Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
Asus, zeby tymi srobkami pokrecic i nie zepsuc, trzeba miec odpowiedni sprzet pomiarowy. Pamietaj ze poruszenie jednej srubki zmienia kalibracje 11 sensorow. Nie nazwalbym tego prostym. No i jest jeszcze kwestia gwarancji.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Bronek napisał/a:
Asus, zeby tymi srobkami pokrecic i nie zepsuc, trzeba miec odpowiedni sprzet pomiarowy. Pamietaj ze poruszenie jednej srubki zmienia kalibracje 11 sensorow. Nie nazwalbym tego prostym.
- podejrzewam ze ta srubka owszem zmienia polozenie ale calej "podstawy" gdzie umieszczone sa te sensory....wiec raczej nie ma wielkiego problemu - jezeli poprawi sie na centralnym punkcie to i w innych powinno byc lepiej...no chyba ze caly AF- czujniki zostaly zle zlozone....ale wtedy na innych punktach AF powinno ostrzyc lepiej lub jeszce gorzej niz na centralnym...
Ktos to sprawdzal?
 
Asus Dołączył: 20 Wrz 2006
Też mi się wydaje, że tym kręceniem za dużo się nie da zepsuć. Oczywiście nie przesadzając i robiąc to z wyczuciem. Jeżeli w fabryce robią to na przyrządach i takie mają wyniki, to metoda prób i trochę cierpliwości może dać chyba znacznie lepsze efekty. Ciekawe jakie serwis ma przyrządy? Może też to robi na wyczucie?

Co do udanych prób regulacji to Bronek sam podał tu http://manufactura.home.p...p?p=32012#32012
Z zamieszczonego rysunku nie wynika, że można coś popsuć.
Może ktoś już namierzył instrukcję serwisową do K100, a jeszcze lepiej do K10.
 
Predi  Dołączył: 03 Sty 2007
Witam
Odnośnie mojego dylematu - dzisiaj kupiłem K100D :mrgreen: , czas pokaże czy zrobiłem dobrze. Pozdrawiam wszystkich, idę się bawić dalej.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Predi napisał/a:
dzisiaj kupiłem K100D :mrgreen:
Gratuluje i życzę samych udanych ujęć :mrgreen: .
 

mcgyver  Dołączył: 08 Lis 2006
Ja również gratuluję zakupu. Sprawdź sobie jeszcze czy nie masz BF/FF. Ja niestety miałem pecha i nabyłem z tą wadą... Jedno jest jednak pewne - gdybym kupował drugi raz i tak wybrałbym kasetkę - naprawdę świetny aparat. :mrgreen:
 
Predi  Dołączył: 03 Sty 2007
Dzięki informację, ale czy możesz mi napisać jak najlepiej sprawdzić to w kasetce.
Pozdrawiam
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Predi napisał/a:
Dzięki informację, ale czy możesz mi napisać jak najlepiej sprawdzić to w kasetce.
Pozdrawiam
Poczytaj ten wątek Kłopoty z Kasetką

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach