eAndre  Dołączył: 28 Paź 2008
Widziałem w Euro RTV w Warszawie na Bema takie obiektywy, może kogoś zainteresuje:

 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
eAndre, napisz jakie, bo zdjęć nie widać.
Cytat
Gone

No chyba że te obiektywy też już zniknęły…
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Linki zawierają wszystko od panelu synchronizacji z mac-adresem skrzynki pocztowej na Bielanach przez stragan z owocami apla aż po trajektorię lotu koszącego o punkcie przegięcia=tKtByNYZJ8SNeMIdaS422t1eoBc.
Nie dziwię się, ze skrypt sobie nie poradził z obliczeniem sumy kontrolnej pliku graficznego.
 

eAndre  Dołączył: 28 Paź 2008
To iCloud do warzywniaka też zagląda ;) ok to może przez DB,
https://www.dropbox.com/s...G_5625.JPG?dl=0
https://www.dropbox.com/s...G_5626.JPG?dl=0
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Ciekawie są zrobione tabliczki z opisami., skrót nazwy produktu OBJ, pewnie od obJektyw.
A poniżej detale:
17-70,
17 elementów w 13 grupach
Itd.

W zasadzie konstrukcja optyczna jest ważna, ale dla klienta ważniejsza np. jasność.
 
igorrro  Dołączył: 18 Lip 2011
Po pierwszym zasmakowaniu zabawy z manualnymi szkielkami zastanawiam sie nad zakupem kolejnego manuala.
Czy Pancolar Carl Zeiss 50/1.8 jest duzo lepszy od SMC Pentaxa A 50/1 7?
 

skaarj  Dołączył: 18 Mar 2016
IMHO duzo gorszy, nie pasuje mi jego rozmycie tla i to mocno.
 
KasiaMagda
[Usunięty]
Mam pytanie do posiadaczy Heliosa różnej numeracji. Ostatnio namierzyłam MC HELIOS 44-3 58mm f/2 BeLoMo i mam wewnętrzny przymus, którego nie mogę się pozbyć żeby go kupić. Czy ktoś ma i może coś powiedzieć, czy warto albo nie ?
Mnie kusi 8 listków przysłony, bo ten Helios, który mam ma niestety tylko 6 listków.
 

JacekK  Dołączył: 08 Wrz 2008
Najbardziej poszukiwany Helios i najdroższy. Tylko w wersji preselekcyjnej (nie widziałem i nie spotkałem się z info o wersji z automatyczną przesłona) i w dwóch odmianach "dupki" z m42. Ta ostatnia cecha to ważne. Jedna z nich uniemożliwia poprawne założenie obiektywu za pomocą adaptera M42/K na aparacie. Druga jest OK. Było o tym w http://pentax.org.pl/view...er=asc&start=80
Najwięcej listków przesłony (12) ma H44 m39 KMZ (Krasnogorskij Mechniczieskij Zawod - fonetycznie)
 

skaarj  Dołączył: 18 Mar 2016
58 mm to fantastyczna ogniskowa, obrazek jest ładniejszy niż z 50 mm ;)
Co do samego obiektywu to cóż, jak dobrze trafisz będziesz zadowolona. Mam 44K-4 i zdecydowanie nie jest na sprzedaż :)
 

JacekK  Dołączył: 08 Wrz 2008
skaarj, Widzę, że ruszasz do boju w JA5.0 z tym obiektywem. Z Heliosami to tak jest jak mówisz.
skaarj napisał/a:
jak dobrze trafisz będziesz zadowolona

Niestety można też źle trafić i nie jest to związane z wersją Heliosa tylko z konkretną sztuką. Już o tym gdzieś pisałem, im starszy tym pewniejszy, oczywiście o ile jest w dobrym stanie.
 
KasiaMagda
[Usunięty]
Dzięki za info :-B JacekK, liczyłam właśnie na Twoje sugestie :-)
Zastanawiam się, bo wcale nie jest taki drogi, niecałe 300 zł. i są simple, które mi się bardzo podobają, a dokładnie bokeh.
 

JacekK  Dołączył: 08 Wrz 2008
:shock:
Za te pieniądze upolujesz przyzwoitego Takumara albo Pancolara. Za jakiegokolwiek Heliosa połowa z tego to już dużo.
 
KasiaMagda
[Usunięty]
Sprzedający w opisie ma info, że jest rzadkością w PL no i w dobrym stanie. Ja się nie znam dlatego się pytam.
 

JacekK  Dołączył: 08 Wrz 2008
H44-3 i tych z gwintem m39 rzeczywiście jest najmniej. Stosunkowo niewiele M5. Nieco więcej M i M6, M7. Najwięcej H44-2 i M4.
Helios H44-3 jest "kultowy" cokolwiek by to nie znaczyło.
Wynika to z tego, że H44-2, M i M4 były w kompletach z najliczniejszymi Zenitami E, EM, TTL, 11. H44-3 dodawano do nieimportowanych do PRL wersji. Stąd rzadkie.
 
KasiaMagda
[Usunięty]
JacekK, dzięki, przemyślę, to jeszcze :-B
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Podobno najlepsze są obiektywy z numerami seryjnymi zaczynającymi się na 0 lub 00, bo były to wersje na specjalne zamówienie dla różnych oficjeli i członków rodzin pracowników.
 

JacekK  Dołączył: 08 Wrz 2008
plwk, Ten jest taki, ma też mnóstwo listków i nawet powłokę w różu majtkowym.

Kupiłem go ze trzy lata temu... nie uwierzysz, założony do Feda, bo gwint pasował.

 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
JacekK napisał/a:
powłokę w różu majtkowym

Seksowny :oops:
 

JacekK  Dołączył: 08 Wrz 2008
No... i te listki :oops:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach