Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
Dlaczego nie 31/1.8 Ltd.?
...no własnie? Nigdy nie zauwazyłem, żeby ktoś tutaj piał na jego temat, deklarował chęć zakupu. Bryluje jak zawsze Ltd. 77, potem - rzadziej znacznie - Ltd. 43, a o "31" w zasadzie to nic.
Wiem, że nasz SMC-FA 35/2 (jako ogniskowa najbliższa) jest doskonały, ale równie dobre (i równie porządane) są FA 85/1.4 i FA 50/1.4 na zmianę z 1.7. Co nie zmienia faktu, że "77" i 43" budzą niesamowite emocje. A "31" nie :( Czemu?
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
31 budzi we mnie takie emocje... że nie śmiem o nim mówić, nie mam kasy i pewnie nie szybko będę miał, choć powoli zastanawaim się, czy zamiast kupna Kadyszki nie zainwestować własnie w 31. :-?

Bronek ma i jest zadowolony, nie chwali się, bo nie chce nas denerwować. :-P

 

MKw  Dołączył: 20 Kwi 2006
Bo jest qurewsko drogi, najrzadziej spotykany i niewiele szerszy od znacznie tanszego 43 ?
Ja prawde mowiac z drugiej reki to 31 NIGDY nie widzialem :-/
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
tref napisał/a:
powoli zastanawaim się, czy zamiast kupna Kadyszki nie zainwestować własnie w 31. :-?


Tref - pytam Cię jako posiadacza "77" - co w tych Ltd. jest takiego, że myśli się w ogóle o ładowaniu w nie takiej kasy? Jakby nie patrzeć po 35/2 zostanie jeszcze sporo kasy na K10.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Ja mam.


Genialny jest.

Ot, to.

(z drugiej reki niby nie, ale okazje sie zdarzaja... 1800pln za nowke to chyba okej, nie? :-P :-P :-P )
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
alkos napisał/a:
(z drugiej reki niby nie, ale okazje się zdarzaja... 1800pln za nowke to chyba okej, nie? :-P :-P :-P )


...mogłeś sobie już darować. Jak ktoś Cie nie lubił, to teraz już nienawidzi... ;]
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Mertz napisał/a:
Tref - pytam Cię jako posiadacza "77" - co w tych Ltd. jest takiego, że myśli się w ogóle o ładowaniu w nie takiej kasy?
Napiszę krótko, ale wielkimi:
jakość !
Wykonanie, rozmiar, no nie wiem ch*** się. Miałem kilka szkiełek (także fajnych/małych) ale to jest najprzyjemniejsze. Kiedyś sceptycznie podchodziłem to takich "wynalazków", nawet już gdzieś tu pisałem, że jak się pokazały na rynku nowości to uważałem 31/43/77 za brzydactwa. Nie da się tego opisać, bierzesz do ręki i nie chcesz chować do kuferka.
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
tref napisał/a:
Nie da się tego opisać, bierzesz do ręki i nie chcesz chować do kuferka.


Hmmm, hmmm, hmmm - kiedy umawiamy się na browca?
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Mertz napisał/a:
Hmmm, hmmm, hmmm - kiedy umawiamy się na browca?
mam dwa powody, żeby się z Tobą na :-B nie umówić:
1) wiszę Ci browca
2) jak weźmiesz mój 77 do rąk, to nie oddasz
:mrgreen: :-P :mrgreen: :-P :mrgreen: :-P :mrgreen: :-P :mrgreen: :-P :mrgreen: :-P :mrgreen:
A poważnie, po weekendzie może być codziennie.
 
ClicoFantastico  Dołączył: 14 Paź 2006
Mertz napisał/a:
alkos napisał/a:
(z drugiej reki niby nie, ale okazje się zdarzaja... 1800pln za nowke to chyba okej, nie? :-P :-P :-P )


...mogłeś sobie już darować. Jak ktoś Cie nie lubił, to teraz już nienawidzi... ;]



A ja nawet dostąpiłem ostatnio zaszczytu przypięcia Alkosowego Limiteda do mojej prostej, skromnej Kasetki i teraz spać po nocach nie mogę :-P . Dobrze że chociaż zostały mi zdjęcia z niego jako relikwie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: .
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
tref napisał/a:
2) jak weźmiesz mój 77 do rąk, to nie oddasz


Cholera, może lepiej nie bierz... Nie to, że dokonam zaboru, ale (już tak zahaczając o SF) nie chciałbym mieć kolejnego irracjonalnego (z pkt widzenia niktórych członków mojej rodziny) obiektu porzadania ;)
 

MKw  Dołączył: 20 Kwi 2006
Jak juz dostane mojego 43 to sie mozemy umowic :-P a moze jeszcze z kraju kwitnacej wisni przybedzie 21 :lol:
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Tak panowie, zróbmy zlot limitedów.
Mertz, czekam na info kiedy będziesz miał czas na piwko, postaram się dopasować.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
nianawidze was !!!!! :-P :mrgreen:

[ Dodano: 2007-01-05, 07:46 ]
limitedowcy!!!
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
nianawidze was !!!!! :-P :mrgreen:

limitedowcy!!!


Znaczy też wpadasz na to piwko? ;)
Bo ja to z czystej ciekawości zaproponowałem, a Ty rozumiem - jak w "Samych Swoich" - bo jak się tak napatrzę, to nienawidzę, że aż strach...
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Mertz, - pewnie ze postaram sie wpasc....(jakis pawulon wezme ze soba :evil: :-P )
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
He - to widzę, że nam wyjdzie jakieś "small Limited-party" ;) Rozumiem, że czekamy na MKw i jego zabawki :) - MKw - kiedy się tego spodziewasz?
 

MKw  Dołączył: 20 Kwi 2006
43 mysle ze powinno byc w przyszlym tygodniu jakos sroda, czwartek. 21 jest na razie zamowiony, ale ten to jeszcze nie wiadomo kiedy bedzie :-/
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Heh... mysle, ze powod jest dosc prosty... a mianowicie konkurencja w systemie ;-)

77tka wlasciwie w chwili obecnej nie ma konkurencji a pozostale dwa i owszem...

31ka jest najdrozsza a FA35/2AL jest takze doskonaly i do tego poreczniejszy od LTD, kosztuje 3 razy mniej a gorszy optycznie od 31mm o ile?? 10% :?: :mrgreen:

Podobnie jest z 43ka - obydwa FA50mm sa tak swietne i o wieeele tansze... W dodatku 43ka uchodzi za najslabsze szklo wsrod trojcy LTD do pelnej klatki... w cenie 43ki mozesz kupic fabrycznie nowe FA50/1,4 i FA35/2AL...

Jak mi przejdza Zeissiki to pewnie zainteresuje sie 77ka... 31ka to bezsens skoro mam nowego 35/2 ale moze, moze... Szkoda, ze filterki 58mm... 43mm na samym koncu

Oczywiscie fajnie by bylo miec wszystkie trzy - dla samej ponadczasowosci wykonania i przyjemnosci uzytkowania... bo pamietaj - takich zakupow racjonalnie sie nie wyjasnia... bo po co :?: Jeszcze sobie zaczniesz zdawac sprawe z czegos co Cie hmmm... zaniepokoi... :lol:

Pzdr
Spinner

P.S. Srebrnych kompletnie nie kumam - no chyba, ze pod MZ-5n... :mrgreen: :lol:
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Spinner napisał/a:
Srebrnych kompletnie nie kumam - no chyba, ze pod MZ-5n...



Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach