darkduch  Dołączył: 29 Cze 2008
Tom3k88, ogólnie przynajmniej w k20 to problem taki że robi czarną klatke ; / , chyba ze ktoś wie jak to wyłączyć :?:
 
Tom3k88  Dołączył: 27 Kwi 2009
No chodzi mi o to żeby np. co 2 minuty naświetlać po 45 sekund. Czy da się tak w ogóle zrobić, bo już sam nie wiem.

Cytat
Hyperbulb
Tryb ten jest aktywowany poprzez przytrzymanie wciśniętego przycisku C podczas włączania zasilania. Jego aktywacja zostaje potwierdzona zapaleniam diod od 1 do 4 na okres około 1 sekundy. w tym trybie przyciski mają następujące funkcje.
A – Jednokrotne naciśnięcie powoduje otwarcie migawki, powtórne zamknięcie. Otwarcie potwierdza mignięcie diody 8. Jest to blokada spustu migawki (czas B).
B – Jednorazowe wyzwolenie migawki (czas rózny od B). Zdjęcie potwierdzane jest mignięciem diody 7.
C – migawka zostaje otwarta na czas, na jaki przytrzymywany jest przycisk. (czas B, czas rózny od B,
zdjęcia seryjne). Otwarcie migawki potwierdzone jest mignięciem diody 8.


Nie za bardzo widzę różnicę między B, a C obydwa zachowują się tak samo. Obydwa w trybie bulb otwierają migawkę na tak długo ja wciśniemy przycisk. Tryb a działa działa zgodnie z opisem.
 

Limonit  Dołączył: 29 Sty 2009
Ok, takiej opcji nie ma niestety, czyli w naświetlaniu okresowym można uzyskac czas taki jaki pozwala aparat, czyli 30 sek.

Różnica między B i C jest taka, że B po prostu pstryknie.
Dla C należy ustawić na aparacie Bulb i j ile czasu trzyma się przycisk tyle czasu naświetla. Lub jeśli włączy się zdjęcia seryjne to strzela tyle czasu ile się trzyma przycisk.

Nie wiem dlaczego działa u Ciebie inaczej - muszę to sprawdzić raz jeszcze, no w każdym razie jakaś wielka usterka to nie jest. Ale zbadam sprawę.

[ Dodano: 2009-08-12, 21:40 ]
No tak, zgadza się.
Przcisk B powoduje przyciśniecie spustu migawki i puszczenie - problem w tym, ze cyklicznie co pół sekundy jeśli się go przytrzyma. Aparat zachowuje sie tak, jak opisaliście. Zamysł był nieco inny. Kolejny impuls wyzwalajacy miał pojawiac się dopiero po puszczeniu i ponownym wciśnięciu przycisku B. Bug w oprogramowaniu - na szczęście niezbyt dokuczliwy.
 

user  Dołączył: 27 Mar 2008
tak na prawdę chcę zobaczyc ile mam postów na forum a przy okazji pochwale sie moja modyfikacja fotowyzwalacza.. sorry za jakosc ale mam taki fajny telefon fotograficzny;)
 
darkduch  Dołączył: 29 Cze 2008
user, łał...


:-P
 

user  Dołączył: 27 Mar 2008
taka jakosc ze nic nie widac :-?

[ Dodano: 2009-08-24, 22:34 ]
ogolnie z mniejsza plytka i z przystosowana do obudowy i okablowania weszloby w mniejsza obudowe.. a sanki do lampy a raczej plozy;-) zrobilem z karty kodow (mam takie jak kredytowe..)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach