l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
Ku chwale Ojczyzny
Czolem Pentaksianie! Chcialem podzielic sie radosna nowina! Ku chwale Ojczyzny zostalem wcielony do rezerwy :-D A wiecie co to oznacza? W koncu moge dostac kredyt na k10 ;-) 8-) :mrgreen: Fajnie, nie? :mrgreen: Piekny ten nasz kraj - pokaze wieczorem co mi sie udalo zlapac o swicie, w trakcie wyprawy do Komendy Uzupelnien. Swoja droga, wnetrza tego przybytku to jakis wehikul czasu...

 

kiwaczek  Dołączył: 25 Kwi 2006
O!
Następny dekownik!

A nie chciałbyś sobie pojechać ze mną na kilkutygodniowy plener gdzieś w dziewicze lasy poligonowe? Zapewniamy transport, wyżywienie, ubranie, nawet coś ciężkiego do ponoszenia!

Taki sobek z Ciebie! :P

Ech... Ta dzisiejsza młodzież... :D
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
l_uka, - gratulacje !!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
kiwaczek, -eeeee.......
kiwaczek napisał/a:
nawet coś ciężkiego do ponoszenia!
- to jedynie :-B i aparat
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
Haha, jakos spodziewalem sie odpowiedzi od Ciebie 8-) Lasy Poligonowe to brzmi prawie tak samo zachecajaco, jak Stumilowy Las :mrgreen: Pozdrawiam serdecznie!

[ Dodano: 2007-01-08, 10:47 ]
Fafniak, myslisz ze to ciezkie to 67 z fisheyem ;-) Moze jeszcze mnie wezma!
 

Maciek  Dołączył: 20 Kwi 2006
A na jakiej podstawie ta rezerwa? Bo ja mam to ciągle nie rozwiązane i chyba musiałbym w końcu coś z tym zrobić... Są ciągle te przenosiny dla absolwentów uczelni wyższych? Ktoś się może orientuje? Mógłbym niby się zapytać w WKU ale mam przed tym podobne odczucia jak przed zgłaszaniem pytań w skarbówce - wole nie wywoływać wilka z lasu.
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
U mnie w piatek byla policja w domu z wezwaniem do stawienia sie w celu odbycia sluzby zasadniczej, wiec jakby nie mialem wyboru ;-) Zawiozlem im papier, ze mam absolutorium i tyle - jesli wyrobisz sie przed koncem stycznia, na bank idziesz do rezerwy (takie rozporzadzenie). Powodzenia :-)
 

kiwaczek  Dołączył: 25 Kwi 2006
l_uka napisał/a:
Lasy Poligonowe to brzmi prawie tak samo zachecajaco, jak Stumilowy Las

Znaczy nigdy w lesie poligonowym nie byłeś :D Pomyśl o tych poligonach nadmorskich, które my eksploatujemy. Sosnowe lasy, moreny, złoty piasek, żadnych turystów łażących i psujących kadr! A jak jakiś żołnierzyk w kadr włazi to sprawa prosta: !a wy marynarz to gdzie się pchacie?! W tył na lewo! Marsz! I po kłopocie...

Fafniak napisał/a:
- to jedynie :-B i aparat

Kałasz też miła rzecz do ponoszenia. Zwłaszcza na strzelnicy. A jakie można rewelacyjne zdjęcia porobić podczas nocnych strzelań!

A co do Maćkowego pytania - nie mam pojęcia - za głęboko siedzę w systemie...
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
Cytat
W tył na lewo

no wlasnie, ja po prostu martwie sie, ze bym tego nie zrozumial :-/ co to wlasciwie znczy "w tyl na lewo"?? :roll: 8-)
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
ze do tylu i chodu w krzaczory te po lewej
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
Cytat
Znaczy nigdy w lesie poligonowym nie byłeś

przypomnialo mi sie, ze bylem na pustyni bledowskiej :mrgreen: Liczy sie?
 

kiwaczek  Dołączył: 25 Kwi 2006
Pustynia nie jest poligonem. Z tego co pamiętam przynajmniej.

A na pewno nie jest poligonem Marynarki Wojennej :D

A Fafniak dobrze rozszyfrował komendę :D

A wszystkim dekownikom dedykuję zdjęcie z mojej najnowszej galerii :D
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
Kiwaczek, fajne zdjecia ze spaceru. Pozdrow zone, mieszkala w moim rejonie, w Wawie na Wisniowej. :mrgreen:
 

Maciek  Dołączył: 20 Kwi 2006
kiwaczek napisał/a:
A wszystkim dekownikom dedykuję zdjęcie z mojej najnowszej galerii :D

Jak chciałeś nas zachęcić to trzeba było podesłac raczej coś takiego: http://images.channeladvi...mages/8066b.jpg :-D

A co do rezerwowania się to kurde już raz akcja przenoszenia była tylko ja kurde nie zdążyłem dyplomu odebrać jeszcze bo ciągle mam coś ważniejszego. Ale jakaś pożyczka albo raty też mi się kroi to trzeba się będzie spiąć.
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
kiwaczek Lepiej mi nie przypominaj Biedruska.
Przez te wasze lasy poligonowe nie mogłem odebrać gotowego paszportu w 1983. I zamiast porządnie wyemigrować, wyemigrowałem z Krakowa na Ziemie Wyzyskane.
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
kiwaczek napisał/a:
tynia nie jest poligonem. Z tego co pamiętam przynajmniej.


Pustynia Błędowska przestaje być pustynią właśnie dlatego, że nie ma już poligonu - roślinki spokojnie sobie rosną, a jedynymi, którzy przeszkadzają, są od czasu ludzie, którzy robią imprezy plenerowe

a ja chętnie wybrałabym się do lasu poligonowego, aczkolwiek, żeby nic mi nie kazano nosić :-)
 

kiwaczek  Dołączył: 25 Kwi 2006
ryve napisał/a:
Eee tam żołnierzyk!

W fotografii to oni są bardziej upierdliwi. Cywile się chowają po krzakach i nie przeszkadzają :D

ryve napisał/a:
...jak ktoś jest masochistą.
Na marszobiegu albo na "trójce z bronią" wcale nie jest taki miły.

Ale to tylko 12 minut i po krzyku ;)
Poza tym to już z 8 lat będzie jak trójki z bronią nie biegałem. Ech... Łza się w oku kręci...

ryve napisał/a:
A to już co innego. Fakt - efekty wizualne prima sort!

O strzelaniach artyleryjskich nawet nie wspominając. A jakie fajne zdjęcia można porobić na poligonie saperskim! :D

emigrant napisał/a:
kiwaczek Lepiej mi nie przypominaj Biedruska.
Przez te wasze lasy poligonowe nie mogłem odebrać gotowego paszportu w 1983. I zamiast porządnie wyemigrować, wyemigrowałem z Krakowa na Ziemie Wyzyskane.

A źle? Ja na ziemiach wyzyskanych się urodziłem, dorastałem i zawsze chętnie tam wracam :D Mieszkam co prawda troszkę na prawo od nich, ale do rodziców jeżdżę regularnie :D

Maciek napisał/a:
Jak chciałeś nas zachęcić to trzeba było podesłac raczej coś takiego: http://images.channeladvi...mages/8066b.jpg :-D

Coś w tym jest, coś w tym jest... ;)

PiotrB napisał/a:
Kiwaczek, fajne zdjecia ze spaceru. Pozdrow zone, mieszkala w moim rejonie, w Wawie na Wisniowej. :mrgreen:

To poczekaj do dalszego ciągu jej życiorysu. Ona nie tylko tam mieszkała i nie tylko ta jedna okolica jest dla was wspólna ;)

EDIT: O właśnie zauważyłem u Emigranta taki podpisik: Niestety, nie to, co kiwaczek!!! Ojej - to ja już za jakiś wzorzec robię? :)
 

MKw  Dołączył: 20 Kwi 2006
Lasy poligonowe sa fajne, bardzo mi sie podoba w Mrzeżynie, ale to slaby argument aby isc do armii - w razie czego ginac za Zwiazek Socjalistycznych Republik Europejskich w skrócie EU to juz wogole mi sie nie usmiecha :-P
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
l_uka napisał/a:
U mnie w piatek byla policja w domu z wezwaniem do stawienia się w celu odbycia sluzby zasadniczej
Do zasadniczej? Myślałem, że "bażantem" zostałeś.
kiwaczek napisał/a:
Kałasz też miła rzecz do ponoszenia. Zwłaszcza na strzelnicy
Bardzo fajnie wspominam strzelanie z kałacha. Nawet w tarczę trafiałem :mrgreen:
kiwaczek napisał/a:
Znaczy nigdy w lesie poligonowym nie byłeś

Noo, przez 2,5 miesiąca siedzenia w Świętoszowie nie byłem na poligonie ani razu
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Maciek napisał/a:
A na jakiej podstawie ta rezerwa? Bo ja mam to ciągle nie rozwiązane i chyba musiałbym w końcu coś z tym zrobić... (...)

Zrobi się samo, jak osiągniesz odpowedni wiek :mrgreen: Circa 5 wiosen temu dostałem przeniesienie do rezerwy z natychmiastowym powołaniem do Obrony Cywilnej :-B :-B :-B
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
MKw napisał/a:
w razie czego ginac za Zwiazek Socjalistycznych Republik Europejskich w skrócie EU to juz wogole mi się nie usmiecha :-P
Hm...za co co mógłbys zginąć ? Bo mnie się wydaje, ze idzie się do polskiego wojska.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach