ratat  Dołączył: 25 Maj 2009
Dylemat - SB-28 dla amatora
Witam!

Nawet w życiu kompletnego amatora przychodzi moment, kiedy chce sobie dokupić lampę. Będzie ona używana raczej okazyjnie, z obiektywami AF i jednym manualem A, dlatego nie chcę przeznaczać na jej zakup dużych pieniędzy. Właściwie wybieram między Metz 36AF4 a używanym Nikonem SB-26/SB-28. I głównie w sprawie tych drugich mam dwa pytania, na które nie znalazłem jasnej odpowiedzi na forum (a szukałem wytrwale).

1. Czy w tych lampach zoom palnika ustawia się z poziomu menu? Czy też jest ona w stanie "odczytać" ogniskową tylko z obiektywu Nikona i nie da się ustawić jej ręcznie (instrukcja lampy o tym nie mówi...)?
2. K200d nie będzie wiedział, że ma założoną lampę Nikona i w związku z tym ustawiał migawkę (w trybie Av) tak, jakby lampy nie było - dobrze zrozumiałem czy coś pokręciłem? Czy jeśli tak jest, to czy w ogóle jest sens używać tego trybu czy też fotografować tylko w M?

A może dać sobie spokój i kupić Metz'a z P-TTL?

Z góry dziękuję!
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Re: Dylemat - SB-28 dla amatora
ratat napisał/a:
1. Czy w tych lampach zoom palnika ustawia się z poziomu menu? Czy też jest ona w stanie "odczytać" ogniskową tylko z obiektywu Nikona i nie da się ustawić jej ręcznie (instrukcja lampy o tym nie mówi...)?
Lampa Nikona nie odczyta z korpusu Pentaxa niczego. Będzie wiedziała jedynie kiedy ma błysnąć. Całą resztę będziesz musiał ustawiać z poziomu lampy.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach