spr
[Usunięty]
kompaktowy "ślepiec"
Witam

Ostatnio przedziwna koncepcja narodziła sie w mojej głowie.
Otóż pomyślałem sobie za fajna sprawą było by kupienie sobie malpki cyfrowej którą zabierało by się wszędzie ze sobą(no tak takie jest załozenie "małpki")ale ta małpka była by niezwykła.
Była by ślepa(brak lcd bądź niedziałający lcd)

robiło by się zdjecia tylko przez wizjerek i w domu na kompie dopiero można by je przejrzeć.Taka inspiracja ala lomografia.

Teraz pytanie jest takie jaka małpka cyfrowa moze robić foty bez sprawnego lcd??
chodzi o to by ustawić automat i strzelać fotki.

pozdrawiam
Artur

 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
Zawsze można LCD zakleić jak przeszkadza .
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
W tych co maja też optyczny wizjer zazwyczaj da się wyłączyć lcd.
Wtedy to tylko kwestia silnej woli o-)
 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
Czy oglądałeś film Wima Wendersa (cóż za zbieg okoliczności! Jak ten Wenders za mną chodzi) "Lisbon story"? Film zrobiony z okazji stulecia kina. Tam jest bardzo podobna koncepcja: pomysł obrazów, których nikt nie oglądał. Facet chodzi po mieście z torbą przewieszoną przez ramię do tyłu, a w torbie ukryta jest kamera, która rejestruje obrazy przez nikogo nie oglądane. W filmie ma to swoją filozofię, bardzo bliską Twojemu pomysłowi. Polecam - świetny film - także plastycznie.
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Canony serii A600 - odwracasz LCD w poz. transportową i robisz przez wizjer. Nie jest to co prawda małpka, a zaawansowany kompakt, to jednak udostępnia tryb AUTO ;-)
 
Desmond  Dołączył: 07 Paź 2008
spr napisał/a:
Teraz pytanie jest takie jaka małpka cyfrowa morze robić foty bez sprawnego lcd??
Ekhm.

spr, obawiam się że teraz takich kompaktów bez LCD to nie znajdziesz (były takie w ogóle?). A w obecnych kompaktach LCD jest chyba niezbędny, i nie chodzi mi o LV, tylko o same możliwości konfiguracji aparatu. Najlepiej jest chyba zrobić tak jak Generic i pawelek-79 napisali - wyłączyć lub odwrócić. Albo ustawić co trzeba po czym ... młotek - łup. Ew. przykleić sobie zdjęcie dziewczyny w miejsce ekranika

[ Dodano: 2009-06-09, 20:51 ]
A, były jednak takie bez LCD! Znajomy miał taki, bez ekranika, rozdzielczośc jakaś tandetna i w dodatku mocno interpolowana, robiła w BMP przez co pamięc wbudowana mieściła np. 5 zdjęć. Ale ... wizjera nie miała
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
zamalowac, Panowie, zamalowac...
 

Ganz  Dołączył: 30 Kwi 2007
spr, i tym sposobem wymyśliłeś analoga, normalnie eureka :-P
 
spr
[Usunięty]
technik219, "lisbon story" niestety nie widziałem(ale teraz napewno obejrzę) ale pomysł narodził sie po imprezie gdzie robilismy sobie ze znajomymi zdjęcia.ogolnie fajna zabawa,aparat krążył z rąk do rąk ale w póżniej okazało sie że zamiast kilku dziesięciu zdjęć gdzie praktycznie kazdy obecny byl jest zaledwie kilka...

...hmm dziwne co?
otóż po pewnym czasie ludziska zaczynaja przegladać zdjęcia i robić selekcje.no ok.jest to fajne tylko jeżeli ogólnie zdjęcie jest udane a osoba ogladająca zdjęcie przypadkiem wyszła nie tak jak chce to fota jest usuwana...

Ganz, dzięki za trafne spostrzeżenie... :-B
 

negocjatorek  Dołączył: 12 Kwi 2007
spr, był taki najtańszy medion który miał tylko optyczny celownik :) tylko że miał chyba tylko 1MPx wiec mało troszkę.

[ Dodano: 2009-06-10, 00:00 ]
http://www.allegro.pl/ite...on_md40323.html dokładnie o to mi chodziło ;) i ma całe 2 Mpx

[ Dodano: 2009-06-10, 00:01 ]
http://www.allegro.pl/ite...kam_intern.html tu nówka ;)

[ Dodano: 2009-06-10, 00:04 ]
tylko ze to lampy nawet nie ma. łe dupa.
 

Ganz  Dołączył: 30 Kwi 2007
spr, jeśli chodzi o zastosowanie imprezowe to rzeczywiście pomysł niezły, jeśli natomiast chcesz przenieść swą fotografię na inny poziom to słyszałem o praktykach niektórych fotografów (analogowych - ale da się też zrealizować na cyfrze)polegających na nie oglądaniu nowych zdjęć, a odłożeniu filmu na półkę na rok czasu tylko po to aby pozbyć się z pamięci pozytywnego dreszczyku emocji, który pamiętają z chwili robienia zdjęcia, a który zakłócałby "obiektywne", i krytyczne spojrzenie na zdjęcie.
 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
Ganz napisał/a:
dłożeniu filmu na półkę na rok czasu tylko po to aby pozbyć się z pamięci pozytywnego dreszczyku emocji, który pamiętają z chwili robienia zdjęcia


To prawda! Zaświadczam - zdjęcia oglądane po takim czasie nabierają innego wymiaru. Łatwiejsza jest wtedy selekcja. Oczywiście film należy wywołać. :->
 

kapsel  Dołączył: 13 Lis 2008
a nie ma możliwości wyłączenia podglądu zdjęcia po jego zrobieniu?
canony g10 g9 mają też.wizjer.
 
spr
[Usunięty]
kapsel, przeczytaj dokladnie 9 post od góry(zresztą mój post).
i będziesz wiedział że nie chodzi o podglad zdjęc tylko wogole o jakiekolwiek zmienianie przegladanie czegokolwiek w aparacie
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Ja mam 4 aparaty, ktorymi robie zdjecia, a efekty ogladam dopiero po kilku dniach/tygodniach/miesiacach.
I jakos nie moge zrozumiec waszej ekscytacji ;-)
 

negocjatorek  Dołączył: 12 Kwi 2007
spr, zawsze można kupić kompakta z uszkodzonym lcd ;)
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
mygosia napisał/a:
I jakos nie moge zrozumiec waszej ekscytacji

Dokładnie. Opowieść z aparatem krążącym po uczestnikach imprezy i spontanicznej "selekcji" brzmią dla mnie jak jakiś koszmar cyfromaniaka. Ja nawet swoich cyfrowych zdjęć nikomu nie pokazuję, zanim nie zrobię sam selekcji i obróbki. Szanuję swoje zdjęcia i ich odbiorców, ajmsory, ale jeśli nie mogę zdjęć robić tak, jak ja uważam za stosowne, to wolę wcale. Nawet, jeśli to hobby i zabawa. Może właśnie dlatego :-)

Tak na około tematu, ale moim zdaniem "w duchu" wątku - przypomniało mi się o pomyśle wskrzeszenia cyfrowego polaroida - tylko kilkanaście klatek na raz, gotowe odbitki itd - coś z tego wyszło? Google milczy...
 

negocjatorek  Dołączył: 12 Kwi 2007
bEEf, są zdjęcia które mają wartość bo po prostu są. i do fotek z imprez (typu ognisko ze znajomymi) nauczyłem się mieć dystans. Znajomi cieszą się z tego co jest na zdjęciach nie zwracając uwagi, czy jest ono niedoświetlone, krzywe itd itd. chodzi mi o to, że niektórych zestawów zdjęć się nie selekcjonuje i obróbka im niepotrzebna.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
negocjatorek napisał/a:
niektórych zestawów zdjęć się nie selekcjonuje

W czasach cyfry? 500zdjęć z imprezy? 2000 z wyjazdu do grecji? 80% nieostre, krzywe, złe, albo takie same, jak poprzednie, bo spust się zaciął. Większość nie ma pełni nawet funkcji pamiątkowej, bo nie widać na nich nic oprócz palca, kawałka ziemi, nieostrych placków. Wiem, że tak się robi, ale nie godzę się na to. Nie chodzi mi o to, że to są pamiątkowe foty, z założenia bez artystycznych ambicji - ok. Ale nienawidzę, jak ktoś mi daje do oglądania nieprzebrane zrzuty z karty.

Na szczęście każdy teraz ma aparat, więc żadna strata, że ja akurat takiego szajsu generował nie będę - zrobi to kto inny :-P Ale i tak nikt tego później nie ogląda więcej niż raz. Nie da rady. To tylko informacyjne śmieci zalegające później na dyskach. Zapomniane i niepotrzebne. Nie robię, nie oglądam, nie przegrywam sobie z uprzejmości "na później", nie podzielam entuzjazmu, nie mam dystansu :-P
 

negocjatorek  Dołączył: 12 Kwi 2007
bEEf napisał/a:
500zdjęć
nigdy nie mam więcej niż 30 z niedzielnego grillowania a tyle można obejrzeć. :evilsmile: a z wyjazdu do Grecji miałem jakieś 90 :) i wtedy selekcjonowanie było. Zostało 11 fotek ;D

[ Dodano: 2009-06-13, 11:24 ]
choć w zasadzie masz rację. Moja rodzinka robi setki zdjęć, których potem ani razu nawet nikt nie ogląda, albo co najwyżej raz bo ich ilość jest przytłaczająca.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach