tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Spinner napisał/a:
Jarek Dabrowski napisał/a:
A Limited i tak jest lepszy.


Skoro czarny to jak moze byc inaczej :?: :shock:
hmm, przemilczę, bo powiecie, że stronniczy jestem :-P

czy taka konwencja pasuje?
LINK
czy może coś zmienić?
to dopiero wstępne przymiarki, mam nadzieję, że opinii o szkłach będzie więcej.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Jestem z ciebie dumny, tref. Świetna robota :-)

Tylko:

- podzielilbym dokładnie wg. klasyfikacji bojidara
- użyłbym tabeli html - jako mod mozesz (jest opcja przy tworzeniu posta)
- dołączyłbym do tego opinie ze stans-photography.info . Po angielsku. Albo przynajmniej linki do opinii o konketnych szkłach.
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
alkos napisał/a:
Michu napisał/a:
pod postacią dobrego TC 1.4 spikniętego z 50/1.4.


A wlasnie, michu - jak to dziala na pelnej dziurze? Masz jakas cyfranke, zeby strzelic w ten sam obiekt z konwerterem i bez, zachowujac wielkosc obiektu w wizjerze? :-)

(prosze. prosze.)


ja mam sample, i trzeba przyznać , że jupiter prosto do kosza się nadaje w porównaniu do takiego zestawu.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
guerilla napisał/a:
ja mam sample, i trzeba przyznać , że jupiter prosto do kosza się nadaje w porównaniu do takiego zestawu.


Rzucisz na maila? Albo grupowy ftep? :-)
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
alkos napisał/a:
guerilla napisał/a:
ja mam sample, i trzeba przyznać , że jupiter prosto do kosza się nadaje w porównaniu do takiego zestawu.


Rzucisz na maila? Albo grupowy ftep? :-)


o poranku to zrobię, bo muszę lecieć
 

Slava  Dołączył: 25 Kwi 2006
tref napisał/a:
to dopiero wstępne przymiarki, mam nadzieję, że opinii o szkłach będzie więcej

Szacunek!!!! I :-B
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Spinner napisał/a:
A co do 85/1,4 - zauwazylem w nim ostatnio pierscien przyslon jak od FA50/1,4 i szczerze powiem, ze nie bardzo mi się podobalo to:-)

Szkoda, ze nie sprobowales pokrecic tym pierscieniem, bo roznica w stosunku do "suchego" zaskoku w FA 50/1.4 jest zasadnicza :-) Ten pierscien wyglada tak samo (tworzywo sztuczne), ale dziala o wiele przyjemniej niz w FA 50.
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
sylwiusz napisał/a:
Ten pierscien wyglada tak samo (tworzywo sztuczne),


O tym pisze... nie w szkle za prawie tysiac baksow, sorry ;-) No dobra - czepiam sie :mrgreen: ale serio wykonanie i feeling 77LTD o wiele bardziej mi sie podobal... a to dla mnie wazne :mrgreen:

Roznicy w fotkach pewnie bym miedzy nimi nie zauwazyl wiec wole "lepiej wykonany"... :-P

Pzdr
Spinner
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Spinner, - oj prosisz sie.......- GT85nU ma juz cie w aktach.....
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
co do opinii anglojęzycznych - też o tym pomyślałem, będą. Na razie miałem ciężki weekend, więc nie za dużo czasu było. Mam jeszcze kilka pomysłów.
Co do podziału wg. Bojidara - no własnie pytałem w tamtym wątku wczesniej, ale nkt nie powiedział. Zdaje mi się jednak, że będzie najwygodniejsza. Póki co wrzuciłem mniej więcej podzielone na ogniskowe (od min do max) z przemieszaniem stałek i zoom. W wersji ostatecznej będzie tak jak zadecyduje większość z Was. W końcu zestawienie ma pomagać!
No i dodam linki do sampli, żeby było pod ręką, a nie szukać, krzyczeć, że nie ma, itp.

posty testowe przeniosłem tutaj tymczasowo:
http://manufactura.home.p...ed87bd7ca#33408
 

dickkett  Dołączył: 18 Wrz 2006
A jakieś opinie nt. Super Multi Coated Takumara 1,8/85mm?
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
dickkett napisał/a:
A jakieś opinie nt. Super Multi Coated Takumara 1,8/85mm?

http://manufactura.home.p...topic.php?t=819
 

dickkett  Dołączył: 18 Wrz 2006
Dzięki
 
jpserwis  Dołączył: 12 Wrz 2006
guerilla napisał/a:
alkos napisał/a:
Michu napisał/a:
pod postacią dobrego TC 1.4 spikniętego z 50/1.4.


A wlasnie, michu - jak to dziala na pelnej dziurze? Masz jakas cyfranke, zeby strzelic w ten sam obiekt z konwerterem i bez, zachowujac wielkosc obiektu w wizjerze? :-)

(prosze. prosze.)


ja mam sample, i trzeba przyznać , że jupiter prosto do kosza się nadaje w porównaniu do takiego zestawu.


Tzn, że konwerter polepsza bokeh z 50.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Jpserwis, jak pogoda w łikend dopisze, to może wybiorę się w jakiś plener, by dokładniej skupić się li tylko na temacie rozmycia. Sample zapodam w wątku o porównaniu 50 i TC.
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
W łikend w Bydgoszczy?
Plener?

Tzn. mogę się załapać?
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Owszem, znam takiego jednego. Nawet na forum dawał sample z tego szkła:
http://pentax.org.pl/viewtopic.php?p=907#907
 

Kuszelas  Dołączył: 12 Lis 2006
No, istnieje jeszcze coś takiego jak "rozwiązanie ekonomiczne" Swego czasu zakupiłem sobie 2 filtry Cokin, konkretnie DIFFUSER 1 & 2. Efekty są bardzo zachęcajace. Nie jest to napewno to samo co używanie obiektywu "soft" ale może być miło.
Jeżeli jest ktoś chętny, to weekend mam wolny i mogę palnąć jakieś fotki i zademonstować efekty, pod warunkiem, że nie będziecie się śmiali.
Całusen Aus Kaszuben - Kuszelas
 

spox73  Dołączył: 19 Mar 2007
 
Żeby rozwiać wszelkie wątpliwości zapoznajcie się z tym artykułem najlepszy obiektyw świata
 

Gringo  Dołączył: 05 Lip 2006
artykuł znany, jaki najlepszy obiektyw AF na świecie jest też wiemy, tylko tak się składa, że ogniskowa srednio predysponuje go do portretów

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach