Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
tak a samo body za 4000
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Za to samo body drogie 3999
 

Marek Wyszomirski  Dołączył: 18 Kwi 2006
Rafał Czarny - bardzo zwiększa - bo tzreba by dać matówkę i matrycę full-frame. Do tego mało kto by taki aparat kupił, bo musiałby być bez AF. Czujniki AF w lustzrankach są umieszczone za lustrem - zatem lustro musi być półprzepuszczalne i następuje na nim podział światła między matówkę a czujniki AF. Konstruktor musi tu rozwiązać dylemat - czy zrobić jaśniejszy obraz na matówce dając mniej światła czujnikom AF, czy postarać się zrobić lepszy AF godząc się z ciemniejszym obrazem na matówce.
Do tego w lustzrankach z cropem matówka na której tworzony jest obraz jest mniejsza w porównaniu z formatem małoobrazkowym zgodnie z krotnością cropa. Mamy zatem mniejszy i ciemniejszy obraz na matówce. Teraz, konstruując wizjer mamy następny dylemat - jakie ustawić powiększenie obrazu. Im większe powiększenie - tym większy obraz, ale i ciemniejszy...
 

komar  Dołączył: 19 Kwi 2006
Byłem dzisiaj w krakowski sklepie dla idiotow.
Potwierdzam - maja spory zapas kitow K10D - ok. 20szt za 4099zł.
Aktualnie w promocji jest rowniez zestaw z K100D za, chyba, bardzo przyzwoita cene - 2200zł.

Pozdrawiam
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
komar napisał/a:
Potwierdzam - maja spory zapas kitow K10D - ok. 20szt
jest co przebierać na okoliczność FF/BF :-P :mrgreen: .
 
tdew  Dołączył: 06 Sty 2007
Kasetka z karta 512 za 2200. Wszedlem, pomacalem i wyszedlem z aparatem. Duzo taniej juz nie bedzie a dyszka powinna staniec, za roczek moze dwa body sie zmieni.

Pzdr
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
tdew napisał/a:
Wszedlem, pomacalem i wyszedlem z aparatem.

hehe, i to sie nazywa zdecydowany klient :mrgreen:

tdew napisał/a:
Duzo taniej juz nie bedzie

ponizej 2k bedzie na pewno - niech no tylko wprowadza cos posredniego, odpowiednik deesa.
 
marucha  Dołączył: 22 Kwi 2006
Tdew, witaj :-B :mrgreen:
Coraz więcej Krakusów mamy z Pentaksami - jak się kiedyś wszyscy razem wypuścimy na Rynek, to dopiero będzie widok...

Pozdrówka
Marucha
 

tapirek  Dołączył: 14 Wrz 2006
To może i ja jako Krakus się ujawnię :-D i nieskromnie pochwalę :lol:

Własnie wczoraj nabylem K10D w MM i jestem zachwycony.
 
marcin711  Dołączył: 08 Sty 2007
Pomiar ekspozycji
Sorry za wcinkę

Napiszcie proszę czy w kasetce można szybko zmienić AE metering , czy tylko w -rec menu-
bo to zdaje się trochę głęboko?

Może ktoś zna ceny z Wa-wy , bo na ścianie wschodniej k100D+KIT kosztuje 2800,- a do Krakowa trochę za daleko.

sorry, dzięki pozdro
Marcin -> myślę o niej coraz częściej :-P
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
tapirek, zycze dobrego swiatla i udanych zdjec :)
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
marcin711 napisał/a:
Może ktoś zna ceny z Wa-wy
Spróbuj zadzwonić do MM, Aster-foto.
 

tapirek  Dołączył: 14 Wrz 2006
Cytat
tapirek, zycze dobrego swiatla i udanych zdjec :)


Dzięki! Jak będą jakieś wyniki - pochwalę się na pewno i poddam surowej krytyce :)
 

oryszard  Dołączył: 14 Gru 2006
W MM w Kielcach jest Kasetka +Kitt 18-55 jest za 2290zł.
 

Lebiad  Dołączył: 20 Lut 2007
Witam

Zacznę od przedstawienia. Jestem wieloletnim (12 lat) uzytkownikiem Pentaxa Me Super. Mam parę szkiełek i chciałbym pofocić Pentaxowym DSLR. Miałem trochę doświadczenia z DS i K10D. Ale prawdpodobnie zainwestuje w k100D

Podłączę się pod ten topik. Czy nie widział ktoś k100D w zachęcającej ceniew Warszawie lub w okolicach? Kontaktowałem się z Panem P. Sawickim lecz promocja forumowa dotyczy tylko uzytkowników z większym stażem.

Pozdrawiam

Lebiad
 
Stich  Dołączył: 12 Sty 2007
Najtaniej oprócz jakiś czasowych promocji w MM,to kasetke można kupić właśnie w Aster u Piotra za 2389zł na pewnym targu internetowym :lol:

A co do tego że rabat należy się tylko forumowiczą z większym stażem,to ja nic o tym nie wiem,ale chyba są dla wszystkich miłośników marki Pentax którzy są zarejestrowani na tym forum.


Sam na taki liczę bo zakup kasetki wielce prawdopodobny w ciągu kilku tygodni,jestem z wawy,i wybieram się do Aster osobiści, popertraktować z Piotrem :-B
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Stich, pewnie chodziło, że Lebiad dopiero tym postem dołączył do naszego forum. Najwyraźniej Piotr zobaczył, że nie ma postów, więc co z niego za forumowicz :-P
 

Lebiad  Dołączył: 20 Lut 2007
No forumowicz ze mnie żaden, ale miłośnik Pentaxa od dawna. Zaglądam tutaj o dpewnego czasu. Wiem, że Aster i tak ma najkorzystniejszą ofertę (nie licząc promocji w MM, które bywają czaem gdzieś). W końcu rabat dla forumowiczów jest uznaniowy i dobrowolny, a wiadomo, że każdy najchętniej przyjąłby coś w prezencie. Itd itp.
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
Lebiad, nie wiesz co zrobić, siadaj wygodnie i dopisz się w 1579 topicach i będziesz już znany na forum. ;-)
 

Łukasz  Dołączył: 18 Lut 2007
Lebiad, nie martw się tą promocją ;-) Ze mnie tez żaden aktywny forumowicz. Myślę jednak, że zdecydowana większość zarejestrowanych użytkowników Pentaxa bierze bardziej bierny udział, co nie oznacza, że nie traktuje tej społeczności poważnie :-) Jedno mi jednak nie pasuje...niby jedna społeczność a są równi i równiejsi :lol: Ja tam liczę, że sprawiadliwość kiedyś nastanie. Sam przymierzam sie do zakupu Kadyszki :-P Pozdrawiam Wszystkich ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach