agoos  Dołączyła: 26 Cze 2009
13 mi się najbardziej podoba z ostatnich :)
 

wojtek_c  Dołączył: 28 Lut 2008
ostatnia seria baaardzo fajna kolorystycznie, tylko czemu nie używasz pionowych kadrów? Obiekt jakby nie było pionowy jak cholera, a tu głównie poziomy się pojawiają.... A na 13 z kolei obcięty łokieć.

Sesja fajna, tylko te kadry trza by dopracować...
 
Mrówka  Dołączyła: 28 Lip 2008
jeee, fajna seria. sama mam taką na oku. troszkę na 13 przycięty łokieć, ale ogólnie fajnie jest.
(chociaż ja bym pewnie bardziej bawiła się kolorami)
 
dziemek  Dołączył: 29 Gru 2008
pora na nowości- pierwsze zdjęcia z lampą odbijaną od parasolki. przyznaję się bez bicia, że opanowania takiego źródła światła było dla mnie nie lada problemem, momentami kompletnie sobie w nim nie radziłem i nie wszystko wyszło tak, jak wyjść miało... cóż, trzeba się uczyć, aby na przyszłość nie musieć wszystkiego poprawiać w ps'ie ;P

15.


16.
 

andrzejb  Dołączył: 25 Gru 2008
dziemek napisał/a:
pierwsze zdjęcia z lampą odbijaną od parasolki. przyznaję się bez bicia, że opanowania takiego źródła światła było dla mnie nie lada problemem
Znam ten ból,ciężko jest toto poustawiać,żeby jeszcze mieć taką lampkę coby świeciła światłem ciągłym.Ja też próbowałem odbijać od parasolki halogen 500 W i świetlówkę kompaktową-dużo prościej a i efekt dobry.Wracając do zdjęć......
Co do kadrowania to chyba nie ma większych wpadek(tak mi się wydaje),raczej poprawnie.Modelka troszeczkę chyba za poważna(minka).Mz.brakuje ostrości na oczach,szczególnie prawe modelki.Kolor skóry bardzo naturalny,jedynie brakuje mi kontrastu(za liniowo jak dla mnie).Tło dobrze rozmyte ale mogło być lepsze,szczególnie na 16. drabinka,okno,poręcz.Reasumując,podoba się. :-)
 

Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
może tak
Hmmm... Pytałem czy powinienem w ogóle "oceniać", bo - jak przeczytać można - nie znam się (i to prawdą jest).
Tak więc tylko do 16. się odniosę, bo mi nie pasuje. Dlaczego nie? Oczy mi "same" wędrują na styk łokoci i kolan. Ale może tylko ja tak "widzę" ?

No może jeszcze dodam, że skrytykowane przez innych (wszystkich?) 6. całkiem mi się podoba ;)
 

dany  Dołączył: 30 Wrz 2008
15.jest bardzo dobra.
16.mogła by być z całą modelką,ten kadr i poza niewiele wnosi w stosunku do wcześniejszego.
 

Amens  Dołączyła: 06 Wrz 2009
15, 16 jaki to obiektyw? Bardzo podobają mi się te portrety, nie bój się bliżej kadrować;)

[ Dodano: 2009-09-13, 13:21 ]
9, 10, 12, 14 -najlepsze. Ponad to 7- trzebaby tą dziewczyne jakoś wyciągnąć, dziwnie zlewa się z tłem, może kontrast zwiększyć?...może przyciemnić tło?
3- podoba mi się poza modelki, ale kadr zbyt środkowy, jeszcze bym troszkę z boku ucieła tej ściany i byłoby super:)

Generalnie bardzo ładne zdjęcia!;]
 

grabber  Dołączył: 01 Paź 2007
na 16 tych kolan mogloby nie byc
 
dziemek  Dołączył: 29 Gru 2008
dobra, po kolei- modelka miała 16 lat i jej stres był wręcz widoczny, z tą jedną, niezmiennie smutną miną walczyłem, walczyłem, aż w końcu się poddałem i postanowiłem to wykorzystać...
z tłem niespodzianka- nie są to żadne drabinki, lecz szklane ściany lokalnego ratusza, w nowych zdjęciach będzie to lepiej widać
a szkło, to klasyczna 50 1.4 przymykana do okolic 2. aktualnie choruję na coś szerszego, w końcu nie musiałbym na zdjęcia zabierać ze sobą taborecika :-P


17.



18.
 

grabber  Dołączył: 01 Paź 2007
dziemek napisał/a:
a szkło, to klasyczna 50 1.4 przymykana do okolic 2. aktualnie choruję na coś szerszego, w końcu nie musiałbym na zdjęcia zabierać ze sobą taborecika :-P

No jak to? Dziwne nie chorujesz na portretowke (85) ? :-P

Nie ma co sie czepiac jest ok.
Na 17 te zalozone rece troche nie teges
Na 18 jakby bylo troche jasnie to zle by nie bylo :)
 

Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
17. mi się bardzo podoba :) Gdyby jeszcze nie było tego "szarego paska" po lewej stronie ...
No i może wersja z inną GO byłaby ciekawsza? Nei wiem jaką, ale tak mi na myśl przyszło ... Szkoda, że brak możliwości porównania...
 

dany  Dołączył: 30 Wrz 2008
17. i 18. bardzo kontrastują ze sobą :mrgreen: 17-stce dorób rogi,a 18-ce skrzydła i będzie fajny set ;-)
17. jest lepsza,tylko ten pasek po lewej :-/
 
BartekKw  Dołączył: 12 Gru 2008
Oba zdjęcia są ciekawe - ładnie obrobiłeś
 

szymon_h  Dołączył: 04 Lis 2008
ladne portrety... 16 i 17 najbardziej mi pasuja...
 

rysiekp17  Dołączył: 27 Wrz 2008
wygląda na starszą :-) po co taborecik ?
 
dziemek  Dołączył: 29 Gru 2008
taborecik, aby na nim stać i mieć inną perspektywę- 185 wzrostu nie zawsze wystarcza i np zdjęcia z pola na poprzedniej stronie wszystkie są ze stołka ;-)
argh, nikt nie zauważył, a ja dopiero teraz, że 18. jest krzywo...
w odbiciu eksperymentowałem z mniejszą głębią, także z przesuwaniem modelki od ramy, co zaraz pokażę- już chyba ostatnie fotki z tamtej sesji, dwie z okienka i dwie ze schodków:

19.


20.


21.


22.


coś różne proporcje te piony mają, niezłe schodki wyszły...
 

dany  Dołączył: 30 Wrz 2008
Dobre portrety,udana sesja:-)
W 19.można było zachować taką samą przestrzeń nad obiema głowami.
22.szkoda tych uciętych palców.
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
Mi się 20. bardzo podoba :-D 21 i 22 podobne do siebie i dla mnie ciut zbyt ciasno kadrowane (lubię przestrzeń wokół modela), ale generalnie też fajne :-)
 

Ex3  Dołączył: 27 Sie 2009
Fajne zdjęcia i z klimatem ale rozpracuj tą modelkę bardziej :)
Usta na każdym zdjęciu tak samo zaciśnięte przez to wszystkie wyglądają tak samo.
Niech się uśmiechnie, utworzy je lekko cokolwiek co złamie ten grymas ;)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach