gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
I to jest chyba najlepsza rada :-)
 

Korba  Dołączył: 30 Lis 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
Jeśli ten film jest naświetlony, to na 99,99% Zenitem.

No to dało się zwinąć film bez chowania końcówki do kasetki. Tylko trzeba było wyczuć moment, gdy puszczała szpulka odbiorcza. No i jeśli mnie skleroza całkiem nie łupie, to na 90% powinieneś mieć widoczne zagięcie na końcówce.
 

Yeti  Dołączył: 04 Lip 2007
Przeszukałem ciemnię i niestety nie znalazłem pudełeczka z zestawem Orwo do NC 21 :-(
Natomiast ja bym się już nie bawił w eksperymenty z ewentualnym naświetlaniem tego filmu, bo efekty żadne. Jeśli nie wiesz czy naświetlony lub nie, to może lepiej oddać do wywołania tam gdzie takie obrabiają - będą jakieś archiwlne zdjęcia to OK, nie to najwyżej strata 20 zł. Można także odszukać recepturę na proces do NC 21, (sam gdzieś miałem) składniki (kiedyś) łatwodostępne.
NC21 wywoływany w C41 nie zapaskudzi chemii - tylko negatywy kinematograficzne Kodaka mają tą przykrą właściwość, bo mają podkład przeciwodblaskowy z sadzy którą ściąga się podczas wywoływania.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Yeti napisał/a:
eksperymenty
Yeti napisał/a:
bo efekty żadne


Mysle ze nie do konca podobnie pojmujemy słowo "eksperyment"...
 

Iza  Dołączyła: 01 Paź 2007
Tref przekazuje, że ma rozpiskę tylko dla ORWO NP20:
D76 Stock 10-12min
W37 Stock 12-14min
dla 20*C.
 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
Czy potrzebny proces do NC-21? Mam gdzieś jeszcze notatki, mogę pomóc.... :-)
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Się cały czas zastanawiam co z tym filmem zrobić... zobaczymy.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Przyznam sie...

Tez mam ORWO - Chrom UT21

Ktos wie co to jest?

Co z tym robic?

Plastikowa kasetka, koncowka wciagnieta.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
ORWO chromy to były DDR-owskie slajdy. Można je był wywołać samodzielnie w gotowych zestawach. Jak na tamte czasy nie były takie złe. Może ktoś dzisiaj też potrafi je wołać. Trzeba by poszukać. Pzdr.
 

Korba  Dołączył: 30 Lis 2006
ORWO Chrom UT21

To są slajdy, pewnie naświetlone. Kiedyś to się np. wysyłało do Centralnego Laboratorium Fotograficznego w Bydgoszczy :-D . A co się z tym robi teraz, nie mam pojęcia.

Edit: Powalos był nieco szybszy.
Samodzielnego wywoływania nigdy nie próbowałem, tylko wysyłkowego. Efekty były rzeczywiście niezłe, kolory zdecydowanie lepsze niż z negatywowych NC. Miałem tego sporo (większość naświetlona super korpusem Smiena 8M). Niestety, przez jakiś czas przechowywałem w niewłaściwym miejscu i najlepsze zdjęcia zjadły mi grzybki :cry: .

 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Hmmmm...

Oki. To czekam na wiescie odnosnie wolania :-)

Ewentualnie powiem co mam, a powiecie czy cos mozna z tego uzyc [wiem, wiem - jak juz to dziwne kolorki wyjda, ale moze cokolwiek bedzie widac]
- xtol - ktorego ciagle nie moge wykonczyc
- FX1 [tak sie toto nazywa?] od alkosa - czeka na zuzycie xtola ;-)
- D76 od Daddy...
 

Yeti  Dołączył: 04 Lip 2007
alkos napisał/a:
Mysle ze nie do konca podobnie pojmujemy słowo "eksperyment"...

Całe szczęście że zapewne nie pojmujemy podobnie - identyczne pojmowanie to będzie przyszość cywilizacji sklonowanej :-)

Przed chwilą znalazłem zestaw do NC21 wystawiony na allegro, nr 655785851.
Moim zdaniem drogo, ale ten sprzedawca taki jest.
 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
Jeśli pierwsze wywołanie (+zaświetlenie) przeprowadzi się w wywoływaczy cz-b, a następne w tym co znalazł "Yeti", to UT-21 można obrobić. Służe recepturami i pomocą w ewentualnym "przystosowaniu" wywoływacza handlowego do celów obróbki UT-21. :->
Oczekuję propozycji ;-)
 

radekone  Dołączył: 20 Maj 2009
Iza napisał/a:
Tref przekazuje, że ma rozpiskę tylko dla ORWO NP20:
D76 Stock 10-12min
dla 20*C.


Apropos NP20 to troche rozbieznosci sa bo DevChart podaje 6.5min. dla stocka i 9min. dla 1+1.
Jakies last minute info? Bo jutro chcialbym sie z nim w D76 potaplac..
 
M.W  Dołączył: 20 Sie 2008
 

radekone  Dołączył: 20 Maj 2009
No ok, tylko jak szukam czasow a nie kogos, kto za mnie wywola :-)
 
M.W  Dołączył: 20 Sie 2008
"ORWO - Chrom UT21" ;-)
 

radekone  Dołączył: 20 Maj 2009
Taa, nie tworzylem nowego watku. Kto szuka cos o NP20 to i tak znajdzie.

No i okazalo sie, ze 12.75min w D76 1+1 to troche za dlugo, bo negatyw wyszedl dosc ciemny. Wiec nie wiem jak go Tref tyle samo w stocku moczyl..

Chociaz tragedii nie ma, pod powiekszalnik sie nada.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach