Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Eeee, Jarek - jak każdy moderator. Wiesz jak to w Polsce: tych u władzy nikt nie kocha.
Rafał. Jeszcze jedna uwaga odnośnie kita. Na forum Olka Radek po wizji lokalnej dość pochlebnie się o nim wypowiedział, więc nie jest to zdanie tylko i wyłącznie posiadaczy.
 

Rafał Czarny  Dołączył: 12 Sie 2006
Kusi mnie ta kadyszka. Jak Olek nie wypuści następcy E1 w rozsądnej cenie, to kto wie... Napiszcie proszę, czy Pentak ma odpowiednik Olkowego 14-54 (dla małego obrazka 28-108) ze światłem 2.8-3.5 za rozsądną cenę. Ten olkowy obiektyw jest naprawdę znakomity, można go kupić nówkę 1800 zł.
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
Rafal, to by bylo 18-70 - nie ma takiego SMC :-(
 
Inżynier  Dołączył: 13 Lis 2006
K10D + kit do nowego roku były po 3999. I co najważniejsze - te z pierwszej dostawy chyba nie miały BF/FF. Trafiłem na posiadaczkę kadyszki która kupowała jako 5-ta w kolejności i jej puszka jest OK. :-D
Tak trochę dziwię się amatorom kadyszki ( przynajmniej częśći) -chcą zabawkę a zapierają się,że nie dołożą 200 do 500 zł poza przyjęty sobie limit. Puszeczka to dopiero początek zabawy, choroba się rozwija, leczenie objawowe tfu! obiektywowe kosztuje znacznie więcej.
Poza tym za przyjemności trzeba płacić, a że suma nałogów musi być stała to można np. palenie rzucić, kolejną babkę, wsiąść na rower i zaoszczędzić na 2 bakach :lol: , eeech gdzie się podziała polska fantazja :roll:

Gorące pozdrowienia i :-B dla tych z fantazją.

[ Dodano: 2007-01-05, 19:04 ]
ach, zapomniałem , W Saturnie jest po 4299! :evil:
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Inżynier napisał/a:
chcą zabawkę a zapierają się,że nie dołożą 200 do 500 zł poza przyjęty sobie limit. Puszeczka to dopiero początek zabawy, choroba się rozwija, leczenie objawowe tfu! obiektywowe kosztuje znacznie więcej.
Tylko, co poniektórzy mają już zestaw szkiełek. Puszki im tylko brakuje. Mnie na razie nie brakuje puszki, ani szkiełek. No,...moze 50-135/2.8 :mrgreen: .
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
Michu napisał/a:
I jeszcze by mogli się obrzezać.

I myślisz, że w ten sposób dojdą do poziomu B&H? Skutek byłby chyba taki jak w tym dowcipie o kastrowaniu, który przewinął się kiedys przez Hyde Park.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Inżynier napisał/a:
Tak trochę dziwię się amatorom kadyszki ( przynajmniej częśći) -chcą zabawkę a zapierają się,że nie dołożą 200 do 500 zł poza przyjęty sobie limit.
- wiesz....mnie doprowadza do szalu cena ktora jest o 500 wyzsza niz zapowiadana......mam czym focic...teraz jest sezon nie fotowy....poczekam

[ Dodano: 2007-01-05, 20:36 ]
djack napisał/a:
I myślisz, że w ten sposób dojdą do poziomu B&H?
- heh sam bym to im zrobil zeby do poziomu B&H doszli....
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
Re: Widziałem dziś kadyszkę w krakowskim MM.
Rafał Czarny napisał/a:
Jak w temacie. Byłem tam dziś ok. 11. Cena z kitem 4 tys. Myślę, że ta informacja może kogoś zainteresować bo nie łatwo na razie kupić kadyszkę.


A ja właśnie byłem na macanku K100D, też w krakowskim MM. Wrażenia? Hmmm... sam aparat sprawia dobre wrażenie, budowa wygląda na solidną, wieeeelki wyświetlacz, ale ten wizjer... nooo, MX to to nie jest :-P Niby jasny, ale mały jak cholera. Nie mówcie mi, że w cfanonach jest gorzej, bo to nie argument dla mnie. Jak się na takiej matóweczce ostrzy ręcznie, np. takim M200/4?

--
Pozdrówka,
Paweł
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Paweł Szkup napisał/a:
Jak się na takiej matóweczce ostrzy ręcznie, np. takim M200/4?
Z moja Kasetką czasami ostrze ręcznie 300/4,5. Jest w porządku.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
taaaaa warto sprobowac wyostrzyc cokolwiek w DLu przy 210mm i 5.6 przy 4.0 tez nie lepiej....
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
No coś ty, ostrzyłem ręcznie na 300 i nie miałem problemów. Inna sprawa, że nawet na MZ-5N ostrzyło się o niebo lepiej :-) .
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
argawen, to albo miales dobra pogode a nie szaroszaro/ byles wypoczety / nie byles chory albo masz po porstu lepszy wzrok i juz....
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
albo miales dobra pogode a nie szaroszaro/ byles wypoczety / nie byles chory albo masz po porstu lepszy wzrok i juz...
Albo wszystko na raz :-P . oczywiście nie jest to wygoda jak przy ostrzeniu np. 50/1,7 lub 85/2 :-P . Dlatego trochę mnie kręci Kadyszka :mrgreen: . Tylko co ja bym zrobił z Kasetką :-/
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Cytat
Tylko co ja bym zrobił z Kasetką
_________________
- to jest na tyle nowy sprzet ze sprzedalbys za calkiem chyba rozsadna cene...tak mi sie wydaje

[ Dodano: 2007-01-05, 22:03 ]
acha co siekawe temu bidnemu DLowi ani razu nie udalo sie na wiekszych odleglosciach przedmiotowych trafic w cel.....i nawet nie wiem czy to BF czy FF byl...
siedzenie w domu doprowadza mnie do rozpaczy....
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
Fafniak napisał/a:
argawen, to albo miales dobra pogode a nie szaroszaro/ byles wypoczety / nie byles chory albo masz po porstu lepszy wzrok i juz....


No właśnie, w MM było dosyć jasno i jeszcze jako tako się ostrzyło (choć przy 18mm ogniskowej zooma trafić w ostrość przy manualnym nastawianiu to jak poprawnie skreślić 6 z 49 numerków w totolotku ;-) )) ale przy pochmurnej pogodzie to trochę sobie tego nie wyobrażam. Czasem nawet klnę na MZ5n... ech, jak sobie przypomnę matówkę w Olku OM-1... ale "to se ne vrati" :-(

--
Pozdrawiam,
Paweł
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Paweł Szkup, - nie przesadzaj......K10D i DL to dwa rozne swiaty...
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
Fafniak napisał/a:
Paweł Szkup, - nie przesadzaj......K10D i DL to dwa rozne swiaty...


Ja nie przesadzam, tylko, że K100D to koszt ok. 2kPLN, K10D jednak "ciut" więcej ;-)
 

Rafał Czarny  Dołączył: 12 Sie 2006
Paweł Szkup napisał/a:
.. ech, jak sobie przypomnę matówkę w Olku OM-1... ale "to se ne vrati" :-( --Pozdrawiam,
Paweł


Miałem ci ja OM-1. Obraz w wizjerze po prostu gigant, choć aparat gabarytowo maciupeńki. Naprawdę zrobienie porządnego wizjera tak bardzo zwiększa koszt wyprodukowania aparatu? Coś nie chce mi się w to wierzyć.
 

pilot  Dołączył: 15 Wrz 2006
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
pilot napisał/a:
W Pstryku KIT za 4099zł
No to cena spada, bo były po 4300.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach