Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
Jakis czas temu na allegro zakupilem poleasingowego thinkpada. X200 cos tam.
Cena byla zacna sprzet niezniszczalny dwie baterie ciagna do 8h pracy. Ale to tylko 12cali. Ale jak by poszukac to i wieksze sie znajda.
 

mh2012  Dołączył: 05 Wrz 2012
Patrzyłem w tym kierunku (poleasingowe Thinkpady) i takie 14 czy 15,6 calowe ekrany widziałem w cenach zupełnie znośnych jeśli chodzi o procesory i5 i 8 GB RAM. 17 cali albo nie zauważyłem albo świadomie ograniczyłem wyniki do max 15,6 i potem o tym zapomniałem. Ekran matowy, odchylany nawet do 180 stopni (nie wiem po co ale fajnie wygląda na zdjęciach). Z napędem lub bez, z osobną grafiką lub zintegrowaną, z różnymi pojemnościami i typami dysków (HDD, SSD).
Zastanawia mnie jednak dość powszechny opis stwierdzający, że na ekranie widać "odciski" klawiatury. Nie do końca jestem pewien czy przy włączonym laptopie te odciski nie przeszkadzają - przy wyłączonym nie oglądam ekranu to mi przeszkadzać nie będą.
Inna sprawa, że w używanych laptopach chyba dość losowo pojawiają się (istnieje większe prawdopodobieństwo pojawienia się...) jakieś wypalone piksele czy przebarwienia matrycy. I zmniejszona cena (w porównaniu z nowym typowym ...) nie rekompensuje tej obawy. Jeszcze się zastanawiam.

Może i nie pomogłem, ale dopisuję się do tematu, żeby wiedzieć co inni tu napiszą :)
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
Myślę, że Macbook pro 17" o-)
Windowsa można zainstalować jakby co...

Tylko te na i5/i7 używane startują od 2 tyś zł
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Mój ostatni zakup Dell Precision M4700, 4-rdzeniowe i7, 16GB RAM, 256GB SSD, 15" FHD, w bardzo dobrym stanie - parę złotych ponad "dwójkę". Jestem zadowolony.
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
PK napisał/a:
szczerze, to nie mam siły walczyć z BSD/linux, w łindołsach przynajmniej mam jako-takie pojęcie o walce z systemem

Czego tu się bać :?: Przyjazne systemy, stabilne, wydajne, bezpieczne, i jeszcze tanie... 8-)
W ubiegłym tygodniu, zamiast bezcelowej aktualizacji do Windy 10, Mamikur na swojego starego lapa dostała Linuxa Elementary - mimo antytalentu technicznego po jednym dniu obsługuje bez dalszych pytań, dociągnąłem to co potrzebne [LibreOffice, GIMP], reszta w systemie już była. Staroć dostał skrzydeł :-o
Z drugiej strony, ta wymuszona przez M$ migracja na W10, robię to właśnie w firmie... tylu dobrowolnych zgód na szpiegowanie, ubezwłasnowolnienie, atakowanie reklamami itp. to nawet Gugel nie żąda :evil:
 
Mirek  Dołączył: 12 Cze 2006
greentrek napisał/a:
.. tylu dobrowolnych zgód na szpiegowanie, ubezwłasnowolnienie, atakowanie reklamami itp.

A kajdanki mu położyłeś obok, jakby kiedyś i kogoś chciał......?
 
zloty_2000  Dołączył: 27 Wrz 2010
greentrek napisał/a:
PK napisał/a:
szczerze, to nie mam siły walczyć z BSD/linux, w łindołsach przynajmniej mam jako-takie pojęcie o walce z systemem

Czego tu się bać :?: Przyjazne systemy, stabilne, wydajne, bezpieczne, i jeszcze tanie... 8-)
W ubiegłym tygodniu, zamiast bezcelowej aktualizacji do Windy 10, Mamikur na swojego starego lapa dostała Linuxa Elementary - mimo antytalentu technicznego po jednym dniu obsługuje bez dalszych pytań, dociągnąłem to co potrzebne [LibreOffice, GIMP], reszta w systemie już była. Staroć dostał skrzydeł :-o
Z drugiej strony, ta wymuszona przez M$ migracja na W10, robię to właśnie w firmie... tylu dobrowolnych zgód na szpiegowanie, ubezwłasnowolnienie, atakowanie reklamami itp. to nawet Gugel nie żąda :evil:


Aż tak jest źle? Właśnie się zastanawiam, czy się przekabacić z Windy 7 na 10 z racji "zmarcia" wsparcia do 7. Co ta 10 chce od Ciebie za zgody?
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
zloty_2000, system jak system.
Nie widzę różnicy.
Ale chyba za stary jestem żeby się jarać albo hejtować zmiany w software.

Ale hej, mi się Wiedźmin podobał...
 
zloty_2000  Dołączył: 27 Wrz 2010
opiszon napisał/a:
zloty_2000, system jak system.
Nie widzę różnicy.
Ale chyba za stary jestem żeby się jarać albo hejtować zmiany w software.

Ale hej, mi się Wiedźmin podobał...


Wiesz, raczej nie chce mi się zmieniać systemu, zastanawiam się tylko czy bez wsparcia, które umarło chyba 14 stycznia Winda 7 w pewnym momencie nie powie pass i zacznie szaleć... Ja bym nie chciał zmieniać, bo wg mnie to chyba jeden z lepszych numerków z Redmond.

A Wiedźmina nie oglądałem :-(
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Mój netbook na dziesiątce się dławi.
 

Kerebron  Dołączył: 10 Mar 2016
zloty_2000 napisał/a:
czy bez wsparcia, które umarło chyba 14 stycznia Winda 7 w pewnym momencie nie powie pass i zacznie szaleć...

Jak na razie, to akurat Bździesiątka szaleje i to głównie dzięki "wsparciu". :evilsmile:

zloty_2000 napisał/a:
Ja bym nie chciał zmieniać, bo wg mnie to chyba jeden z lepszych numerków z Redmond.

Bo też i nie ma powodu; przez kilka lat przynajmniej. Później może być powoli konieczne ograniczanie kontaktów z siecią. Ciężko przewidzieć kiedy, bo to zależy od rozwoju sytuacji na rynku (nie)bezpieczeństwa - i dla każdego "próg bólu" będzie inny. :-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Kerebron napisał/a:
Później może być powoli konieczne ograniczanie kontaktów z siecią.

Ela używa laptopa z Vistą.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Ja tam wolę jednak mieć system z aktualnym wsparciem dla łatek ;-)

No ale spoko, są ludzie co siedzą cały czas na XP :-P

Nigdy nie miałem problemy z wysypaną 10 albo 7.
No ale w pracy jest inny reżim update niż oficjalny kanał a to co mam w domu to dowód anegdotyczny więc się nie liczy.

Myślę że pewnie trochę roboty robi korzystanie ze standardowych konfiguracji sprzętu (nie składaków) z oficjalnym wsparciem sterowników dla W10.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
W pracy jestem chyba ostatni na 7, pozostali mają nowsze komputery.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Chodziło mi o reżim update w ramach systemu a nie samej zmiany 7 na 10 (była centralna migracja)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Tego akurat pilnuję, tzn. mam ustawione informowanie o wszystkim związanym z bezpieczeństwem.
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Jak może być stary to chyba mogę polecić Thinkpada T440p ekran 14, mam takiego.
Działa dobrze, super klawiatura, Windows 10 (mój ulubiony :D), 8 GB ram, procesor Intel i5 jakiś tam. Ma masę różnych portów nie wiem po co ale ma. Bardzo łatwo wymienić dysk czy ram itp. I ma nawet napęd CD :evil:
To w zasadzie tyle dobrego. Teraz minusy: wygląda jak jakaś pancerna konsola do wyrzutni rakiet ziemia powietrze (no jest po prostu tragiczny), ekran panoramiczny (nie wiem kto to wymyślił i po co).
Używam go tylko do pracy zdalnej i tylko jak muszę ze względu na kilka programów na Windows.
Nie widzę dla siebie teraz laptopa w tego typu wydaniu. Raczej coś jak Surface. Ekran dotykowy z dołączaną klawiaturą i ołówkiem.
Ale jak ktoś lubi to T440p mz jest ok.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Hmmm... Mam 4 kompy z W10 i jako były użytkownik W7 muszę stwierdzić, że nowy system jest po prostu rewelacyjny. Żadnych problemów (fakt, że procki i5 i min. 8GB RAM), wszystko śmiga aż miło.
Z rok temu próbowałem Linuksa (Ubuntu) i chyba za stary jestem na masochizm. Komp to tylko narzędzie - ma działać i tyle. I to właśnie robi Dyszka. A co do szpiegowania - życzyłbym sobie, by prywatnymi danymi każdy z wielkich (Google, Facebook, Amazon, ...) zarządzał tak, jak robi to firma z Redmond. Słyszeliście ostatnimi laty o jakiś aferach z ich udziałem?
I tak wracając jeszcze do starego lapka i postawienia na nim systemu - zamiast typowego Linuksa, obecnie pomyślałbym o Chrome OS.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Michu napisał/a:
Żadnych problemów

Na domowym blaszaku, po zainstalowaniu się jakiejś aktualizacji, rozwaliło mi całkowicie konfigurację drukarek tak, że musiałem usuwać z systemu sterowniki i instalować je od nowa. Podobny problem z W10 mieli u mnie w pracy.
 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
Najbardziej wnerwia mnie sposób aktualizacji- to potrafi trwać godzinami. W siódemce znacznie mniej uciążliwie się to odbywało.
Sterowniki- tu jest problem jak pierun- tylu błędów i BSODów nie miałem od czasu stacjonarnego składaka na "tuningowanych" sterach do nVidii (nie oamiętam, ale coś "nielegalnie" odblokowywały w karcie).

greentrek, problemem nie jest opanowanie obsługi linuxoidów tylko nauczenie się sprzątania po katastrofie. ;-)

Popatrzę na thinkapdy. W sumie mniejszy też może być- doczepię monitor i już. A co z jakością dźwięku (tj., czy nie ma syfu)?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach