeczyscic bagnet cosinona drobnym papierem sciernym w miejscu, gdzie dotykaja go styki - może być lekko lakierowany. Jesli jest czarny, musisz go wyczyscic do metalu tak czy inaczej.
3. Ja bym tam nie wierzył piknięciu tak jak oku. Miałem mz5n i potężnego back/frontfocusa przy takich zabawach.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Sprawdzałem na Heliosie. Normalnie nie potwierdzał ostrości to między obiektyw i bagnet w miejscu styków włożyłem kawałek folii z czekolady to działało.
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
deel z heliosem mi potwierdza - zadnej farby nie usuwalem. Wlaczylem za to w Custom opcje "FI with S lens used" na Available ;)
 

zenza  Dołączył: 22 Kwi 2006
alkos napisał/a:
1. Rozumiem że istDS?
2. Potrzeba do tego zwarcia wszystkich styków. Rozumiem że oba są srebrne? Spróbuj przeczyscic bagnet cosinona drobnym papierem sciernym w miejscu, gdzie dotykaja go styki - może być lekko lakierowany. Jesli jest czarny, musisz go wyczyscic do metalu tak czy inaczej.
3. Ja bym tam nie wierzył piknięciu tak jak oku. Miałem mz5n i potężnego back/frontfocusa przy takich zabawach.


Nowłaśnie ta Cosina nie ma srebrnego rantu tam gdzie zawsze są styki, a pozostałe 50/1.7, Panagor 28/2.8 mają srebrne. Nie wiem czy czyścić trzeba bagnet, bo wydaję mi się że nie, bo wszystkie mają "czarne" bagnety. Chyba raczej ten rant.
Co do potwierdzania, to tak jesli coś jest i powinno działać, to chciałbym aby działało, inną sprawą jest ostrzenie na oko. Męczy mi wzrok takie ostrzenie. Gdy mam potwierdzenie dopiero wtedy staram się wyostrzać poswojemu w minimalnie na +, lub -. pocieszające jest tylko to, że takie stare dziadki a zdjęcia wychodzą niezłe.

[ Dodano: 2006-05-09, 06:26 ]
l_uka,
Jest ok- ja wiedziałem, o tym, że trzeba cos przełączyćw Custom, tylko zmyliły mnie te stałki 50/1.7, i 28/2.8. Na nich bez przełączania miałem potwierdzenie. A na tej Cosinie jak zrobiłem FI with S lens used" na Available zaczęło działać.

Dzięki wszystkim za pomoc!

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach