Yojimbo666  Dołączył: 10 Kwi 2009
[Yojimbo666] Kilka zdjęć
Witam Wszystkich oglądających :) . To forum czytam już dosyć długo, jednak zawsze siedzę cicho. Zdjęcia wrzucam z powodu chandry, nie będąc do końca świadomy co czynię.

1.

2.

I jako trzecie coś innego, choć też standard...
3.


Liczę że chociaż ktoś skrytykuje...

Pozdrawiam
 
crash85  Dołączył: 06 Gru 2008
na 1 gdyby ostrość była na twarzy to byłoby lepiej...
2 mi się podoba, wyszło ciekawie.... choć smutno
 
Yojimbo666  Dołączył: 10 Kwi 2009
jak widzę ruch u mnie spory :->
ale chyba sam się o to prosiłem mówiąc że nigdy się nie odzywam a jedynie czytam. Zrzucam więc całą winę na chandrę i obiecuję poprawę.

crash85 dziekuję za komentarz :-) Cieszę się że podoba Ci się 2, choć nie miała być smutna a jedynie nostalgiczna. Co do 1 to ostrość na rekach ustawiłem celewo ale po wrzuceniu na kompa też stwierdziłem że lepiej byłoby na twarzy. Byłem ciekaw jak widzą to inni.

No to nic czekam na słowa konstruktywnej krytyki i postaram sie odwdzięczyć tym samym.

Pozdrawiam
 
pepek  Dołączył: 19 Lip 2006
Wrzuć coś jeszcze, bo po tych 3 ciężko coś napisać.
 

Markus1985  Dołączył: 19 Lut 2009
Witaj!

1. mz lepiej by wyglądała w BW
2. Ciekawa, mz dająca do myślenia :-)
3. Dobrze wyostrzona

Wrzuć coś jeszcze :-) :-B
 
Yojimbo666  Dołączył: 10 Kwi 2009
Cytat
Wrzuć coś jeszcze, bo po tych 3 ciężko coś napisać.

pepek nie do końca rozumiem. Chcesz oceniać całokształt twórczości? Czy po prostu te trzy powyższe wcale Ci się nie podobają?
Jak będzie czas postaram się coś wrzucić.

Witaj Markus1985

Z przeróbką na B&W mam jeszcze kłopoty ale jest taka wersja u mnie na dysku. Może dorzucę. Drugie zdjęcie widzę najbardziej podchodzi. Mi zresztą też.

Pozdrawiam
 
BartekKw  Dołączył: 12 Gru 2008
z przedstawionych zdjec podoba mi sie 1-ka za kolory. BW na drugim nie jest najlepsze a ptak to nie moja bajka.....
 
pinus  Dołączył: 04 Sty 2009
tak jak poprzednicy napisali - 1 i 2 fajne kadry
2 troche smutne daje do myslenia
 
Yojimbo666  Dołączył: 10 Kwi 2009
BartekkW, pinus dzięki za odwiedziny :)

Cytat
z przedstawionych zdjec podoba mi sie 1-ka za kolory. BW na drugim nie jest najlepsze

W 1-ce zmiany były niewielki o ile dobrze pamiętam. Natomiast 2-ka to eksperyment przy wołaniu Rawa ustawiłem kontrast na -36 o ile dobrze pamietam i grayscale mix w CS4. MSZ przy klimacie tej fotki to się broni. Mam wersje bardziej kontrastową ale wstawiłem właśnie taka. Jeśli możesz napisać jak możnaby poprawić wg Ciebie BW na tym zdjęciu będę wdzięczny. Przyznaję że nie mogę wyczuć tego BW :-/
 
BartekKw  Dołączył: 12 Gru 2008
Hmmmm........Zdjęcie generalnie nie ma najlepiej dobranych parametrów ekspozycji...okno jest przepalone a głowa i buzia chłopca jest w mocnym cieniu. Możnaby powalczyć z krzywymi i selektywną bielą i czernią
 

wojtek_c  Dołączył: 28 Lut 2008
1 - sympatyczne, bardzo podoba mi się światło, kadr też fajny.
2 - gdzieś tam był pomysł na dobre zdjęcie, ale nie wyszło. Przeszkadza prawy dolny róg. Obciąłbym trochę z dołu i sporo z prawej (prawie całe okno).
3 - słabo. Tak słabo, że gdyby kadrować to zdjęcie do uzyskania ciekawego wyniku, to zostałoby tyle:

;-) Tło nie odcina się od ptaka, mdławy brak kontrastu, za dużo nad głową, nieciekawy kadr...
 

igorkrupa  Dołączył: 17 Maj 2007
wojtek_c, co ty gadasz moim zdaniem 3 przy dobym swietle i zwiekszonym kontrascie i bedzie super!
 
Yojimbo666  Dołączył: 10 Kwi 2009
Jeśli chodzi o 2-kę to zgodzę się że techniczna doskonałość to to nie jest :) ale światło było mocne i wychodziły przepały na oświetlonej części twarzy, okno przepaliłem celowo(MZ tworzy to klimat zdjęcia). Z krzywymi już chyba nie powalczę bardziej bo i tak znaczna część zdjęcia była wyciągana z cienia. Co do ucięcia kadru to próbowałem to robić ale tak podchodziło mi najbardziej.
Co do 3-ki...Wiem że jest to nic specjalnego ale spodobało mi się to jak zagrało światło na piórkach. No i podnieciłem się tym że gołąb dał się podejść na 1,5 metra :-)

Dzięki za Wasze opinie. Cieszę się że zdjęcia wywołały jakąś reakcję.

Pozdrawiam
 
pinus  Dołączył: 04 Sty 2009
przesadą jest robić zdjecia tylko dobre technicznie. Przecież mozna zobaczyć pełno zdjęć na tym forum dobrych technicznie ale niestety nie dają nic do myślenia.
2 miała pewne zadanie i chyba je wykonała i o to w tym wszystkim chodzi.
Zdjecie z gołebiem jest całkiem fajne MSZ
 
Yojimbo666  Dołączył: 10 Kwi 2009
a co powiecie o tym kadrze?
4.


konstruktywna krytyka mile widziana

pozdrawiam

 

DrEwNiAK  Dołączył: 29 Sty 2008
Dla mnie jakoś przerażająco wygląda. Ta krowa straszy, pozycja na dinozaura! :-D
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
3. ciekawe zdjęcie i coś w nim jest, zatrzymuje na dłużej i może zapaść w pamięć.
Wstawiaj zdjęcia do prezentacji o wielkości 700 px na dłuższym boku, lepiej się będzie oglądać.
 
mecius  Dołączył: 01 Sie 2008
...IMHO... ja mogę powiedzieć tylko tyle o 4 "nic specjalnego nawet w albumie bym go nie umieścił i w porównaniu z pierwszym postem widzę spadek formy", za parę miesięcy pomyślisz sobie, kurcze jak ja mogłem wstawić takie zdjecie ;-) ...
oczywiście nie bierz tego do siebie ale takie jest moje zdanie, konstruktywne czy nie ale takie jest...a może mam zły dzień
pozdrawiam
 
VsdeR  Dołączył: 23 Kwi 2009
1. Fajne tylko twarz bym trochę lepiej doświetlił
2. Jak wyżej, technicznie słabo
3. Podoba mi się, tło kuleje.
4. Krowa jak krowa, mało ciekawie, kolory też jakieś blade.
 
Yojimbo666  Dołączył: 10 Kwi 2009
O widzę że ktoś tu zagląda. To już połowa sukcesu :-)
Dzieki wszystkim za odwiedziny i komentarze.
Cytat
Dla mnie jakoś przerażająco wygląda. Ta krowa straszy, pozycja na dinozaura! :-D
Drewniak: :-D Poważnie na dinozaura? Mi przypomina raczej lwa na sawannie.
Cytat
3. ciekawe zdjęcie i coś w nim jest, zatrzymuje na dłużej i może zapaść w pamięć.
Wstawiaj zdjęcia do prezentacji o wielkości 700 px na dłuższym boku, lepiej się będzie oglądać.
White: Walnąłem byka i zdublowałem numerację. Jest już poprawiona ale teraz nie wiem, która 3-ka Ci się podoba. W każdym razie dzięki za aprobatę.
Cytat
w porównaniu z pierwszym postem widzę spadek formy
mecius: raczej zwyżkę :-P . To zdjęcie jest starsze od pozostałych. Wiem że szału nie ma - w środku słonecznego dnia robione wiec światło do d... Podobał mi się kadr i dlatego wrzuciłem tutaj.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach