spox73  Dołączył: 19 Mar 2007
77 to nie portretówka :?:
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Gringo napisał/a:
ogniskowa srednio predysponuje go do portretów
Masz na mysli 77 Limited ? Autor pisał pare linijek wyżej o 31 Limited, ale dalej daje do zrozumienia, że jednak 77 Limited jest najlepszy.
 

Gringo  Dołączył: 05 Lip 2006
z tekstu może niezbyt jasno, ale wynika że najlepszy obiektyw Af jaki kiedykolwiek stworzono to 31 LTD, poza tym te banery do kampanii reklamowej pentaxa opisywały, ze najlepszy obiektyw af jaki stworzono to własnie 31 ltd
 

spox73  Dołączył: 19 Mar 2007
To pewnie coś źle przeczytałem :( No ale chodziło mi o 77.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
To jest ten fragment.
"Jednak to 77 mm Limited może być najlepszym z tej trójki. Ten niemal idealny krótki teleobiektyw jest wspaniały - kontrastowy, doskonale się nadaje do portretów na pełnym otworze przysłony, ma naprawdę piękny, delikatny bokeh, który dopełnia trójwymiarową wyrazistość płaszczyzny ostrości."

[ Dodano: 2007-07-14, 23:37 ]
Ale 31 Limited mnie zauroczył. Tylko kasy brak :-/ .


Na razie :mrgreen:
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
argawen napisał/a:
Ale 31 Limited mnie zauroczył. Tylko kasy brak :-/

To kup narazie 43, też jest uroczy... ;-)
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
W weekned miała się odbyć sesja portretowa, tylko że posiadacz owego SOFTa został brutalnie wykorzystany przez swoją sympatię, w związku z czym pozwolił jedynie ujawnić zdjęcie z poprzedniej sesji:

Jak napisano w Exifie: przysłona 2.8 - więc max rozmycie.
Niestety, nie mam tego ujęcia na innych przysłonach (by sprawdzić, jak malało rozmycie), bowiem już tutaj miałem czas 1/30.

 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
espresso napisał/a:
miałem tylko "mgliste"wyobrazenie o STFie
a teraz jakie masz, nie mgliste?
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Michu, Ty masz tego softa F czy FA?

On nie ma "A" - więc do pewnego momentu pracuje na roboczej (5.6 w F, 4.5 w FA) a później już się nie ściemnia, ale trzeba dusić AE-L przy foceniu, tak?
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
FA. Nie ma pozycji "A", ale co dziwne ma dość specyficzny sposób pomiaru. W trybie Av i Tv mierzy światło w zakresie f2.8-4.5. Kręcenie dalej pierścieniem przysłon nic nie daje. Zostaje cały czas przysłona 4.5 (mimo iż soft na skali sięga do f8, a sama skala kończy się na f32). Dopiero przejście w tryb M pozwala na wykorzystanie pełnego zakresu przysłon, ale wówczas z przyciskiem AE-L.
Nie mam pojęcia, jak jest w innych egzemplarzach - może mój jest pod tym względem trafiony - ale dwa lata temu był u Rendaszki na przeglądzie, więc nie sądzę, by coś w nim nawalało.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
No jest dokładnie tak, jak powinno być i jak pisze u Dimitrova. Do 4.5 praca na roboczej, od 4.5 - jak w bezstykowcu.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Serdeczne dzięki Jarosławie za uświadomienie. Braki w moim wykształceniu nie pozwoliły mi zaznajomićsię z info u Dimitrova, a ciekawiło mnie to, choć w żadnym przypadku nie przeszkadzało przy pstrykaniu.
Cieszę się, że są osoby na forum na/z których można polegać (np. pod stołem).
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Michu napisał/a:
Cieszę się, że są osoby na forum na/z których można polegać
O kim piszesz? (z ciekawości pytam)
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
O Was, kolego Dąbrowski.
Fakt, że jeszcze nie polegliśmy pod stołem, ale myślę, że w przyszłym roku to nadrobimy.
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Michu napisał/a:
Cieszę się, że są osoby na forum na/z których można polegać


Czyzbym wyczuwal dyskretny zapach wazeliny :?: :lol:

Cytat
(np. pod stołem).


No "sie by przydalo" z kilkoma "nieznajomymi" kiedys zasiasc "po mesku" do :-B ... :evilsmile:

Pzdr
Spinner
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Spinner napisał/a:
Czyzbym wyczuwal dyskretny zapach wazeliny
Spinner, skąd wiesz, jak pachnie wazelina?
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
Spinner, skąd wiesz, jak pachnie wazelina?

Lepiej niech odpowie na priv! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
"Kilka" wiosen na tym swiecie sie jest wiec co tu owijac w bawelne - z doswiadczenia... :-P

Pzdr
Spinner
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Patentu z owijaniem w bawełnę jeszcze nie znałem, dzięki Spinner.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Całe życie człowiek się uczy :evilsmile:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach