Limonit  Dołączył: 29 Sty 2009
Fotowyzwalacz - zamówienia
Witam.
Tutaj zbieram zamówienia na urządzonko opisane w TYM wątku.
Powstał projekt płytki, można ją wykonać profesjonalnie, jeśli zbierze się ok. 10 chętnych (albo lepiej 10 płytek) to robimy zamówienie i każdy będzie mógł się cieszyć własnym fotowyzwalaczem.
Istotne informacje: czas wykonania płytek to kilka tygodni. Od momentu uruchomienia zamówienia i wpłaty do otrzymania urządzenia może minąć do 2 miesięcy niestety - i nie zalezy to ode mnie.
Urządzenie jest opisane w wymienionym wątku i na mojej stronie (link też w watku).
Proponuję warianty zamówenia:
- wersja mini dla elektroników amatorów: płytka i zaprogramowany mikrokontroler - 20zł.
- wersja kit, jw, ale komplet elementów 40zł. (na życzenie w tej cenie moge teżpolutowac i uruchomić.
Jeśli ma być przesyłka - +5zł, odbiór osobisty 0zł.
Urządzenie ma wymiary 5 na 5 cm około, zamiast diodek jest bargraf 10 diodiwy, rezystory są SMD 1206, zasilanie bateria CR2032/CR2025. Reszta jak na obrazkach na mojej stronie. Trzeba sobie własnym sposobem wyszukać kabelek mikrojack oraz bateryjkę, to bo tego nie dam rady zapewnić.
Testowane z K200D, z innymi powinno hulac też, ale nie mam jak przetestowac na razie.

Chętni jak na razie:
- ja :mrgreen:
- bosmanzbryzy 2 sztuki.
- bynon 1x.
- Zbyszek (jak rozumiem tylko płytka).

Dajcie jeszcze znać, którą wersję sobie życzycie.
Zapraszam.
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
I ja.
Jedną proszę.
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
poprosze jedna wersje za 20 zl (byc moze bede mial jeszcze zamowienie na drugi egzemplarz, musze sie zapytac), mam tylko pytanie:
czy urzadzenie jest zaprogramowane na jedna ilosc powtorzen, co taki sam odstep czasu, czy mozna to modyfikowac?
 

Limonit  Dołączył: 29 Sty 2009
Nie wiem czy dobrze rozumiem.
Programujemy odstęp czasu co jaki aparat ma robić zdjęcie. To robimy za każdym razem po włączeniu. I urządzenie wyzwala migawkę tak długo, aż nie zostanie wyłaczone. Nowy odstęp czasu programujemy po ponownym włączeniu (czyli po resecie).
Nie ma opcji zmiennego przedziału czasowego juz w trakcie działania (nie wiem nawet jak to miałoby działac).

Uwaga Jest juz nas 7, co oznacza, że jeśli utrzymamy obecnego dostawcę - to można w zasadzie zamawiać i cena będzie taka, jak podałem. No ale jeszcze poczekamy.
 

TLu  Dołączył: 25 Gru 2006
I ja, dla mnie zlutowany kit, bo nie mam stacji do lutowania smd (rezystory), a nie chcę tego samego kupować dwa razy.
 

rysiekp17  Dołączył: 27 Wrz 2008
a ja bym zamówił Zegar Nixie :-P
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
TLu napisał/a:
nie mam stacji do lutowania smd (rezystory)
już nie przesadzaj, takie rzeczy lutuje się nawet lutownicą pistoletową.
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
Limonit napisał/a:
Nie wiem czy dobrze rozumiem.

dzieki wielkie! wszelkie watpliwosci zostaly rozwiane! wiesz, ja budowlaniec, nie elektronik :D, chociaz rok ETI prawie zaliczylem :D...
z elektroniki w moim fachu najbardziej złożone, z czym miałem przyjemność pracować, to ekstensometry elektrooporowe :D (szpanuje przy dziewczynach, ze znam takie cos :D )

jutro sie skonsultuje co do ilosci egzemplarzy i w ktorej wersji.
 

serioza  Dołączył: 10 Mar 2007
Piszę się wersję maxi.
 
Jurek  Dołączył: 09 Cze 2007
Też zamawiam wersję maxi.
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Ja proszę wersję dla półelektroników ;-) czyli z przylutowanymi SMD, a reszta luzem.
 

Limonit  Dołączył: 29 Sty 2009
Podsumowanie:
- ja
- bosmanzbryzy 2 sztuki.
- bynon 1x.
- Zbyszek (jak rozumiem tylko płytka).
- fotonyf (1 sztuka, wersja mini),
- TLu (1 sztuka pełnowypasowa).
- tatsuo_ki (1 sztuka mini jak na razie),
- serioza (wersja full),
- Jurek (wersja full),
- Gwiazdor (wersja prawie full).

Razem 11 płyt na chwilę obecną.
Status jest taki, że w tej chwili jeszcze z fotonyfem zastanawiam się nad tańszą wersją płytki.
Różnica polega na braku soldermaski (nie wiem jak z cynowaniem) i cenie niższej o około 5 zł i nieco krótszym terminie.
Osoby przy których nie ma wersji urządzona proszone są o zdeklarowanie.
Pewnie za kilka dni, kiedy już wymyślę, co z płytkami dam hasło do wpłaty i już tylko cierpliwie czekamy.
A i postaram się zrobić firmware w wersji 2.0 - mam zamiar dodać tryb bulb i tryb zwykłego wężyka.
 
mdraht  Dołączył: 08 Lip 2008
to i ja się dopiszę do listy chętnych ;-) (wersja w pełni zlutowana :-P )

a gdyby się udało z firmware v2.0 to byłoby superrrr :evilsmile:
 

bynon  Dołączył: 16 Lip 2006
ja deklaruje sie na wersje fullwypas ;-)
 

kopajt  Dołączył: 30 Maj 2008
Ja także piszę się na wersję fullwypas ;-)
Nareszcie będę mógł zrobić serię zdjęć rozkwitającego kwiatu kaktusa...
 

Limonit  Dołączył: 29 Sty 2009
czyli na chwilę obecną:
- ja
- bosmanzbryzy (2 sztuki full).
- bynon (1x full).
- Zbyszek (jak rozumiem tylko płytka :?: ).
- fotonyf (1 sztuka, wersja mini - ustalenia PW),
- TLu (1 sztuka pełnowypasowa).
- tatsuo_ki (1 sztuka mini jak na razie),
- serioza (wersja full),
- Jurek (wersja full),
- Gwiazdor (wersja prawie full).
- mdraht (1xfull)
- kopajt (1x full)
- nemo (1x mini)
Dobra. Jeszcze parę dni czekam i zaczynam zbierać kasę.
Wszystkie które beda od tej chwili zrobione, będą miały nowy firmware :-)
Rozumiem, ze ci, co chcą wersję większą, oprócz Gwiazdora, chcą złożoną.
Zachęcam do decyzji - jak pójdzie zamówienie to nastepna partia dopiero od minum 6-7 osób chętnych.

 

nemo  Dołączył: 21 Wrz 2007
Poproszę
- wersja mini dla elektroników amatorów: płytka i zaprogramowany mikrokontroler - 20zł.

:->
 

TLu  Dołączył: 25 Gru 2006
fotonyf napisał/a:
TLu napisał/a:
nie mam stacji do lutowania smd (rezystory)
już nie przesadzaj, takie rzeczy lutuje się nawet lutownicą pistoletową.

Chciałem się wyżalić że nie mam takiej stacji, i nawet tu nie znajduję zrozumienia :-(
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
Ja mam ją w firmie. I nie powiem, żeby była nie używana.
Ale wcale nie zrobiło się tak, że po jej zakupie zaraz wszyscy przestali używać grzałkowych czy transformatorowych.
Chcesz? To kup. ale dobrą, bo jakaś za 150 zł to tak jak z Pentaxem - kupisz *ist DL-a i pożałujesz, ze nie masz K20D. :-)
Ale jak masz kupić do lutowania raz na ruski rok - to nie warto.
 

Limonit  Dołączył: 29 Sty 2009
Jeśli mówicie o stacji hot air - to z moich doświadczeń wynika, że nadaje się ona najlepiej do wylutowywania. Swietnie się zdmu-ch uje elementy.
Natomiast jak tutaj mamy obudowy 1206 (najwieksze SMD, około 1,5 x 3mm), to stacja z małym grotem zupełnie wystarcza i nie ma się co bać. Dobre oswietlenie i szkło powiększające (mam takie na wysięgniku) znacznie upraszczają sprawę.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach