matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
Poznań obecny, ale właśnie spada :-)
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
No i z wołania kupa (została taka sama kupa filmów jaka była). Człeczyna położyła się na chwilę i spała aż do teraz.

Cienki ze mnie klient bezsenności.
 

mori0220  Dołączył: 01 Lut 2009
Witam i melduję się :mrgreen:
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Ja się odmeldowuję. Za 2 godziny trzeba wstać, co by zdjąć filmy ze sznurka.
 

takseo  Dołączył: 25 Wrz 2008
a mnie martwi, jak wytrzymam dwa miesiące bez dostępu do ciemni. Na uruchomienie własnej na razie nie mam kasy, a z reszta nawet jakbym miał tą ciemnię, to tylko negatywową... ehh :-|
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
takseo napisał/a:
a mnie martwi, jak wytrzymam dwa miesiące bez dostępu do ciemni


Jak po tygodniu będą Ci się trzęsły ręce, a po dwóch będziesz sobie rozrabiał ocet to wąchania, to będzie znaczyło, że jest bardzo źle... :-P

A na poważnie, nie ma gdzieś w okolicy jakiegoś domu kultury, kółka zainteresowań, czy kumpla z odpowiednimi zabawkami?
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
Hej nocne Marki ;-) Też muszę iść już spać, bo rano do roboty :-/
 

takseo  Dołączył: 25 Wrz 2008
jorge.martinez napisał/a:
rozrabiał ocet to wąchania,

a tam ocet... tetenal!!! :mrgreen:
jorge.martinez napisał/a:

A na poważnie, nie ma gdzieś w okolicy jakiegoś domu kultury, kółka zainteresowań, czy kumpla z odpowiednimi zabawkami?


dom kultury jest, ale nic związanego z fotografią nie ma. Kolega z zabawkami mieszka w Łaziskach, a nawet za i jest mi do niego bardzo nie po drodze... no w każdym razie jestem w @^(%$
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
poslusznie melduje, ze operat geodezyjny zostal wykonany!

jeszcze tylko zaniesc prowadzacemu i zaliczyc rozstawianie aparatury pomiarowej :D
 

Iza  Dołączyła: 01 Paź 2007
tatsuo_ki napisał/a:
poslusznie melduje, ze operat geodezyjny zostal wykonany!
A fe, geodezja to był jeden z najbardziej nielubianych przeze mnie przedmiotów na studiach :!:
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
geodezja moze byc, znam gorsze :), tylko jak przedmiot jest za 3 punkty a trzeba sie z nim za przeproszeniem pierdu-pierdu jak ze zbukiem (kto teraz wykonuje mapy sytuacyjno-wysokosciowe odrecznie?!), no to zal.pl, zwlaszcza jak dowala na jeden semestr 3 kobylaste przedmioty + trzy spore projekty... gdyby nie mozliwosc indywidualnego (lub zbiorowego) ustalenia pozniejszego terminu egzaminu, to juz dawno bym seppukku chyba wykonal...
 

Iza  Dołączyła: 01 Paź 2007
tatsuo_ki, doskonale rozumiem o co Ci chodzi ;-)
Właśnie za tę upierdliwość nie lubiłam geodezji.
A z mapą to miałam niezłego stracha, bo była już prawie gotowa, a ja zostawiłam ją w tubie w kolejce podmiejskiej wraz z innymi dość ważnymi rysunkami.
Na szczęście kolejka jeździ sobie wahadłowo na jednej trasie, więc mój brat będąc w Warszawie znalazł moją tubę na stacji końcowej :-D
 

dickkett  Dołączył: 18 Wrz 2006
tatsuo_ki napisał/a:
kto teraz wykonuje mapy sytuacyjno-wysokosciowe odrecznie?!

Myślisz, że wszystkie wcześniej wykonane, mają obecnie postać cyfrową?
A jak trzeba zaktualizować treść takiej analogowej mapy to jak to zrobić?
Sprawdzenie aktualności, ew. wniesienie zmian, jest dużo tańsze niż wykonywanie za każdym razem nowego opracowania.
Gdybyś musiał za to zapłacić, miałbyś inne zdanie ;-) .
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
dickkett napisał/a:
A jak trzeba zaktualizować treść takiej analogowej mapy to jak to zrobić?

żyletką - dosłownie!!!
dickkett napisał/a:
Myślisz, że wszystkie wcześniej wykonane, mają obecnie postać cyfrową?

z tego co mi wiadomo - Gdansk ma cale opracowanie geodezyjne "w komputerze", nie wiem jak reszta Trojmiasta :)
zgadzam sie, ze jest jeszcze bardzo duzo terenu "na papierze" i ktos sie musi tym zajmowac (i od tego sa geodeci, a nie inzynierowie budownictwa!), ale wedlug najnowszych ustaw dostosowujacych nasze prawo do unijnego w ciagu najblizszych lat caly teren Polski geodezyjnie powinien byc zdygitalizowany (wciaz nie wiadomo kto za to zaplaci, ale musi byc - ot taki nasz polski koloryt :D)
dickkett napisał/a:
Sprawdzenie aktualności, ew. wniesienie zmian, jest dużo tańsze niż wykonywanie za każdym razem nowego opracowania.

i dlatego wlasnie wszystkie nowe opracowania geodezyjne robi sie elektronicznie - zmiany wprowadza sie banalnie prosto, banalnie prosto tez wyciaga sie informacje z takiego opracowania. zreszta wiekszosc pracy przy zmianach i tak wykonuje sie w terenie i za kazdym razem trzeba odwalac robote od poczatku.
poza tym o tym wlasnie caly czas mowie - nikt juz nie robi analogowych opracowan geodezyjnych, bo sie nie oplaca.
oczywiscie mowimy tu o opracowaniach dla celow urzedowo-administracyjnych, chociaz wszystkie wieksze budowy tez obmiarowywane sa elektronicznie za pomoca tzw. totalstation z wykorzystaniem np. GPS. na domek jednorodzinny wystarczy niwelator + ewentualnie teodolit i zeszyt + ołówek :D, o ile w ogole ktokolwiek bedzie zawracal sobie glowe geodezja :D
 

rafalf  Dołączył: 09 Cze 2007
Ja sie melduje, ale z Belfastu.
Kurde, tu jeszcze jasno jest....
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
tatsuo_ki, prowadziłem zajęcia z programowania. Studenci czasem pytali, po co pisać taki czy inny program "na zaliczenie", skoro przedstawione zadanie jest czysto abstrakcyjne, niespotykane w praktyce itd (często tak tylko im się wydawało, ale to inna inszość). Odpowiedź była prosta i ucinała dyskusję - Celem zajęć nie jest stworzenie tego czy innego programu. Celem zajęć jest nauczenie was programowania. Taka przypowieść na dobranoc :-B ;-)
 

Iza  Dołączyła: 01 Paź 2007
A to bardzo ładna przypowieść.
Jutro zaliczam programowanie :mrgreen:
 

marlonka  Dołączyła: 26 Kwi 2009
Idę poczytać mój świeżo nabyty kryminał i spać bo trzeba rano o ludzkiej porze wstać :-)
 

rafalf  Dołączył: 09 Cze 2007
A ja spozywalem dzis piwo Asahi :)
I teraz nie chce mi sie spac:)
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Melduję, że jeśli jeszcze jedną noc będę spał 4h, to padnę na pysk.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach