davnes  Dołączył: 18 Lis 2006
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=154262880

kupiłem ten obiektyw dobrze na nim widac mocowanie- soligor jast podobno nówka nie uzywany - jak sadzicie można smiało go załozyc? czy rzezczywiście mam się bac?
 

Canin  Dołączył: 19 Kwi 2006
Sprawdź ten pojedynczy pin po lewej stronie, to właśnie on zakleszcza się w gnieździe AutoFocusa (dlatego z korpusami bez AF nie ma problemu), sprawdź czy pod lekkim naciskiem chowa się do wnętrza - jeśli nie to jest szansa że się zakleszczy. jpserwis podkleił go jakąś taśmą, można go też uciąć/wydłubać, można też nic nie robić i zobaczyć co będzie.

Zdano napisał/a:
To wydaje mi się, że pretensje trzeba by skierować do Soligora

Ja myślę że to jednak wina Pentaxa. Styki typu Ricoh były chyba zanim Pentax wprowadził AutoFocus. Przy projektowaniu gniazda mógł sprawdzić rózne obiektywy z baknetem PK, również firm obcych. Wystarczyło przesunąć gniazdo AFa lub zrobić delikatne podszlifowanie aby styk się nie zakleszczał.
 

davnes  Dołączył: 18 Lis 2006
rozumien pojutrze dostane obiektywik, sprzedawca twierdzi , że zapinał obiektyw do dl-a i wszytko było w porzadku. obiektyw ma pudełko instrukcje i jest prawie nowy -sklep w niemczech wyprzedawał obiektywy a gosciu wie gdzie jest ten sklep i sie zaopatruje. tak sprawa wygląda. obiektyw jest niemalże :-P nowy tak wiec nie powinien wystepowac problem z zakleszczaniem sie obiektywu w k100d .
jesli producent dopuszca tego typu mocowania to tym samym zgadaza sie zeby zapinac ten obiektyw do swojego produktu tak więc w razie zakleszczenia mozna smiało dochodzic swoich praw-tak sadze
 
marucha  Dołączył: 22 Kwi 2006
Canin napisał/a:
Ja myślę że to jednak wina Pentaxa. Styki typu Ricoh były chyba zanim Pentax wprowadził AutoFocus. Przy projektowaniu gniazda mógł sprawdzić rózne obiektywy z baknetem PK, również firm obcych. Wystarczyło przesunąć gniazdo AFa lub zrobić delikatne podszlifowanie aby styk się nie zakleszczał.

A z drugiej strony - Ricoh mógł umieścić w swoim korpusie styki tam, gdzie Pentax (może nie chcieli kupić licencji na bagnet?) i też nie byłoby problemów, chyba że Ricoh był pierwszy...

Pozdrówka
Marucha
 

davnes  Dołączył: 18 Lis 2006
dostałem nowiutkiego soligora którego zakupiłem na allegro,
moje porównanie jest jakościowo lepszy niz pentax 50mm lepiej wygląda lepiej zbudowany i lepiej sie ostrzy. jestem, niezmiernie zadowolony z zakupu zwłaszcza, ze jak niektórzy mówili że bedzie sie kleszczył a tu co?
no własnie nic bagnet wygląda dokładnie tak sdamio jak w pentaxie 50mm dokładnie tak samo!!!! niwe ma mozliwości zeby się zacinało coś, nie wiem jak i co i po co wy to piłujecie :-P
obiektyw posi9ada styki i działa na prioiorytetach
jak chcecie fotki to wrzuce :lol:
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Cholera. Kto wysłał do Davnesa nie ten obiektyw?
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
davnes napisał/a:
niektórzy mówili że bedzie się kleszczył a tu co?

Że ewentualnie może się zakleszczać co nie znaczy, że musi.
 

davnes  Dołączył: 18 Lis 2006
hihi wrzuce zdjęcia wieczotrem to wam pokaze że nie ma sie co tam zakleszczać.
dobrze , że upolowałem ten model no jest nówka -hahahah
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
davnes napisał/a:
moje porównanie jest jakościowo lepszy niz pentax 50mm lepiej wygląda lepiej zbudowany i lepiej się ostrzy.


musisz miec pentaxa po jakichs przejsciach albo co... mialem takie soligory w lapkach i dlugo w nich nie zagrzaly... :-P
 

Canin  Dołączył: 19 Kwi 2006
davnes napisał/a:
nie ma mozliwości zeby się zacinało coś, nie wiem jak i co i po co wy to piłujecie

Wiesz, jak czytam takie coś to mi ręce opadają. Temat piłowałeś Ty, ja wysłałem tylko ostrzeżenie - że może coś być nie tak. Wysłałem dlatego ze mnie nikt nie ostrzegł i zakręciłem obiektyw zanim zdążyłem się choć chwilę zastanowić. Gdybyś poszukał w sieci to przekonał byś się że dotknęło to nie tylko mnie. Zakończyło się to wymianą korpusu - dzięki Bogu gwarancyjną - choć nigdzie nie pisze że korpus jest zgodny z obiektywami innych marek niż pentax - i nie wiem czy wygrał by ktoś przed sądem. Gdybym się wcześniej choć chwilkę zastanowił, przymieżył - wiedząc że może się coś stać - nie doszło by do tego.
Gratuluję udanego zakupu.
 

davnes  Dołączył: 18 Lis 2006
fotki nie sa najwyzszych lotów ale tyrudno- przeglądałem inne watki o zakleszczaniu sie tych obiektywów lecz na tamtych fotkach jest inny bagnet a w moim soligorze jest dokładnie taki sam jak w pentaxie 50mm 1,7 .










:mrgreen:
 

Canin  Dołączył: 19 Kwi 2006
davnes napisał/a:
w moim soligorze jest dokładnie taki sam jak w pentaxie 50mm 1,7

Ty naprawdę nie widzisz tego dodatkowego styku Ricoha? To policz sobie styki bo nie chce mi się pokazywać ci palcem.
 
jpserwis  Dołączył: 12 Wrz 2006
Nie chodzi o bagnet tylko o odwrotne styki na obiektywie. Jeżeli ich nie masz to dobrze, ale jeżeli są, to lepiej spiłuj. Na tych zdjęciach to nic nie widać.
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
jpserwis napisał/a:
jeżeli są, to lepiej spiłuj

daj spokoj. Sporo uzywalem Sigme 28/2.8 ze stykiem do ricoha i nic, absolutnie nic sie nie dzialo. Sytuacja jest grozna, tak jak opisywal Canin, kiedy dodatkowy styk jest sztywny i nie chowa sie lekko do bagnetu. Przestancie ludzi straszyc :-/
 
jpserwis  Dołączył: 12 Wrz 2006
Mój też się lekko chował ale haczył o AF i nie dało się przekręcić dalej obiektywu. Styk jest bardzo miękki i można go lekko spiłować bez naruszania czegokolwiek. Pilnikiem do paznokci to 10 sekund.

[ Dodano: 2007-01-06, 19:27 ]
Może to zależy od ustawienia wałka AF tj. w jakiej jest pozycji.
 

Canin  Dołączył: 19 Kwi 2006
l_uka napisał/a:
kiedy dodatkowy styk jest sztywny i nie chowa się lekko do bagnetu

Ja mam Mirande z tym stykiem, jest miękki i nie mam z nią żadnego problemu.
Ale teraz zanim zakręciłem to sprawdziłem.
 

davnes  Dołączył: 18 Lis 2006
wrzucam kolejne: lepsze






który tzra spiłować ? :-/
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Ten pojedynczy, odstajacy od reszty. Ale nie musisz, bo na oko widze, ze jest "chowajacy sie".

Sprobuj wcisnac go paznokciem - jesli sie nie da, piłuj.
 

davnes  Dołączył: 18 Lis 2006
są dwa ale przeciez jesli zacina sie jeden to i drugi tez może ...
 
jpserwis  Dołączył: 12 Wrz 2006
Ten samotny, ale ty nie musisz bo masz styki w kształcie kulki. U mnie były igły.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach