argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
matb napisał/a:
jakąś Sigmę 50-135/2,8 - jest już na bagnet K?
50-150 :-P . Ale chyba jeszcze jej nie ma.
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
Stachu, blisko nie podchodz bo perspektywa do dupy bedzie, chyba ze z ta 50'tka po linii siatki bedziesz robil, ale tu z go bedzie problem.
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
matb napisał/a:
Daje radę na pełnej dziurze?

Oj daje, i to jak. Tylka pewnie nie wyrobię z ostrzeniem, nie jestem w tym najlepszy.

matb napisał/a:
Ewentualnie pożycz jakąś Sigmę 50-135/2,8

Skąd? Od kogo? Za ile?

Lampą chciałem tylko lekko doświetlać, tak żeby zamrozić ruch (poruszenie + błysk).
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Stachu napisał/a:
Skąd? Od kogo? Za ile?
Pewnie chodzi o coś takiego.

link
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
Dobra, zapytam jeszcze raz.
matb napisał/a:
Ewentualnie pożycz

Skąd? Od kogo? Za ile?
;-)

[ Dodano: 2008-02-26, 19:45 ]
Będę robił k100d. Siatkówka żeńska.
Dobra, będę cmonił z tym co mam. Dzięki za rady.

[ Dodano: 2008-02-26, 19:45 ]
aaa

[ Dodano: 2008-02-26, 19:46 ]
:shock: Czemu mi posty wskakują przed matba :?:

 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Stachu, nie kombinuj, bo nie ma po co :-)
Cyfrą będziesz robił? To spróbuj na pułapce ostrości. Zresztą przy siatkówce problem jest o tyle prostszy, że w większości przypadków ostrość wystarczy złapać nad siatką i tylko czekać na akcję w odpowiednim miejscu :-D
Ustaw czas na 1/400" i sprawdź, czy nie za ciemno będzie. Jak za ciemno (a ISO nie styka) to na 1/320". Na 1/250" to już pewnie blur będzie jak ta lala. A to męska czy żeńska? Żeńska jest trochę wolniejsza ;-) Jak będziesz miał dobre miejsce, to może się w panning pobaw?
Stachu napisał/a:
Skąd? Od kogo? Za ile?

Nie macie w Gdańsku Sigma Center?
A podchodzenia blisko się nie bój! Zza linii boiska to się naprawdę świetne zdjęcia robi!
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
matb napisał/a:
Stachu napisał/a:
Skąd? Od kogo? Za ile?

Nie macie w Gdańsku Sigma Center?
Nie zauważyłeś trzeciego członu pytania Stacha. ;-)

Stachu, o której masz ten mecz? Mógłbym ci moją Tokinę pożyczyć, tylko że ja w GD będę o nieokreślonej jeszcze porze... :roll:
 
g70104sm  Dołączył: 25 Cze 2007
Stachu napisał/a:
Skąd? Od kogo? Za ile?

www.foto-net.pl
Amatorsko to raczej wypożyczenie telezooma 2.8 jest kiepską opcją...
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
O ile dobrze pamiętam, to mecz będzie o 18.

http://www.energa-gedania...DT_EDIT&idn=131
http://www.energa-gedania...DT_EDIT&idn=129
http://www.energa-gedania...DT_EDIT&idn=144
W w/w galeriach widać, że niektórzy jednak stosują lampę przy tego typu zdjęciach :roll: .

Gwiazdor napisał/a:
Mógłbym ci moją Tokinę pożyczyć

Był bym niezmiernie rad, ale nie nalegam (wiem, że nie mało to kosztuje i jak trudno takie rzeczy się pożycza).
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Stachu napisał/a:
W w/w galeriach widać, że niektórzy jednak stosują lampę przy tego typu zdjęciach :roll:
Dziwię się, że pozwolili.
 

azkal  Dołączył: 13 Lut 2008
Kolega robił mecze siatkówki nikkorem 50mm/1.4 na D50, tyle, że jemu pozwalili stawać przy samym słupku.
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
Robić to sobie mógł, ale czy coś ciekawego zrobił? :-P
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Na meczach Anwilu jeden człowiek porusza sie zawsze przy samym boisku z jakąś krótką stałką
 

azkal  Dołączył: 13 Lut 2008
Stachu napisał/a:
Robić to sobie mógł, ale czy coś ciekawego zrobił?

Na oczy nie widziałem tych zdjęć. Ale chłopak robi w Echu Podlasia - taka mocno regionalna gazetka i chyba drukują te zdjęcia z nikona - fuj ;-)
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Właśnie! Stachu na wszelki wypadek zrób sobie legitymację prasową. Na pewno nie zaszkodzi, a zawsze może pomóc ;-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Na mecze ligowe to raczej nikt bez akredytacji nie dostanie się w okolice parkietu.
 

ttb  Dołączył: 26 Lip 2006
W sumie nie ma reguły jaka najlepsza ogniskowa - wszystko zalezy od hali/usytuowania trybun. Akredytacja bardziej zalezy od poziomu danych rozgrywek.
Najwazniejsze jest oswietlenie:)
Mysle, ze najlepiej zrobisz gdy pojdziesz ze wszystkim co masz i sobie poprobujesz rozne konfiguracje.

A to moje przyklady (iso 800, f1.8, 77mm, 1/400s.)
Ostatnia fotka - wspomnianą tokiną (iso 1600, f2.8, 110mm, 1/400)
Bez kadrowania, otworzone w irfanie, zmniejszone, wyostrzone i zapisane.
Ktos wie dlaczego irfan mimo, ze dam zapisz jako/ przy opcjach zapisu zaznaczone:Zachowaj orginalne dane EXIF - nie zapisuje exifu??









 

oscar  Dołączył: 02 Paź 2007
matb napisał/a:
Właśnie! Stachu na wszelki wypadek zrób sobie legitymację prasową. Na pewno nie zaszkodzi, a zawsze może pomóc ;-)


A jakie sa wymagania do uzyskania takiej legitymacji/akredytacji?
Czy latwo cos takiego dorwac, czy tylko najwieksze firmy mediowe i ich flagowi fotoreporterzy moga uzyskac?
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
oscar, z legitymacją prasową to nie ma problemu - sam sobie robisz :evilsmile: Z akredytacją to dużo gorzej, trzeba z organizatorem imprezy załatwiać, zazwyczaj na jego warunkach :-(
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
Wiem już na pewno, że mecz będzie o 17. Myślę, że najdalej w pierwszym rzędzie będę miał miejsce ;-) .
ttb, jak ja bym chciał, żeby moje zdjęcia wyszły choć w połowie tak dobre jak Twoje...

[ Dodano: 2008-02-28, 11:38 ]
Apropo legitymacji, to jakoś nie mogę znaleźć tematu o tym na naszym forum. Pamiętam, że był :roll: .

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach