tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Widzę, że wprowadziliście w życie moją propozycję stworzenia bazy numerków i krain produkcyjnych. Cieszy mnie to, może się komuś przyda, a przynajmniej dowiedzieliśmy się, że numerki seryjne zaczynają się w Kadyszce od 22.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Bo te wcześniejsze to im w ogóle nie wyszły.
 

Marek Wyszomirski  Dołączył: 18 Kwi 2006
2219759 - Filipiny. Z SMC-FA100f2.8macro oraz SMC-F50f1.7 przypadłości FF/BF nie stwierdza się.
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
2237724, z Filipin, ale wybrakowany (w środku nie ma paluszka, sprawdzałem). Mimo tego braku działa dobrze, razem z: FA 50/1.4 i 31/1.8 Ltd i 77/1.8 Ltd (tadam!!!) :mrgreen: :mrgreen:
 

Fenek  Dołączył: 02 Sty 2007
2222851 - Filipiny

- z Pentax-F SMC 35-80/4-5.6 (dzienne/żarowe) - przy 30°z 40cm wydaje mi się że jest minimalny
2mm aczkolwiek znajomi pukają się w głowę. Zapewne odczyt fałszuje nieco, niezbyt
ostre szkło dlatego jest to jeszcze do oceny z jakimś naprawdę fajnym obiektywem (w
czym liczę kiedyś na pomoc szanownego koleżeństwa)
- ze stałką manualną 50/chyba 1.8 w tych samych warunkach nie stwierdziłem

czuwaj!
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Proponuję ustanowić jakąś nagrodę dla posiadacza puszki z nie-Filipin.
 

Fenek  Dołączył: 02 Sty 2007
Jarek Dabrowski napisał/a:
Proponuję ustanowić jakąś nagrodę dla posiadacza puszki z nie-Filipin


może coś "made in Malaysia"...? ;-)
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Niestety, nie zapisałem numerów dwóch poprzednich korpusów - przejrzałem nawat rachunki, ale numerów na nich nie ma... Podaję więc tylko info o body numer 3:

serial 2278792
Assembled in Philippines

50/1.4 - światło dzienne, jarzeniówkowe itp. idealnie w punkt, światło żarówkowe ostatnio najczęściej w punkt, lekka tendencja do FF (do 2mm na focus charcie - odległość 0.5-1m, kąt 30-50 stopni), uzalażniona od stanu naładowania baterii.

Uwaga: Pierwsze kilka godzin ostrzył konsekwentnie ok.6mm przed punktem, po ponownym naładowaniu baterii mu przeszło i tak zostało do dziś...:)
 

Piotr Sawicki  Dołączył: 21 Gru 2006
Witam , z przykroscia stwierdzam iż posiadaane przezemnie korpusy wszystkie są z filipin..... a szkoda chciałem nagrode
:P :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
Marysia  Dołączyła: 03 Sty 2007
2279443

Assembled in Philippines.

FF/BF nie stwierdzono ani na "teście" z tamronem macro 90/2.8 1:1, ani w codziennym użyciu z sigmą EX 70-200/2.8 :-)
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Marysia napisał/a:
FF/BF nie stwierdzono ani na "teście" z tamronem macro 90/2.8 1:1, ani w codziennym użyciu z sigmą EX 70-200/2.8 :-)
Co dziwne, chyba nikt nie stwierdził tej przypadłości ze szkiełkami niezależnych producentów.
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
argawen napisał/a:
Marysia napisał/a:
FF/BF nie stwierdzono ani na "teście" z tamronem macro 90/2.8 1:1, ani w codziennym użyciu z sigmą EX 70-200/2.8 :-)
Co dziwne, chyba nikt nie stwierdził tej przypadłości ze szkiełkami niezależnych producentów.

Stąd była kiedyś teoria, że to wina SMC...
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
jaad75 napisał/a:
Stąd była kiedyś teoria, że to wina SMC...
Może Fafniak spróbuje zlikwidować na swojej 50 SMC i potestuje ? :mrgreen: :mrgreen: :-P . Lepiej niech tego nie czyta, bo dzisiaj pożyczam mu swoją 50 do testów, jeszcze na niej wypróbuje :-(
 
Marysia  Dołączyła: 03 Sty 2007
argawen napisał/a:
Marysia napisał/a:
FF/BF nie stwierdzono ani na "teście" z tamronem macro 90/2.8 1:1, ani w codziennym użyciu z sigmą EX 70-200/2.8 :-)
Co dziwne, chyba nikt nie stwierdził tej przypadłości ze szkiełkami niezależnych producentów.


Z pentaxem SMC FA 28-105/3.2-4.5 AF&IL też nie stwierdziłam problemów, ale strzeliłam nim raptem kilka fotek.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
W poście zakładającym wątek umieściłem tabelkę z zestawieniem Waszych opinii. Tym razem tabelka napisana od początku do końca przeze mnie, więc nie zawiera żadnych styli i gadżetów (czysty kod).
No to :-B .
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
tref napisał/a:
Tym razem tabelka napisana od początku do końca przeze mnie
Jest OK, łatwiej się czyta.
 

Marek Wyszomirski  Dołączył: 18 Kwi 2006
A może niestwierdzenie FF/BF z obiektywami firm niezależnych wynika z tego, że mało kto ma jasne stałoogniskowe obiektywy inne niż Pentaxa?
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Cytat
mało kto ma jasne stałoogniskowe obiektywy inne niż Pentaxa?
Mozliwe, w dodatku taki Tamron ma jasność tylko 2.8. Sigma 70-200 także tylko 2.8 :-) .

[ Dodano: 18-01-07, 21:26 ]
Trzeba poprosić Piotra Sawickiego, może ma Sigmę z jasnym światłem, to sprawdzi. Jutro to raczej nie dam rady, ale może w sobote wpadnę do Blue City, być może mają jakieś jasne szkiełka do Pentaxa, to potestuje.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
no wiec w zlych warunkach i z duzej odleglosci AF tak niebałdzo w mojej puszce trafia....majac jednak FF....
jednak nie moge powiedziec ze jest to norma......
Zobiektywem agawena dziala znacznie lepiej niz z moja 50 1.4.....
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Aj... kurcze, taka fajna puszka i musial sie znalezc dziegiec w dzbanku miodu :-/

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach