Ekajana  Dołączył: 30 Lis 2006
Grand Press Photo 2010
Właśnie w tej chwili zaczyna się gala i rozstrzygnięcie. Nasz kolega - Lipa w finale z kompanem z zeszłorocznego zwycięzkiego teamu. Trzymamy kciuki za dobre miejsce.
 
Kiwny  Dołączył: 18 Sty 2008
Tu są nagrodzone zdjęcia
 

alekw  Dołączył: 27 Wrz 2007
Przeprawa ślimaka winniczka przez alejkę z chodnika.
 

triger  Dołączył: 23 Lut 2009


Winieta = zdjęcie reporterskie :lol:
 

alekw  Dołączył: 27 Wrz 2007
triger napisał/a:

Winieta = zdjęcie reporterskie :lol:


akurat tu widze pewna prawidlowosc wyrazona nastepujacym ciagiem arytmetycznym: 4 panie, 3 orly, 2 zwierzaki z epoki lodowcowej, 1 winieta :-P :mrgreen:
 

Ekajana  Dołączył: 30 Lis 2006
Oj i Lipy nie widać. Na nominacji się skończyło.
triger napisał/a:
Winieta = zdjęcie reporterskie

Wogóle winiet nie brak w tych zdjęciach.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Ekajana napisał/a:
Wogóle winiet nie brak w tych zdjęciach.

Ludzie nie zdążyli kupić pełnoklatkowych szkieł, ot.
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
jorge.martinez, czekałem na Twojego posta w sprawie zdjęć. Weź no się wysil i napisz co myślisz :-P
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Co do zdjęć, to niestety brak mi aparatu pojęciowo-poznawczego by oceniać. Pewnie nie powinienem się przyznawać, ale nie śledząc trendów w światowej fotografii reportażowej, jestem bezbronny wobec tego co jest nagradzane w konkursach.

Ale ok, zadanie na dziś, zapoznać się z kontekstem prac i zastanowić się, jak się wpisują w ideę fotografii prasowej zakorzenionej w mej głowie.
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
No to czekamy :-D :-B
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
kuuurcze.. przegapiłem :/ ...postaram się na Gdańsk Press Photo zdążyć :)
 

Lipa Dołączył: 20 Kwi 2006
Ekajana napisał/a:
Oj i Lipy nie widać. Na nominacji się skończyło.

;-) bywa, bywa...
dzięki za kciuki!!!
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Z pierwszych miejsc to chyba tylko LUDZIE do mnie nie przemawia (że też uzyję tego pustego sformułowania), ani nie zachwyca (nieco mniej puste sformułowanie, ale wciąż bez treści). No może jeszcze ta stocznia... Iczek ma chyba rację, jak zdjęcia z jakiegoś fotodeju, bez ogólnego kontekstu (pustka, opuszczenie, koniec czegoś), to mało znaczące fotografie (estetycznie i treściowo).

Z miejsc drugich moim faworytem są komisje wyborcze. Samemu zasiadając w komisji zastanwiałem się jak by można ująć fotograficznie ten ciekawy temat. Wybory od strony przeciętnej, nie od strony gwiazd wrzucających papier do urny.
 

alekw  Dołączył: 27 Wrz 2007
jorge.martinez napisał/a:

Ale ok, zadanie na dziś, zapoznać się z kontekstem prac i zastanowić się, jak się wpisują w ideę fotografii prasowej zakorzenionej w mej głowie.



Cytat
Tomasz Wiech: To wiele rzeczy na raz. Jeżeli chodzi o tak zwany główny grzbiet to jest to gazeta codzienna i wygląda różnie. Kiedyś byłem na warsztatach z Donavanem Wylie z Agencji Magnum zaaranżowanych przez Wyborczą. To fotograf, który robi bardzo nudne zdjęcia. Gdy o nich opowiadał, ktoś powiedział, że w codziennej gazecie chodzi o coś innego, że zdjęcie musi być atrakcyjnie wizualnie, mieć wiele planów, musi formalnie zainteresować czytelnika. I wtedy Wylie poprosił o egzemplarz Gazety z tego dnia. Zaczął kartkować i pokazywać kolejne zdjęcia na kolejnych stronach. Na pierwszej było zdjęcia z konferencji, na drugiej dwie tzw. główki polityków, na trzeciej podpisywanie umowy, na czwartej kadr z filmu i dopiero na kolejnej zdjęcie wydarzeniowe, ale małe. Egzemplarz z poprzedniego dnia wyglądał podobnie. To są realia codziennej gazety.


http://miejscefotografii....ch-rozmowa.html

Pmaietam zdjecia Wylie'a z miesiaca fotografii, faktycznie nudne :mrgreen:
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Odkryłem, że nie mam żadnej idei fotografii prasowej zakorzenionej w swej głowie.
 

Ekajana  Dołączył: 30 Lis 2006
Lipa napisał/a:
dzięki za kciuki!!!

Cóż materiał był dobry, kciuki były uzasadnione. "Jeszcze nie o tą grasz stawkę..." ;-)
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
co do winiety, to mój znajomy słusznie zauważył, że w XXI wieku powstał kierunek artystyczny o nazwie winietyzm...
co do zdjęć, to ten sam dryf, co world press photo... może materiał o slumsowym golfie trochę odbija w stronę "pozytywności", ale ogólny wydźwięk i tak defetystyczny...
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
tatsuo_ki napisał/a:
winietyzm

Oprócz tego, że to modne i wygodne, to jednak, w moim odczuciu, wina zbytniej klarowności cyfry. Co prawda zdjęcia analogowe też potrafią być technicznie klafowne, czyste i bezziarnowe, ale jednak jest większa szansa, że czegoś nie będzie na niej widać, że stworzy ona pewnie niedopowiedzenia, klimat i cień.

Kto by dodawał winietę do zdjęć z kliszy?
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Mam to samo co Iczek. Wzdrygam sie, ale musze przyznac, ze Tomaszewski to inna liga. Ale ja sie nie dziwie juz niskiemu poziomowi prac. Ogladam codziennie zdjecia prasowe i naprawde jest bardzo kiepsko. Od jakiegos czasu sledze blogi 3miejskich reporterow - nawet ich prywatne zdjecia sa strasznie kiepskie i banalne. Wyjatkiem jest Renata Dabrowska, ktora dostala nagrode za wypchane zwierzaki. Polecam tez jej projekt pt "Renata Dąbrowska" - genialna sprawa moim zdaniem: http://dziewczynkazaparat...0D%C4%85browska
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
Tomaszewski ładnie świat ustawia, to wszystko ;)
Co do Dąbrowskiej, faktycznie daje radę.

dzerry napisał/a:
Od jakiegos czasu sledze blogi 3miejskich reporterow - nawet ich prywatne zdjecia sa strasznie kiepskie i banalne.


Czuje się kopnięty w 4 litery żeby się poprawić!

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach