equus  Dołączył: 20 Wrz 2007
[K20D] Współpraca z remote assistant
Mam proste pytanie:
Uruchamiam remote assistant podłączam aparat poprzez USB, włączam go, w remocie nic. Odwrotnie tzn najpierw aparat itd - nic. Program z płyty z aparatem, firmware ten co dostałem a później upgrade firmwaru do najnowszego, dzisiaj to robiłem i remote też najnowszy i znowu program nic nie widzi. Przeczytałem help, obejrzałem całe menu aparatu jakoś nie mogę trafić na odpowiedź. Uprzedzam że usb w aparacie , komputerze jest w 100% sprawny. Ktoś wie o co chodzi? Do tej pory nie uzywałem tego i właśnie po raz pierwszy miało mi się przydać :!:

 

grzegorzgr  Dołączył: 13 Lis 2009
czy w ustawieniach aparatu ustawileś wybierz PC.
 

equus  Dołączył: 20 Wrz 2007
Tak
 

grzegorzgr  Dołączył: 13 Lis 2009
to zaczynają sie schody.
equus napisał/a:
Uprzedzam że usb w aparacie
podepni sprawdzony kabel USB .do aparatu i zobacz czy jest napięcie. gniazdo USB jak i inne są przylutowane na słowo honoru. był taki wątek na forum.
 

equus  Dołączył: 20 Wrz 2007
grzegorzgr, nie nie w tym problem bo jako dysk zewnetrzny aparat działa. Pliki mogę sobie przenosić pomiędzy pc a aparatem. To jakis inszy problem, nie natury fizycznej.
 

DarekK  Dołączył: 05 Lut 2008
Jeżeli masz Vistę, uruchamiasz program jako administrator. (prawy przycisk myszy na ikonie i polecenie uruchom jako administrator)
 

equus  Dołączył: 20 Wrz 2007
DarekK napisał/a:
masz Vistę
ano mam, dzięki, działa. :-B
 
dolas  Dołączył: 30 Sty 2010
Witam,

mam ten sam problem w K10d, - po uruchomieniu jako administrator nie pomaga. w trybie PC-f ściąga fotki bez problemu, w trybie PC pokazuje dymek nie rozpoznano urządzenia i nie działa prawidłowo. Mam WIN 7. Czy ktoś wie w czym może być rzecz ?
pozdrawiam
 

grzegorzgr  Dołączył: 13 Lis 2009
z tego co wiem remonte assistant obsługuje K 10 :->

 
sp7foy  Dołączył: 31 Lip 2006
dolas napisał/a:
Witam,

mam ten sam problem w K10d, - po uruchomieniu jako administrator nie pomaga. w trybie PC-f ściąga fotki bez problemu, w trybie PC pokazuje dymek nie rozpoznano urządzenia i nie działa prawidłowo. Mam WIN 7. Czy ktoś wie w czym może być rzecz ?
pozdrawiam


No głównie w tym, że masz Win7.
Jeszcze nie znalazłem osoby której na Win7 zadziałało.
 

Zybi_S  Dołączył: 26 Sty 2009
Witam

sp7foy napisał/a:


No głównie w tym, że masz Win7.
Jeszcze nie znalazłem osoby której na Win7 zadziałało.


---
Co do PENTAX REMOTE Assistant

1. Na Viście i Windows 7 program musi być uruchamiany w trybie Administratora.
2. Za równo na Viście jak i Windows 7 program działa - jest komunikacja z aparatem,
ale niestety tylko gdy mamy systemy 32 bitowe.
---

Na systemach 64 bitowych (Vista, Windows 7) można odczytywać i zapisywać dane na karcie SD w aparacie podłączonym pod port USB.

Pozdrawiam
 
sp7foy  Dołączył: 31 Lip 2006
Zybi_S napisał/a:

1. Na Viście i Windows 7 program musi być uruchamiany w trybie Administratora.


Na Viście owszem, wszyscy to potwierdzają.
Na W7 niestety. Nawet wyłączenie UAC nie pomogło.
Przeglądając różne fora wszędzie z W7 jest problem.
Żaden tryb zgodności też nie pomaga co jest o tyle dziwne, że udawało się sterowniki z Visty wgrać w tym trybie i śmigają.

Za bardzo to mi na tym nie zależy, nawet nie bardzo wiem do czego PRA można wykorzystać, ale jeśli ktoś ma jakąś sugestię to chętnie przetestuję, jak tylko aparat wróci ze zwiedzania pustyni. Lubię jak coś działa nawet zupełnie niepotrzebne.
 

Zybi_S  Dołączył: 26 Sty 2009
Witam

W moim przypadku bez jakichkolwiek problemów działa na Windows 7 Ultimate PL x86 (wersja 32 bitowa)
Nie działa (lub nie potrafię uruchomić) na wersji 64 bitowej.

- Uruchamiam jako Administrator,
- Nie ustawiam trybów zgodności z innymi Windows'ami,
- Nie wgrywam żadnych dodatkowych sterowników,
- System w standardowym ustawieniu (nie kombinuje nic z UAC)

Jest pełna komunikacja z aparatem (K20D).
Można przekazywać i zmieniać ustawienia z pozycji programu do aparatu, jak i odwrotnie. Zmiany opcji w aparacie powodują ich zmianę w programie, a w programie ich zmianę w aparacie.

Po prostu wszystko (system Windows 7 Ultimate 32 bitowy) działa prawidłowo i poprawnie.
Sprawdzałem tylko i wyłącznie na jednym komputerze. Sprawdzałem to bardziej z ciekawości, niż z konkretnej potrzeby.

Pozdrawiam
 
sp7foy  Dołączył: 31 Lip 2006
Zybi_S napisał/a:

W moim przypadku bez jakichkolwiek problemów działa na Windows 7 Ultimate PL x86 (wersja 32 bitowa)


No mam identycznego na dwóch kompach.
Na pierwszym nie poszło więc dałem sobie spokój. Ale w tej sytuacji potestuję trochę.
Może mu port USB nie odpowiada albo coś w tym głównym kompie.

Dzięki za informację.
 

xchomik  Dołączył: 13 Kwi 2011
Ja tu trochę odkurzę ten temat, nie wiem czy dobry, czy może powinienem się gdzie indziej dopisać, ale akurat tu trafiłem ;).

Jeśli chodzi o Maca no to ja nigdy nie miałem problemów przy spinaniu K20D z tym systemem, a próbowałem i na 10.4 i teraz na 10.6. Natomiast mam pytanie do tych, którzy być może stanęli przed podobnym wyzwaniem - chciałbym zrobić film poklatkowy swoim K20D, konkretnie to jakiś zachód słońca w przyspieszeniu albo coś takiego, chciałem skorzystać z tetheringu (który u mnie działa bez problemu) i zdjęć z podziałem czasu. Problem polega na tym, że ani aparat ani Remote Assistant nie pozwalają na zaprogramowanie więcej niż 99 ujęć. Czy zna ktoś może sposób żeby zautomatyzować więcej klatek? Chodzi mi o to, żeby odstępy czasowe były równe pomiędzy wszystkimi i żeby się dało zrobić np 2000 ekspozycji, a potem skleić z tego film. Może ktoś wie czy Macowy Remote Assistant daje się skryptować i jak to ewentualnie zrobić żeby napisać skrypt do sterowania migawką tak długo jak tylko się chce?
Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi :).

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach