plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Dane też mam na HDD.
 

fuen  Dołączył: 13 Lis 2012
opiszon napisał/a:
A z tą żywotnością dysków SSD to jest taki problem?

Ogólnie raczej mniejszy, niż z hdd, ale w specyficznych przypadkach bywa dramatycznie ;-)
Przypadkiem takim był SanDisk Ultra II 480GB w laptopie znajomej z pracy, pierwszy padł po 5 miesiącach, drugi egzemplarz wytrzymał pół roku, następna wymiana była już na sporo tańsze urządzenie PNY, które na razie działa.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Ale padła pamięć przez nadmierne używanie (co powinno być poprzedzone objawami spowolnienia i zmniejszania ilości miejsca) czy padł kontroler co raczej jest niezależne od ustawień systemu ;-)
 

Kerebron  Dołączył: 10 Mar 2016
fuen napisał/a:
SanDisk Ultra II 480GB w laptopie znajomej z pracy, pierwszy padł po 5 miesiącach, drugi egzemplarz wytrzymał pół roku

SSD SanDiska są znane ze swojej awaryjności i nieszczególnych osiągów, w przeciwieństwie do kart pamięci.
Podobnym przykładem jest WD - HDD są wydajne i mało awaryjne (z pewnymi wyjątkami), SSD natomiast wyraźnie odstają w dół od konkurencji.


Ja już bardzo dawno wyleczyłem się z myślenia "ta marka jest super a tamta be". Liczy się konkretny produkt, to jak sprawuje się dany model a czasem nawet egzemplarz. Owszem, statystycznie niektóre marki mają lepsze odsetki dobrych produktów, ale co mi po statystyce, jak trafię na zbuka? :-> Preselekcji można, rzecz jasna, dokonać na podstawie marek, ale raczej ze wskazaniem na selekcję negatywną.
 

fuen  Dołączył: 13 Lis 2012
@Opiszon
Kontroler.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Ano
Bo dobry kontroler to jest podstawa przy zakupie SSD.
Choć są firmy co zaliczają wpadki ze sprawdzonym modelem (np zmiana bebechów na gorsze bez zmiany oznaczenia modelu - np Kingston czy Goodram).

Ogólnie to jazda na cienkim lodzie i zawsze przed zakupem trzeba poczytać o danym modelu. Ja w chacie mam Cruciale MX500 i MX100.
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
opiszon napisał/a:
A z tą żywotnością dysków SSD to jest taki problem?
Najwyżej zacznie być mniej pojemny i zwalniać wraz ze zużyciem - to się go wtedy wymienia.
No bo raczej kontroler nie padnie od ustawień systemu...
Jedną defragmentacją nic nie zepsujesz, ale za częste zapisywanie może trochę nabroić.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Trzeba będzie rozwinąć projekt Curta... ;-)


[ Dodano: 2020-01-21, 21:41 ]
Zdjęcie pożyczone z wikipedii ;-)

[ Dodano: 2020-01-21, 21:47 ]
Na ebay'u od 1000$ w górę. Jak dobry obiektyw :-D
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
A tak z innej beczki: Samsung ma program "Battery life extender", który pozwala zatrzymać ładowanie baterii na poziomie 80%. Nie znacie tego typu programu "uniwersalnego"? Ja konkretnie szukam dla Della, a żadna wersja ichniego "Dell Power Manager" nie okazuje się zgodna z moim sprzętem. :roll:
 
Kocur  Dołączył: 04 Maj 2011
Cytat
"Dell Power Manager"

U mnie działa :mrgreen:
A tak na poważnie, to jaki model laptopa.
 
RPM  Dołączył: 28 Lip 2010
Poszukaj w BIOS-ie.
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
D430.
W biosie oczywiście nie ma.
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
Co robicie z laptopami z Win7?
Liczę teraz koszt modernizacji laptopa rodziców i nie wiem, którą wersję Win10 należy brać pod uwagę. To znaczy tej darmowej opcji nie biorę, bo... No właśnie - o co chodzi z tym nie można, ale się udaje?
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
szpajchel napisał/a:
o co chodzi z tym nie można, ale się udaje?
https://www.spidersweb.pl...windows-10.html
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Zamiast czekać w nieskończoność z tą 7 trzeba było update robić jak oficjalnie dawali ;-)
 
Kocur  Dołączył: 04 Maj 2011
Cytat
Liczę teraz koszt modernizacji laptopa rodziców

Jeśli Twoi rodzice nie mają nic przeciw linuxowi (moi niestety mieli), to może bezkosztowo?
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
Kocur napisał/a:

Jeśli Twoi rodzice nie mają nic przeciw linuxowi (moi niestety mieli), to może bezkosztowo?

A to nawet mogłoby się udać, w zasadzie to potrzeby są jedynie internetowe; zostałby tylko zakup większej kości RAM.
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
szpajchel napisał/a:
Co robicie z laptopami z Win7?
Liczę teraz koszt modernizacji laptopa rodziców i nie wiem, którą wersję Win10 należy brać pod uwagę. To znaczy tej darmowej opcji nie biorę, bo... No właśnie - o co chodzi z tym nie można, ale się udaje?

Ano używamy dalej, po update'cie. W firmie zacząłem zaciągać aktualizacje, z sukcesem, a potem na górze zarządzono że trzeba jednak kupić. No to już wolałem wymienić na nowy sprzęt.
To że nie można ale się daje, to lekka schizofrenia. Przecież update zaciąga się z serwerów M$ a nie od kosmitów, i cały czas daje się zarejestrować na serialu 7. Poza tym to że nie wolno, może mieć znaczenie w przypadku firmy, dla użytkownika domowego ryzyko że zawita kontrola BSA jest praktycznie zerowe.
A na koniec, jeśli nie jest się uzależnionym od softu występującego tylko dla Windy, to naprawdę nie widzę powodu by się tego kurczowo trzymać. Z wyjątkiem swego rodzaju bezwładu.
 
zloty_2000  Dołączył: 27 Wrz 2010
"Pijąc" jeszcze do uaktualnienia W7 do W10 - jak to jest z aplikacjami zainstalowanymi? Czytam, że aplikacje trzeba zainstalować od nowa a w innym miejscu, że większość aplikacji będzie działać... więc jak to jest? Ma ktoś z Was doświadczenia własne na tym polu?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Jeśli instalujesz win10 na zainstalowanym win7 to większość aplikacji nadal działa. Prędzej problem może być z niekompatybilnymi sprzętami, np. tunerami telewizyjnymi.
O ile pamiętam, przed instalacją można zrobić test kompatybilności.
Inna sprawa, że czysta instalacja chodzi zdecydowanie sprawniej.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach