takseo  Dołączył: 25 Wrz 2008
Niemy napisał/a:
dzerry i Jarek Dabrowski


popieram

Niemy napisał/a:
ale kosmosy wyszły


to mało powiedziane :shock:
 

MvA  Dołączył: 29 Kwi 2006
takseo napisał/a:
Niemy napisał/a:
dzerry i Jarek Dabrowski


popieram

a ja polowicznie. u jarka czlowiek wyglada jakby go wylowili po kilku dniach. zielony caly

edit: u jarka dabrowskiego :->
 

Pemigan  Dołączył: 24 Cze 2006
Gilby.

U mnie zbyt zielono chyba :P
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Gilby, Jarek i pemigan. Ja mam za mało zielonego i chyba trochę za ciemno.
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
OK.
Na szybko zrobiłem porównanie i umieściłem na Picasie. Stworzyłem wreszcie folder Pleść Czelendż (niepubliczny), na którym będę sukcesywnie umieszczał następne wyniki naszych prac, a w międzyczasie wrzucę starsze zestawienia.

Miniaturka:



Link do galerii(wielkość oryginalnego pliku zależna od ilości zdjęć. Zależy mi, aby wszystkie zmieścić w jednym pliku jpg. Ten ma 3000x2000px):
http://picasaweb.google.p...feat=directlink
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
MvA napisał/a:
u jarka czlowiek wyglada jakby go wylowili po kilku dniach
E, przesadzasz. Całe zdjęcie chciałem utrzymać w dość chłodnej tonacji, ale żeby on był jakos mocno zielony, to nie powiem.

Poza tym, wyłowiony człowiek przeważnie ma na nogach łyżwy lub narty wodne. Mój nie ma.

[ Dodano: 2009-06-03, 14:55 ]
Moje typy to dzerry (ale zbyt kontrastowo) i gilby (ale za jasno). Dybon całkiem, całkiem, ale tutaj człowiek wygląda, jak po awarii w solarium.
 

MvA  Dołączył: 29 Kwi 2006
Jarek Dabrowski moze to kwestia mojego laptoka i wyswietlacza, ale nawet ten pulower ma zielonawy;]
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
MvA napisał/a:
nawet ten pulower ma zielonawy
Trochę tak, nie przeczę.

Jeżeli jesteśmy przy "zielonkawy", to co powiesz o trawie u takseo?
 

MvA  Dołączył: 29 Kwi 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
Jeżeli jesteśmy przy "zielonkawy", to co powiesz o trawie u takseo?
iz jest kwintesencja nadziei

a napisz cos o moim, w koncu probuje sie czegos nauczyc, a ciezko bez feedbacku;]
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
MvA napisał/a:
a napisz cos o moim, w koncu probuje sie czegos nauczyc, a ciezko bez feedbacku;]
Moim skromnym zdaniem, dałeś ciała z czerwieniami, twarz jak u Winnetou, dodatkowo przebijają i w trawie i na niebie.
No i, jak dla mnie to trochę za smoliste cienie.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
wyłowiony człowiek przeważnie ma na nogach łyżwy lub narty wodne

W jeziorach tatrzańskich wyławiają ze zjazdówkami
 
kefa  Dołączył: 13 Mar 2008
Wrzucam dla przykładu jak sobie poradzili w labie z tym odcinkiem ;-)
 

Pemigan  Dołączył: 24 Cze 2006
bez watpliwosci lab najlepszy! Ale na usprawiedliwienie dodam, ze my mielismy zwiazane rece regulaminem :P

[ Dodano: 2009-06-04, 11:23 ]
Probowalem uzyskac jakosc jak ci z labu...

Ja sie poddaje, nie mam pojecia jak oni to zrobili. Ktos ma jakis pomysl? Moze mieszali kanaly jakos?
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Pemigan napisał/a:
Ja sie poddaje, nie mam pojecia jak oni to zrobili.
Dobrze zeskanowali. Cos jest nie tak ze skanem, na ktorym pracowalismy. Moze skaner niedomaga? Bez wzgledu na to jak byl wywolany negatyw, to caly czas my pracowalismy prakltycznie bez jednego kanalu. Zobaczcie jak u wszystkich wyglada niebo, a jak wyglada niebo na tym skanie z labu.
 
kefa  Dołączył: 13 Mar 2008
dzerry napisał/a:
Cos jest nie tak ze skanem, na ktorym pracowalismy. Moze skaner niedomaga?
Na skaner nie mogę zrzucić winy. Przy skanowaniu innych negatywów czy slajdów nie mam takiego problemu.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
kefa napisał/a:
Na skaner nie mogę zrzucić winy.
a moze to wylazi dopiero przy takich hardkorach? Skan z labu jest ewidentnie lepszy. To nie jest wina obrobki - jest mega duzo wiecej w niebieskiem i sporo wiecej w zielonym. Nikomu nie udalo sie uzyskac czystego nieba i trawy.

[ Dodano: 2009-06-04, 12:44 ]
Juz wiem. Skaner nie dal rady przeswiecic tego negatywy. Za gesty jest. Skaner labowy musi miec duzo wyzsze D-max.
 

Pemigan  Dołączył: 24 Cze 2006
A mozliwe jest ze skaner labowy tez nie dal przeswietlic a chlopaki czego nie mieli w kanale niebieskiego to wmieszali jakis inny spreparowany kanal?

Moze nawet z lab czy cmyk? Cos mi sie przypomina ze Dan Margulis pisal, ze kazdy obraz ma 10 kanalow i ze mozna sie ratowac innymi jak jakis niedomaga... Nie pamietam jednak dokladnie co tam robil, wszystko przede mna.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Pemigan, myslisz, ze w labie w takie cuda by sie komus chcialo bawic?
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
A mi ten labowy skan tak sobie leży... jakiś taki za żółty.
 

Pemigan  Dołączył: 24 Cze 2006
To jest max moich mozliwosci.

Cos co mnie bardzo wkurza to to ze w trakcie obrobki zupelnie stracilem w cieniu kanal czerwony :/ Za kazdym razem moje proby koncza sie podobnie...

Ponizej chyba max moich mozliwosci ( na dzien dzisiejszy se se se ) vs ten lab.

Spedza mi to zdjecie sen z powiek :evilsmile:


Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach