Dancer  Dołączył: 05 Wrz 2006
amas napisał/a:
Hmmm... zaciekawiła mnie opinia Dancera - że poszedłem w zupełnie innym kierunku (ale nie wiem jakim :)


Ja..... chciałem te zdjęcie uspokoić....... a Ty je mocno ożywiłeś!!!! : )

Michu napisał/a:
Taka przy okazji refleksja. Tak tu sobie siedzimy i udajemy znawców patrząc na owe obrazki. A czy ktoś z Was próbował je wydrukować? W wolnej chwili puszczę kilka prac, które mi się najbardziej podobają na atramentówkę - to chyba będzie niezła weryfikacja.


Ja wywołam kilka prac które mi się najbardziej podobają...... w jakimś labie ; ) zobacze jak to się prezentuje ; )

Korba napisał/a:
Dancer, przekaż proszę swojej siostrze moje serdeczne pozdrowienia. Nie tylko pięknie się uśmiecha, ale na dodatek zna się na fotografii ;-) .


Hahahaha ; ) przekaże idealnie słowo w słowo ; )

Michu napisał/a:
Jako karę proponuję, by winny przez trzy dni chodził z pomalowanymi na czerwono paznokciami - kara niezbyt dotkliwa, ale kolegom w pracy/na studiach da do myślenia.


jestem na tak ;-]
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
OK, znalazłem chwilę, oto moje spostrzeżenia:
Głupio zabrzmi, ale moja praca podoba mi się najbardziej (głównie kolor skóry, pal licho te niebieskie firanki).
Amas - podoba mi się kolor tła, całość też całkiem całkiem
Bronek, jakoś mdło u Ciebie.
Michu, u Ciebie jest jak na reklamie Dove, plastikowo i płasko, no i odcień skóry mi się nie podoba. Zauważyłem też (i to chyba nie tylko w tym odcinku), że Twoje zdjęcia wyglądają strasznie "cyfrowo", właśnie zajrzałem w Twój duży plik, no i widze tam rozmydloną papkę... blurowałeś to, odszumiałeś jakoś?
Clicofantastico - za ciemno i jakiś taki nieprzyjemny zafarb... nie potrafię nazwać koloru...
Cotti - podobałoby mi się, gdyby nie usta modelki.
Korba, Nowakka - nawet podoba mi się, odważne, równomierne nasycenie kolorów. Ale skóra nie ta.
Macioh, to samo co wyżej, tylko większy kontrast i nieznacznie słabsze nasycenie.
Żorż - ładnie, tylko jak dla mnie, to skóra za bardzo w żółć leci.

Co do narzucenia czarnobieli w rc011 - komisja stawia opór. Czekam na dalsze argumenty, nie wykluczam, że dam się przekonać.

Co do drukowania prac i oceny ich przez różnych ludzi - już teraz jest ciekawie, bo każdy ogląda to na innym monitorze. To tylko jeszcze brakuje nam różnych drukarek, skalibrowanych i wręcz przeciwnie... nic tylko iść po piwo, czipsy i się rozsiąść w fotelu... - ale w sumie o to chodzi, nie?
 

vesper  Dołączyła: 19 Gru 2006
Mnie się najbardziej podobają prace Korby i Nowakki. Jarkowe co najmniej intrygujące, wyróżnia się, ale nie tak nachalnie jak propozycja Cotti - ale jednak to nie to.

Ale wiecie... ja się nie znam.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Korba napisał/a:
Dancer napisał/a:
A siostra to ta nasza modelka ze zdjęcia. Ale najbardziej podobają się jej prace: Korby, Nowakka i Zorzyka ; )


Dancer, przekaż proszę swojej siostrze moje serdeczne pozdrowienia. Nie tylko pięknie się uśmiecha, ale na dodatek zna się na fotografii ;-) .


Skoro to Korbanapisał, to się pod tym podpisuję i Siostrę pozdrawiam :-)
Sam nie chciałem, bo admini (?) tną moje posty jako niemerytoryczne - co prawda przy innej okazji :mrgreen:
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Jarek - jeśli chodzi o kolory skóry - sorry, ale najprawdopodobniej Twój monitor coś nie ten-teges. Rozumiem, że u mnie za duży kontrast na twarzy. Ale kolory są jak najbardziej OKO - podobnie jak u Żorża - nie wierzysz? Wydrukuj (choć ja jeszcze nie drukowałemi - teraz strzelam). U Ciebie firanki, to idealne szarości - tak to widzisz na monitorze? Czy jednak masz jakąś dominatę? Podejrzewam, że masz najprawdopodobniej lekki odjazd z kanałami R i B (chyba taki zespół folklorystyczny jest).
Zresztą zauważyłem już wcześniej, że oglądanie zdjęć na monitorze powoduje odchyły ku odcieniu skóry za bardzo wpadające w cyan.
Swoją pracę, owszem, odszumiałem w PPL. Pewnie jak zwykle przez pośpiech nie za bardzo się do tego przyłożyłem.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Monitor na pewno coś tam miesza, ale ja tu podejrzewam po prostu różnicę w gustach.
Choć - przyłożyłem swoją rękę do monitora - i do jej koloru zdecydowanie jest bliżej z mojego zdjęcia, niż z Twojego (jest jeszcze opcja, że mam źle skalibrowaną rękę).

Oczywiście nie wykluczam rozjazdu w monitorze, ale firanki mam idealnie szare (w moim odczuciu) - tak jak napisałem wyżej, podejrzewam zaburzenia na drodze od oczu w dół (do mózgu).

Jeśli coś mi się nie podoba w moim zdjęciu, to rzeczywiście, może odcień skóry jest ociupinę zbyt chłodny. Ale ociupinę, najprawdopodobniej po prostu mógłby być jaśniejszy.

Możesz mi pokazać (swoje, alebo z internetu) dowolne zdjęcia, z wnętrz, z odpowiednim wg Ciebie odcieniem skóry? Biali ludzie oczywiście tylko wchodzą w grę, niespecjalnie opaleni Słowianie.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
No, zebrałem się w sobie i pokręciłem trochę gałkami za pomocą programiku QuickGamma (btw, oczy mnie bolą od mrużenia, powinni dawać w zestawie takie okulary z poziomymi szparkami, coby nie trza się było wysilać). Okazało się, że po pierwsze, tak jak myślałem, miałem olbrzymi nadmiar niebieskiego, po drugie, jakiś bies podkusił mnie kiedyś do włączenia w sterownikach opcji "cyfrowa głębia", co w tłumaczeniu na nasze oznacza podkręcenie nasycenia, no i o tym zapomniałem. Teraz widzę chyba to, co powinienem:
- Amas - zimno, niebieskawo,
- bEEf - buro i ponuro, ziemiście
- Bronek - różowawo i trochę blado
- Clicofantastico - szaro i buro
- Cotti - wiadomo :)
- Dancer - światła ok, ale włosy i kiecka wpadają w ciemną zieleń
- GrzegorzM - ok, w cieniach może delikatnie w brąz idzie
- Ijon - jakby niedoświetlone i w odcieniach magenty
- Jarek Dabrowski - wygrana bitwa o kolory, lider zestawienia
- Korba, Nowakka - podobnie, ok, ciepło, jakoś tak miało być u mnie
...uff, nie mam siły dalej kręcić tą rolką :)
Mam nadzieję, że moje wrażenia pokrywają się teraz mniej więcej ze średnią arytmetyczną, tzn nie chodzi o ocenę, tylko o kolorystykę :-)
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
A, jeszcze jedno, w któymś z poprzednich RC, z modelką opartą o kamień (?) uważałem, że Ty (Michu) i Żorż macie najlepszy kolor skóry - także to nie to, że ja cały czas widzę wasze prace tak samo.
 

Dancer  Dołączył: 05 Wrz 2006
bEEf napisał/a:
- Dancer - światła ok, ale włosy i kiecka wpadają w ciemną zieleń


teraz to widzę :] przesadziłem :]
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Ej, ale tu nie o wiernosc chodzi, bo to zdjecie modelki i na ogol cel jest taki, zeby modelka wygladala jak najlepiej.

I w mojej opinii na zdjeciu Jarka D. wcale nie wyglada najlepiej. Byc moze to kwestia roznego postrzegania kolorow. Mi jednak przeszkadza ten lekko trupi, chlodny odcien skory, kontrastujacy z ciemnymi miejscami na twarzy (np. z oczodolami).

Cieplejszy odcien u Żorża (perfekt! - jak zwykle) i Micha powoduje, ze modelka wyglada lepiej, promienniej, powiedzialbym zdrowiej.

Jarek, jak masz ustawiony ten swoj monitor?
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
dan napisał/a:
Jarek, jak masz ustawiony ten swoj monitor?
Trochę skośnie w stosunku do komody. ;-)
A na serio, to temperatura sRGB (natywna), jasność 15, kontrast 30, czernie ok. 60. Ale w sumie nie o te paramatry tu chodzi, bo rozmijamy się w interpretacji barw, a nie jasności, czy kontraście. Żadnych gamm ani innych rzeczy mogących wpływac na kolor nie zmieniałem. Jak mrużę oczy na obrazku do gammy, to na bocznych paskach znaczących dominant nie zauważam. Tak samo widzę obrazki we wszystkich aplikacjach windowsianych, z przeglądarkami włącznie.

Ale widzisz, przypomniałem sobie, wczoraj mojej lepszej połówce na szybko pokazałem moje zdjęcie i Żorża (chyba) i bardziej podobało jej się to drugie.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Kłamiesz Jarek. Jak wszyscy w tej Ameryce.
O! Jak dobrze, że wreszcie wątek przeskoczył na drugą stronę! Nie musi się to tyle czasu ładować...
A do adminów - może by tak dało radę umożliwoć Jarkowi kończenie strony - wówczas komentarze były by już na drugiej stronie i po wpisaniu swojego nie trzeba by czekać tyle czasu na odfreshowienie? A stronka z pracami by sobie w tle powiewała...
Jest taka możliwość?

Wracając do tematu.
Zapewne, Wielki Moderatorze Jarku, jest coś w tym, co piszesz. Tym nie mniej jakoś nie jestem w stanie zaakceptować koloru skóry, który nadałeś modelce. NIe ukrywam natomiast, że jest coś w tym, co napisałeś odnośnie moich syfrowo-davowych kolorach. Naturalnie poczułem się śmiertelnie obrażony i nawet z tego powodu zastanawiałem się, czy nie zmienić systemu, ale pomyślałem, że większą krzywdę wyrządzę Ci pozostając na tym forum.
OKO. W wyniku zajadłej nagonki poczynię starania, by zmniejszyć kontrast w następnym czelendzu. A przynajmniej na Jarka monitorze.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:

A Ale w sumie nie o te paramatry tu chodzi, bo rozmijamy się w interpretacji barw, a nie jasności, czy kontraście. Żadnych gamm ani innych rzeczy mogących wpływac na kolor nie zmieniałem.

O to mi wlasnie chodzilo, chcialem sie upewnic, czy nie masz temp ustawionej np 5000K (takiej uzywaja graficy i detepowcy).

Jarek Dabrowski napisał/a:
Ale widzisz, przypomniałem sobie, wczoraj mojej lepszej połówce na szybko pokazałem moje zdjęcie i Żorża (chyba) i bardziej podobało jej się to drugie.

Czyli to jednak kwestia postrzegania i gustu :-)
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Cytat
"Ej, ale tu nie o wiernosc chodzi, bo to zdjecie modelki i na ogol cel jest taki, zeby modelka wygladala jak najlepiej."

A ja właśnie z zakamarków lewego płata czołowego wygrzebałem taką refleksję: ocena każdego zdjęcia oglądanego osobno była by prawdopodobnie zupełnie inna niż oglądanie go w zestawieniu. Tym bardziej bowiem bure zdjęcie wydaje się, im bardziej radosne kolejne jest. O. Ale nie wiem, czy to dobrze, czy źle, i w ogóle o co chodzi.

W zasadzie powinno się kalibrować monitor pod drukarkę, a i tak każdy ma inne preferencje, które pewnie dodatkowo zmieniają się w zależności od pory dnia i nasilenia kaca. Co nie zmienia faktu, że lepiej wiedzieć niż nie wiedzieć i jak partolić - to profesjonalnie. Tak jak ktoś mądry powiedział o grze na gitarze - "Wprawdzie najważniejsza jest dusza artysty i inne p*****, ale jak palce nie chcą słuchać, to nic z tego nie będzie - więc kurka do nauki".
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
Dancer napisał/a:
Ja wywołam kilka prac które mi się najbardziej podobają...... w jakimś labie ; ) zobacze jak to się prezentuje ; )
koniecznie zastrzeż że nie chcesz korekcji, bo domyślnie WB jest robione automatycznie. Bo inaczej dostaniesz (mniej więcej) to samo.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
BEEf - też masz dużo racji. Sam się przyłapałem na tym. Tym nie mniej większość jednak decyduje się na jedno zdjęcie. I to nie koniecznie najbardziej cukierkowe.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
bEEf napisał/a:

A ja właśnie z zakamarków lewego płata czołowego wygrzebałem taką refleksję: ocena każdego zdjęcia oglądanego osobno była by prawdopodobnie zupełnie inna niż oglądanie go w zestawieniu. Tym bardziej bowiem bure zdjęcie wydaje się, im bardziej radosne kolejne jest. O. Ale nie wiem, czy to dobrze, czy źle, i w ogóle o co chodzi.

Porownywanie zdjec miedzy soba, to bardzo dobra metoda osiagania najlepszego efektu.

bEEf napisał/a:

W zasadzie powinno się kalibrować monitor pod drukarkę.

A dlaczego akurat pod drukarke? Najlepiej miec utworzony profil(profile) pod urzadzenia koncowe, z ktorych korzystamy. Najczesciej te profile (uzsykane w trakcie sprzetowej konfiguracji) srednio nadaja sie do zwyklego ogladania zdjec.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Cytat
Porownywanie zdjec miedzy soba, to bardzo dobra metoda osiagania najlepszego efektu.

Zgadzam się, porównanie na pewno dużo daje, jeśli umówimy się, że ten najlepszy efekt to taki, który chcę uzyskać, a nie jakoś tam obiektywnie debest :-) U mnie np dopiero w porównaniu wyszło, że zbłądziłem i mogłem dużo lepiej, choć i tak nie zrobiłbym tak, jak Jarek, którego praca mi się najbardziej podoba.
Cytat
A dlaczego akurat pod drukarke? Najlepiej miec utworzony profil(profile) pod urzadzenia koncowe, z ktorych korzystamy. Najczesciej te profile (uzsykane w trakcie sprzetowej konfiguracji) srednio nadaja się do zwyklego ogladania zdjec.

Skrót myślowy. Oczywiście, chodzi mi o urządzenia docelowe: drukarka/lab/monitor.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Mi sie osobiscie najbardziej podoba wersja cotti - lubie takie klimaty :)

A z kolorowych: wersja Jarka [najbardziej 'sterylna'], Korby i Nowakka [najbardziej naturalnie].

A swoja droga ciekawe jaki kolor miala bluzeczka - bo mi wyglada na kremowa [chociaz teraz sie mowi chyba ecru ;) ].
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
bEEf, nie, nie należy kalibrować monitora pod drukarkę. No chyba że jedyna rzecz jaką chcesz robić tym monitorem to przygotowywać druk na tej właśnie drukarce, jednym atramantem i na jednym ustalonym rodzaju papieru. Trochę niepraktyczne. Znacznie praktyczniejsze jest po prostu sprzętowe skalibrowanie monitora.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach