Lipsky  Dołączył: 13 Lip 2007
Synchronizacja na drugą kurtynę
Mam pytanie do znawców- czy w k100d z wbudowaną lampą jest taka opcja??
Jeśli tak to jak włączyć.
Dzięki
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Podłączę się do pytania, ale w tym przypadku chodzi mi o K200D (także z wbudowaną lampą). W instrukcji wyczytałem, że działa ona z przy dłuższych czasach, ale ani słowa nie pisnęli czy da się ją jawnie włączyć, czy nie. Robiłem ostatnio zdjęcia w trybie Tv z włączoną lampą błyskową, czasy miałem około 1/20s i synchronizacja była ustawiona na 1. kurtynę.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Z wbudowaną się nie da, jest możliwe tylko z zewnętrzną posiadającą taką opcję.
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
W instrukcji do K200D znalazłem, że jest to możliwe. Chyba że mówisz o K100D, plwk:
 

jack  Dołączył: 25 Mar 2007
Kytutr napisał/a:
Chyba że mówisz o K100D, plwk:


Wybacz, będę złośliwy, ale przeczytałeś pierwszy post?
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
jack napisał/a:
Wybacz, będę złośliwy, ale przeczytałeś pierwszy post?


A czy nie można już zapytać, czego odpowiedź się tyczy? Nie masz już nic innego do roboty, jak tylko być złośliwym i pytać o wybaczenie? Z takim podejściem nie jesteś godny awatara z Yodą ;-)
 

ubeuszek  Dołączył: 03 Cze 2008
Wg. instrukcji w k100D jest to możliwe z czasem pow. 1/90s , po roku szukania znalazłem w instrukcji. W praktyce jeszcze nie.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Cytat
Z takim podejściem nie jesteś godny awatara z Yodą

Ha!
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Mam nadzieję, że ktoś zna sposób na synchronizację na drugą kurtynę w K100D/K200D, bo za pół godziny jadę na Masę Krytyczną i chciałbym wypróbować jak się to robi i jak wychodzą zdjęcia poruszających się rowerów.
 

ubeuszek  Dołączył: 03 Cze 2008
Przepraszam, wprowadziłem w błąd. Opcja "Synchronizacja błysku na tylną kurtynę migawki" ma *, że tylko dla czasu pow. 1/90. W tabeli ta pozycja jest oznaczona jako # (organiczona), myślałem, że tym ograniczeniem jest czas 1/90, a ograniczeniem jest
Cytat
Możliwe jest połączenie z lampą błyskową AF540FGZ lub AF360FGZ w celu użycia błysku z synchronizacją na tylną kurtynę migawki.

Instrukcja do Pentax K100D Super, str.160

Przepraszam za wprowadzenie w błąd :(

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach