opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
PiotrR napisał/a:
będąc od jakiegoś czasu użytkownikiem swype'a na telefonie stwierdzam, że po polsku na tym się nawet nie pisze szybciej niż na zwykłej klawiaturze ekranowej.
na SE WT19i czasami ze swype korzystałem, na SGS4 tylko i wyłącznie klawiatura ekranowa (pełna), co nie zmienia faktu że i tak to wszystko jest dużo wolniejsze od fizycznej 12-przyciskowej klawiatury telefonicznej z porządnym słownikiem T9 ;-)

a co tu mówić o klawiaturze w laptopie

ok, taki transformer ma klawiaturę, ale np taki gładzik, nie zawsze działa (nie chciało mi się szukać przyczyn) i w pozycji pseudo-laptopowej trzeba używać ekranu dotykowego :roll:
 

laaval  Dołączył: 07 Paź 2011
opiszon, zainwestuj w SwiftKey. Odkąd go używam pisanie czegokolwiek na klawiaturze dotykowe stało się bardzo przyjemne i szybkie. A na t9 byłem zwyczajnie za tępy :-) Nigdy nie potrafiłem z niego korzystać.
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
philip100 napisał/a:
jeśli o same dane chodzi, to po co taszczyć je na plecach, skoro wszędzie i z każdego urządzenia można mieć dostęp do danych z chmury

Z chmury to ja cenię sobie deszcz... i wystarczy 8-) Specyfika roboty wymaga by wszystko mieć ze sobą - geobazy mają po parę giga i nijak ich ściągać z chmury [dostęp do netu na prowincji to nie bajka; ba, nawet rezydując rok temu w Katowicach miałem problemy], a praca poprzez VPN na zdalnym serwerze jest nierealna ze względu na lagi.

Tablety - kolejna wydumka marketingu z cyklu "co by tu jeszcze wepchnąć klientom, którzy mają już wszystko". Ale jednak znalazłem sensowne zastosowanie - wisi sobie w kokpicie takie 10" i służy nawigacji i kartografii w terenie [nie mylić z AutoMapą]. Będę miał na PPD, można zobaczyć.
 

izbkp  Dołączył: 15 Gru 2008
Doceniam tablet, głównie za to, że biorę go do ręki, klikam i już działam. Napisanie tej odpowiedzi zajęło mi mniej czasu niż trwało by wyjęcie laptopa z szafki i przygotowanie go do pracy... ;)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
nie trzymam laptopa w szafce i mam go zawsze zhibernowanego

twój argument jest inwalidą :mrgreen:
 

izbkp  Dołączył: 15 Gru 2008
opiszon, Zanim się z tabletem nie oswoiłem to też nie trzymałem... ;)
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
izbkp - spoko, jakbyś tablet trzymał w szufladzie, też byś musiał wstać i po niego pójść. No i masz cały czas włączony, czy ipad się tak szybko odpala? Bo galaxy mojego syna, to włącza się dłużej niż win7 w moim blaszaku (a nie mam SSD). Jeśli zaś masz cały czas włączony, to doliczanie przy porównaniu czasu na włączenie laptopa jest trochę nie fair.

Poza tym przecież nikt nie przeczy, że tablet jest wygodny do tego, żeby leżąc na kanapie poprzeglądać net. Ja tylko obstaję przy tym (i opiszon chyba też), że jeśli chodzi o pisanie, to klawiatur ekranowych nie ma co nawet porównywać z normalną klawiaturą komputerową.
 

izbkp  Dołączył: 15 Gru 2008
PiotrR, jesli akurat chce cos dluzszego napisac, to wybieram tradycyjna klawiature w stacjonarnym kompie. Te laptopowe przy niej wymiekaja :)
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
izbkp napisał/a:
Doceniam tablet, głównie za to, że biorę go do ręki, klikam i już działam. Napisanie tej odpowiedzi zajęło mi mniej czasu niż trwało by wyjęcie laptopa z szafki i przygotowanie go do pracy... ;)

No dobrze - ale do czego się aż tak spieszyć :?:
 

ggdh  Dołączył: 06 Sty 2008
Dostalem zlecenie znalezienia zestawu laptop + mala drukarka laserowa spelniajacych wymagania:

Podstawowy: laptop + drukarka = 4000PLN brutto (nieprzekraczalne)

Laptop, zalozmy do 3600PLN, moze byc mniej:

- 17"+, chetnie matowa (dla osoby starszej - bedzie obnizona rozdzielczosc)

- klawiatura niezalewajaca i jakby caly laptop byl troche "rugged" to byloby milo, ale chyba nie ma cudow przy zalozonej cenie

- podswietlana klawiatura

- z systemem

- parametry sprawa drugorzedna, bo w tej cenie chyba i tak beda nienajgorsze


Pomozecie? :-D
 
Escaflowne  Dołączył: 29 Kwi 2014
Tak z praktyki napraw komputerów -> dowolny ThinkPad serii T od Lenovo.
Np T540. Po co chcesz obniżać rozdzielczość? Senior lubi pikselozę?
 

ggdh  Dołączył: 06 Sty 2008
Senior nie wie co to pikseloza. Chce miec program do faktur obslugiwany bez okularow z odleglosci wiekszej niz 4.5cm.

Dzieki za sugestie.

[ Dodano: 2014-06-27, 12:13 ]
Thinkpadow 17" niestety nie ma. Sklaniam sie ku zakupowi laptopa gamingowego, ktory po roku (tyle ma byc w firmie...) pojdzie do ktoregos zaznajomionego dzieciaka.
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
Tak po parametrach to MSI - najlepszy z trójki procek, reszta standardowa; stawiać Leniucha i jazda :mrgreen:
Dell ma procesor niskonapięciowy i błyszczącą matrycę, a jest najdroższy, chociaż body częściowo z alu.
Samsung ma proca poprzedniej generacji, brakuje też USB 3 - to już trochę nie wypada, poza tym od Win8 trzymam się z daleka, chociaż na tablecie mi się sprawdza.

A jak dla mnie to żaden, przy 15" tylko HD to bida okrutna :roll:
 

zipzip  Dołączył: 06 Sty 2010
greentrek napisał/a:
Dell ma procesor niskonapięciowy i błyszczącą matrycę

No właśnie - ta błyszcząca matryca to dyskwalifikacja.
X-KOM - fajna firma - niedawno kupowałem u nich sprzęt.
Na ich stronie dotyczącej Laptopy/Notebooki/Ultrabooki rozwiń "więcej parametrów" i konfiguruj.
Jak nie ma wymaganych przez Ciebie opcji - dzwoń - Dogadasz konfigurację.
Pozdrowienia Krzysztof
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
zipzip, greentrek, dzięki :) wybór padł na msi
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
Czy mam się bać Win8? Będę niebawem kupował laptop i obmyślam, jakie podejście zastosować.
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
szpajchel jakoś nie słyszałem wielkich narzekań, aczkolwiek lepszym rozwiazaniem moim zdaniem jest dokupienie OEMu osobno. 7ka jak najbardziej
 

izbkp  Dołączył: 15 Gru 2008
szpajchel, Poczekaj na 9 :)
 

SeizeThePicture  Dołączył: 07 Lis 2009
Ja tam czekam na 15kę.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach