PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
Wycinanie postow
Skoro jest mowa o zamykaniu tematow, ja porusze o wycinaniu postow. Ostatnio zostaly wyciete moje je posty, bo nie na temat. Tak? Bodajze Jarek Dabrowski, Tref, Alkos i ktos jescze, juz nie pamietam, bo wlasnie zostaly wyciete, napisali, ze to nie oni wycieli. No to kto wycial pytam? A czy takie posty ktore znajduja sie w temacie "Porownanie jakosco obrazu K10D z aparatami 6Mpx i 10 Mpx", o delfinach, Pogoni Szczecin czy jakies tam jeszcze bzdury, to jest na temat? Dlaczego szanowni moderatorzy, tego nie wytna? Dlatego, ze sami brali udzial w pisaniu tych glupot? Jest to nie fair.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
PiotrB. napisał/a:
Ostatnio zostaly wyciete moje je posty
Poinformował ktoś ciebie PiotrzeB o wycięciu, czy tylko zniknęły ? Bo jeśli zniknęły, to nie fair. Na innych forach dostaje zawsze info na skrzynkę o wywaleniu mojego postu i podaniu przyczyny.
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
Tak dostalem info, ze moje posty sa nie na temat.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Mimo wszystko, coś jest nie tak. Na forum jest mnóstwo postów nie na temat i nikt ich nie wywala.
 

Slava  Dołączył: 25 Kwi 2006
Hmm, małym pionkiem tu jestem jeno, ale ośmielę się zabrać głos w tej dyskusji. Coś ostatnio jakby zwiększyła się moderatorska aktywnośc na Forum i nie jestem z tego powodu zachwycony. OTy, żarty i inne zakały internetu są moim zdaniem solą tego forum i walka z tym mija się z celem, IMHO oczywiście. Tak naprawdę jesteśmy niedużą społecznością, Pentax też nie wypuszca co tydzień nowego szkła a co miesiąc -korpusu, więc może nie ma po co aż tak bardzo pilnować czystości?
Pozdrawiam i czekam na bana :-P
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Zanosi się więc, że wchodzą tylnymi drzwiami, zwyczaje jak gdzie indziej i się zaczną odpowiedzi o treści: "NTG" / "OT" / użyj googla / itp. :evil: Czyżby nadgorliwość nowego admina? Sołtys, czy to Twoja sprawka?
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
argawen napisał/a:
Mimo wszystko, coś jest nie tak. Na forum jest mnóstwo postów nie na temat i nikt ich nie wywala.


No wlasnie. Ale ktorys z moderatorow, moge sie tylko domyslec ktory, poprostu nie cierpi jak cos pisze. Zazdrosc, albo co innego? Tylko nie wiem czego mozna mi zazdroscic?
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
PiotrB. napisał/a:
Tylko nie wiem czego mozna mi zazdroscic?
Pewnie tych noży :-)
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
Aaaaa no chyba tak, moich nozy. Bo takiej kolekcji nozy to moge IMHO, nie ma w Polsce. :-P :mrgreen:
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Trzeba pogadac z adminami, powinni miec wglad w dzialalnosc moderatorow i ocenic, czy zrobili dobrze czy zle z Twoimi postami?
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
sylwiusz napisał/a:
Trzeba pogadac z adminami, powinni miec wglad w dzialalnosc moderatorow i ocenic, czy zrobili dobrze czy zle z Twoimi postami?


w phpBB sa logi, wiec wiadomo kto wyrzucil, nie da sie tylko niestety zobaczyc co wyrzucil...
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Panowie, nie przesadzacie? Decyzje moderatorów i administratorów są arbitralne. Kiedyś już przez to przechodziliśmy.
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
jeśli chodzi o wątek o obiektywach to wyciołem bodajże jeden post PiotraB. z pelnym uzasadnieniem dlaczego wycinam, ale dopiero w momencie kiedy dowiedzialem sie, ze wątek ten miał być czysty aby moc go umiescic w faq, tzn. mialy w nim byc tylko opisy obiektywów (i to napisałem w uzasadnieniu). Później już nic w tym wątku nie robiłem. Zresztą jeśli coś wycinam, a staram się to robić tylko w skrajnych przypadkach, to z pełnym uzasadnieniem, zachęcaniem do dalszego aktywnego uczestnictwa w dyskusjach (jeśli wycinałem post kogoś nowego na forum) i pozdrowieniami.

Jeśli chodzi o usuwanie postów to wielokrotnie pytałem o to Alkosa - poradził mi aby wycinać tylko w skrajnych wypadkach i żeby się zastanowić dwa razy zanim coś zrobie (to dotyczy również w tej chwili spraw administratorskich) i staram się do tego stosować.

zorzyk, baaaardzo pragne uniknąć na naszym forum "zwyczajów jak gdzie indziej" , bo również należe do tych, którzy uważają, że OT są solą tego forum i mimo wszystko możemy być dumni z naszego forum o czym świadczą wpisy nowych użytkowników w stylu "bardzo podoba mi się atmosfera na tym forum" itp. Baaaardzo pragnołbym aby tak zostało. (wyprzedzając nieco odpowiedzi - ostatnie zdanie kierowane jest do kolektywu (bardzo ładne słowo :mrgreen: ) naszego forum a nie do kogoś konkretnego). Staram się nasze forum postrzegać jako miejsce, w którym można sobie pogadać po prostu, dobrze się bawić, a przy okazji czegoś się dowiedzieć. Myśle, że pewien styl już wypracowaliśmy.

Aczkolwiek to dobra uwaga zorzyk i tym bardziej, z jeszcze większą uwagą będę się pilnował. Tak jak pisałem w innym wątku - gdybyście zauważyli, że "przeginam" dajcie znać.

Nastawienie moje jednak jest takie, aby wycinać jedynie w skrajnych wypadkach (np. na życzenie autora albo w przypadku ewidentnego dubla jakiegoś tematu albo w przypadku gdy jakiś temat powinien zostać czysty - jeśli czegoś nie jestem pewien pytam moderatorów albo adminów), ale zawsze z uzasadnieniem (jeśli w jednym wątku usuwam kilka postów danego autora to uzasadnienie umieszczam w pierwszym usuwanym).

 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
Napisales ze wyciales moj post z uzasadnieniem, ze nie na temat. Ok. To powiedz mi dlaczego nie zostaly wyciete posty z tematu ktory podalem wyzej? One w ogole sa nie na temat.
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
PiotrB. napisał/a:
Napisales ze wyciales moj i post z uzasadnieniem, ze nie na temat.

oj, to nie bylem ja. Nigdy jeszcze nie wyciolem na naszym forum postu z takim uzasadnieniem i nie mam tego zamiaru robic w przyszlosci. To co ja wycinalem bylo z uzasadnieniem, ze ten akurat watek mial byc czysty aby moc go wrzucic do faq.
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
Sam napisales, ze wyciales moj pierwszy post. Wiec jak to jest?
Twój Post napisany przez Ciebie na: "PENTAX@PL", został usunięty przez Administratora lub Moderatora.
Powód: Post nie na temat
Link do tematu: http://manufactura.home.p...opic.php?t=2368

Twój post:

Temat: "wasze obiektywy do cyfranek pentaxa"

Moze doczekasz sie w przyszlym stuleciu, tutaj ludziska powariowali na punkcie kadyszki. Juz sami nie wiedza co jest dobre, a bron Cie boze napisz cos zle o kadyszce :-P


Wlasnie jest uzasadnienie: "Nie na temat".
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
PiotrB. napisał/a:
Sam napisales, ze wyciales moj pierwszy post.

nigdzie tego nie napisałem. Napisałem, że "wyciołem może 1" (słownie: jeden) a nie pierwszy

 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
I inne moje posty tez maja te same uzasadnienie. Gdybys faktycznie napisal, ze ten temat ma byc czysty, bo bedzie do FAQ, to nie mialbym pretensji. A tak, to mam zal.

[ Dodano: 2007-01-07, 21:58 ]
Ok, nie bede roztrzasal tego tematu, bo szkoda energii. W kazdym badz razie jak nie Ty, to ktos wycial moj pierwszy post z takim uzasadnieniem, to patrzac na inne tematy, maja calkowicie OT . I co? I nic, nie ma reakcji.Prosba, prosze zamknac ten watek, bo chyba wystarczy na ten temat, ok?
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Każdy z nas czasami dostaje maile z info o ciachnięciu. Sorry - czasami tak trzeba. Być może po prostu Piotr miał pecha, bowiem w krótkim czasie niezależnie od siebie stado krwiożerczych adminomodów zaatakowało jego dorobek. Wszyscy, którzy dłużej przebywamy na tym forum wiemy, że posty usuwa się tylko dlatego, że stanowią zagrożenia dla suwerenności Państwa, mogą doprowadzić do waśni religijnych lub systemowych, są wyjątkowo tendencyjne lub wydzielają woń kaszanki Podlubelskiej. Z tego, co wiem, posty Piotra nie spełniają wyżej wymienionych wytycznych (i piszę to w pełni świadom, mimo iż mam zupełnie różne od Piotra zainteresowania). Pozostają więc dwa wyjścia: albo ktoś się włamał na nasze forum, albo adminomod zdrzemnął się nad klawiaturą, przyciskając niechcący czołem klawisz delete.

 

Slava  Dołączył: 25 Kwi 2006
Posty PiotraB jak wiadomo wydzielają woń suszi... Po paru dniach, niewycięte w porę mogą narobić smrodu... :lol:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach