greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
Asusowe Zenbooki? Toshiby Portege?
 

nemo  Dołączył: 21 Wrz 2007
greentrek, warto na nie wydać? Pytam o jakieś osobiste doświadczenia.
Choć raczej mam na myśli coś poniżej ultrabooków :-)
 

Galus81  Dołączył: 16 Lip 2008
Moze Probook 430 - kuzynce kupilem - fajny sprzecik
 
radek_m  Dołączył: 21 Lis 2007
samsung serii 730U (ativ book 7 się to potem nazywało). oki jeszcze są dostępne.
 

nemo  Dołączył: 21 Wrz 2007
No zastanawiałem się nad Ativ9 lite. Tylko odstrasza mnie to, że tam nie ma ani czytnika kart ani typowych złącz. Więc do torby z kompem trzeba jeszcze garść przejściówek wrzucić :-)
 

Zbynio  Dołączył: 07 Maj 2007
 

izbkp  Dołączył: 15 Gru 2008
Zbynio, Do Photoshopy? ;)
 
radek_m  Dołączył: 21 Lis 2007
patrzyłem na nie rok temu i ativ7 to lepszy wybór. Tyle ze są zacofani procesorowo. A nowych konstrukccji w Europie już nie będzie.

Kolega z pracy dziś się nad takim zastanawiał
http://www.x-kom.pl/p/210...win8-gt840.html
 

izbkp  Dołączył: 15 Gru 2008
nemo, Jeśli Ci duńska klawiatura nie przeszkadza to rzuć okiem na tą AUKCJĘ. Oczywiście, trzeba o szczegóły dopytać i zweryfikować gwarancję w Lenovo :)
 

nemo  Dołączył: 21 Wrz 2007
izbkp, chętnie bym się ograniczył do 2k może 2,5k PLN :-)
radek_m, Te Samsungiem to właściwie już tylko ativ9 są w sklepach.

Jednak trudny wybór przy takim ograniczeniu. Chętnie bym takie Yoga2 sobie sprawił ale cena miażdży :-)
Co sądzicie o takim minimum:
http://www.x-kom.pl/p/189...00gb-win8.html#
 
radek_m  Dołączył: 21 Lis 2007
za te pieniądze to imho nic fajnego nie ma - same słabe matryce ak szukałem coś w budżecie 2.6 K
 

nemo  Dołączył: 21 Wrz 2007
Fakt. Jestem zaskoczony, że w tym segmencie nic się nie zmieniło od czasu pierwszych netbooków w tym rozmiarze. Mój pięcioletni asus1101 ma ten sam ekran co współczesne.
 

izbkp  Dołączył: 15 Gru 2008
Od jakiegoś czasu mam wrażenie, że linia graniczna pomiędzy sprzętem normalnym (laptopy) a podpierdółkami (wyroby laptopopodobne) przebiega gdzieś w okolicy 3 tys zł. Samo pogranicze (czyli tak między 2 a 4 tys) to trochę loteria ;)
 

Teos  Dołączył: 01 Lis 2010
Niestety stary laptop powoli zaczyna odmawiać chęci do współpracy, czas wymienić na nowszy model. Głównie ma służyć do obróbki zdjęć. W związku z tym zależy mi najbardziej na jak najlepszym ekranie 17 '', w miarę poprawnie oddającym kolory i niezbyt wrażliwym na zmianę kąta patrzenia. Nie zarabiam na tym więc i budżet jest ograniczony 2-3 tys. Możecie coś konkretnego polecić do tego zastosowania ?

P.S. Z pewnych względów stacjonarny komp odpada ;-(
Co sądzicie o takim lapku:
http://www.x-kom.pl/p/189...64x-gt745m.html
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Za te pieniądze nie kupisz laptopa z ekranem spełniającym Twoje wymagania.
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Poza tym, nie ma laptopów z ekranami do obróbki zdjęć. Najlepszym wyjściem nadal pozostaje zewnętrzny monitor, np jakieś Eizo. :-|
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
Pentagram napisał/a:
jakieś Eizo
Skoro na tym nie zarabia to po co mu EIZO? Poza tym w założonym budżecie na pewno się nie zmieści. W każdym razie z nowym sprzętem, bo nie wiem co sobą reprezentują używki i jaki jest poziom ryzyka.
Ja rzadko obrabiam, głównie oglądam, dlatego uznałem że przyzwoita IIYAMA zupełnie mi wystarczy, a cena nie zabija [ok. 1kPLN za 24"]; lapy i tak się wymienia co jakiś czas, monitory się tak nie starzeją.
 

izbkp  Dołączył: 15 Gru 2008
Nowy EIZO FlexScan EV2455 zbiera recenzje co najmniej entuzjastyczne :)
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Szukam jakiegoś przyzwoitego laptopa w cenie ok. 1800 zł z matowym ekranem i systemem Windows. Zastosowania: biuro, PS, filmy, czasem jakieś mało zasobożerne gry. Czy http://www.toshiba.pl/lap...-pro-c50-a-1c9/ będzie dobrym wyborem?
 

acid  Dołączył: 20 Maj 2010
Laptop
Jaki laptop do obróbki (4 tysie max) . Dodam ze wyświetlacz nie ma kolosalnego znaczenia ponieważ mam wmiarę przyzwoity monitor i w takiej konfiguracji mam zamiar głównie pracować.

(zapewne wątek się już pojawiał, ale ja głąbem jestem i jakoś nie radzę sobie z tą szukajką)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach