Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Zbynio napisał/a:
Kytutr, fajny widok. Z okna sypialni masz taki?
Nie. Mam po prostu takiego ślimaka na obwodnicy przy wjeździe do Pragi od strony północno-wschodniej. Wczoraj nie chciało mi się fotografować tego częściowego zaćmienia księżyca, więc wybrałem się przed północą na przygodę. Można tam dotrzeć bez problemu na piechotę (znana śpiewka: kto dobry gracz, ten wie), ale ja byłem leniwy i pojechałem autem. Przy okazji można się zabawić w akcję jak z filmów akcji: zignorować zakaz wjazdu, zgasić światła i cichaczem przejechać autem dokładnie pod wiadukt, tak żeby nikt go nie zobaczył z poziomu drogi (dzieci, nie próbujcie tego w domu).

Ciekawostka: na powiększeniu w prawym górnym rogu widać oświetlone budynki praskiego lotniska. Odległosć wynosi prawie 18 kilometrów.

Bezsennym fotografom podpowiem też, że korzystałem z narzędzia, które podpowiada gdzie, kiedy i jak wysoko na niebie będzie księżyc: https://www.mooncalc.org/...08.07/23:59/1/0 To narzędzie podpowiada mi, że jakby co, to księżyc znajdę jutro nad ranem nisko nad centrum Pragi, więc być może pofatyguję się jeszcze raz w to samo miejsce (już bez wjeżdżania pod wiadukt).
 

Zbynio  Dołączył: 07 Maj 2007
Poszedłem zrobić zdjęcie. No i jak doszedłem to się zorientowałem, że aparatu nie wziąłem. Noc to nie pora na pstryki. Więc wróciłem i wylewam żale na forum. ;-) :mrgreen:
 

SlicaR  Dołączył: 28 Kwi 2013
Zbynio, nie łam się! Kiedyś poszedłem na spacer z psem. W połowie bloku zorientowałem się, że zapomniałem.... psa :oops:
 

Zbynio  Dołączył: 07 Maj 2007
 

SlicaR  Dołączył: 28 Kwi 2013
Stał osłupiały w przedpokoju jak po niego wróbiłem. Żeby nie było -smycz zabrałem :-D
 

spacja  Dołączyła: 15 Mar 2011
Piję wino i słucham muzyki - szkoda tej nocy na spanie.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Właśnie wróciłem z fotografowania perseid.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
spacja napisał/a:
Piję wino i słucham muzyki - szkoda tej nocy na spanie.

Beherovka od Kutrutra... marzenie :-)
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
Osoby cierpiące na bezsenność zapraszam do mnie. Brakowało mi Was w poniedziałek, jak mi jakiś ancymon wyciął katalizator spod auta stojącego tuż pod oknem...
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Marooned, widocznie też spać nie mógł. Współczuję.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Jakiś artysta metaloplastyk.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Lepszy metaloplastyk niż piroman. Żeby minusy nie zasłoniły plusów.
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
No i po przeskoku w nadprzestrzeń jestem znowu w Pradze. Tradycyjnie po północy. Fajnie się jeździ w nocy w tygodniu, w odróżnieniu od jazd piątkowych i niedzielnych. Teraz tylko dokończyć uzupełnianie elektrolitów i spać.
 

spacja  Dołączyła: 15 Mar 2011
Marooned napisał/a:
jakiś ancymon wyciął katalizator spod auta stojącego tuż pod oknem...

Poprzedniej nocy u mnie na dzielni (jołł) jakiś bezsenny wybił w 10 samochodach tylne szyby. Syn szklarza?

[ Dodano: 2017-09-06, 19:54 ]
Kytutr napisał/a:
uzupełnianie elektrolitów

Pijesz wino bez nas??
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
spacja napisał/a:
jakiś bezsenny wybił w 10 samochodach tylne szyby. Syn szklarza?

:shock: fuena w to nie mieszaj...
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Nie spać, zdjęcia robić!
 

0bleblak  Dołączyła: 15 Cze 2011
Zdąży się; niebawem kolejna pełnia.
 

DiMarco  Dołączył: 24 Sty 2012
Oj! Marlenko, pełnia już była ...jakieś cztery noce temu. :mrgreen:
 
KasiaMagda
[Usunięty]
Tak, ale Wacek świeci nadal nie do wytrzymania ;-)
 

0bleblak  Dołączyła: 15 Cze 2011
KasiaMagda napisał/a:
Tak, ale Wacek świeci nadal nie do wytrzymania ;-)

Otóż to; ubywanie księżyca nie jest zbyt szybko zauważalne.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach