izbkp  Dołączył: 15 Gru 2008
Miałem na myśli obudowę wtyczki ;) W k200d jakoś tak wąsko osadzili gniazdo, że obudowa wtyczki jest szersza niż miejsce, które jest wokół gniazda... Sami popatrzcie:



 

nemo  Dołączył: 21 Wrz 2007
izbkp napisał/a:
Miałem na myśli obudowę wtyczki ;)
Tak tak, ja też o tym. Dokładnie taką samą wtyczkę musiałem wywalić a używać takiej którą obciąłem z przedłużacza.
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Tylko napiszę, że części dotarły, w tym tygodniu będę składał i szukał jakiegoś opakowania.
 

Limonit  Dołączył: 29 Sty 2009
Do końca weekendu wysyłam wszystkie zamówione urzadzenia.
Mam nadzieję, że docierają całe i zdrowe.
A własnie jeśli ktoś opracuje jakąś ładna obudowę, to niech się koniecznie pochwali/podzieli.
Ja do tego nie za bardzo mam talent.
Pozdrawiam
 
Tom3k88  Dołączył: 27 Kwi 2009
Ja w sumie nie mogłem się doczekać, zrobiłem sobie zwykły pilot do K200D, przyda się do nocnych ekspozycji. Właściwie to chciałem się pochwalić wytrwałością. Przez pół godziny co 10 sekund robiłem jedno zdjęcie, żeby zmontować coś takiego. (przy okazji pierwszy raz w życiu piłem piwo na interwał :D )
http://www.youtube.com/watch?v=XMQ4lovkfPo

Myślę, że miejsce ma potencjał. Zastanawiam się tylko jak zrobić, żeby ująć w jednej serii cały dzień łącznie ze wschodem i zachodem. Nie może być przecież za dużych różnic w ekspozycji poszczególnych klatek bo lipa wyjdzie. Te robiłem na ustawieniach manualnych.

Czekam z niecierpliwością na przesyłkę :P
 

Limonit  Dołączył: 29 Sty 2009
Cytat
Czekam z niecierpliwością na przesyłkę :P


Już w drodze.

Bardzo fajny filmik.
Też o tym myślałem, ale dla mnie problemem byłoby stać i pilnować aparatu cały dzień, no bo przecież nie zostawię :mrgreen:
 

serioza  Dołączył: 10 Mar 2007
Odnośnie obudowy pojemnik na 4 baterie AA prawie by pasował, tylko trochę bateria wystaje.

Podobny do tego, http://www.everlastpolska.pl/everlast/box.jpg ale bez przegródek w środku.
 

michal5150  Dołączył: 17 Sie 2007
Ee, można kupić ładniejsze :-P
http://www.maszczyk.pl/katalog.php
 

serioza  Dołączył: 10 Mar 2007
michal5150, Dzięki za link.

Moja płytka ma 58x50x19 mm oszukam coś transparentnego.

Limonit, mam prośbę, czy mógłbyś w instrukcji załączyć ten obrazek z + i - mikrojacka zpoprzedniej strony - przydałoby się.
 
zenobi  Dołączył: 10 Sie 2009
Witam,

też zamawiam.
(mam nadzieję że do Canona 1000D będzie pasowało.)
może ktoś ma doświadcznie na tym polu?

(jeśli nie to jak tylko sprawdzę dam znać :-)

pozdrawiam,
ZenObi
 

Limonit  Dołączył: 29 Sty 2009
Witam.

Wszystko mogę, ale nie od razu. Obrazek jak najbardziej w instrukcji powinien być, dodam. Jakoś na dniach uzupełnię i dam znać. Zaznaczam, ze dotyczy on K200D, inne powinny byc takie same, ale jakby ktoś sprawdził/potestował i dał znać to super.
wiąże się z tym taka rzecz. W K200D napięcie na stykach wynosi około 4V. Transoptor w kierunku zaporowym (napięcie przebicia) wytrzyma 6V - czyli jeśli odwrotnie podłączymy, to K200 nie powinien zrobic krzywdy, ale np K10 juz nie wiem. Ma swój akumulator i napiecie na stykach może byc wyższe.
W kierunku przewodzenia transoptor wytrzyma całe 70V, więc spokojnie można by i było niektóre stare lampy odpalać. (inny problem, to to , ze raczej będzie za duży opór i i tak nie strzeli).

Właśnie widzę, ze zainteresowanie cały czas duże. Jeśli ktoś chce, moze sie zapisywac na druga edycję, jeśli się zbierze kilkoro i uznam, że starczy, to odpalam kolejną serię. Dokumentacja jest, więc nie ma przeciwwskazań. Także zapraszam.
 

zenza  Dołączył: 22 Kwi 2006
Ja też bym reflektował na ten max wypas, czyli gotowy do pracy:) jak byś już miał gotowca, to chętnie postawię piwko na jakimś spotkaniu, bo jak widzę z Wa-wy jesteś.:) Po co wysyłać pocztą :) A z kasa to jak będziesz chciał albo osobiście albo przelewem:)
 
darkduch  Dołączył: 29 Cze 2008
właśnie listonosz przyniósł paczkę, teraz tylko baterie i kabelek :mrgreen:
 

Limonit  Dołączył: 29 Sty 2009
Własnie jeszcze ogłoszenie:
W sobotę wysłałem ostatnie przesyłki.
Jeśli ktoś nie dotsanie w najbliższym czasie a zamówił i zapłacił niech się odezwie :)
Liczę, że nie będzie takich osób.
No i czekam na chętnych na 2 edycję.

Oczywiście osobom z Warszawy proponuje odbiór osobisty z testem i prezentacją.
 

kopajt  Dołączył: 30 Maj 2008
Dostałem :-)

Jeszcze tylko instrukcję, kabelek i bateryjkę skądś muszę zdobyć i można działać :-)
 
darkduch  Dołączył: 29 Cze 2008
kopajt, instrukcja do pobrania, gdzieś tu w wątku była :-P
 

Limonit  Dołączył: 29 Sty 2009
Tak, a dziś zaladuję nową wersję, nieco uzupelnioną.
Pozdrawiam
 

user  Dołączył: 27 Mar 2008
mozliwe ze ja bede chcial jeszcze jeden.. ale musze sprawdzic czy to sie nada do sony alfy..
 
Tom3k88  Dołączył: 27 Kwi 2009
Przesyłka dotarła, wszystko wydaje się działać ok :) Dzięki Limonit, wielkie dzięki. Problem mam tylko, ze zdjęciami seryjnymi w trybie bulb, ale poczekam na nowa wersje instrukcji to mi się rozjaśni.
 

Limonit  Dołączył: 29 Sty 2009
Tego rozdziału nie ruszalem.
Opisz z czym jest problem, może i innym się przyda wyjaśnienie.
Pozdrawiam

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach