Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
dan, - obawiam sie ze to nie tak jest do konca......przyspieszenie AF musialo miec jakis zwiazek z pojawiniem sie tych problemow.......byc moze podobnie jak inne firmy pentax zrezygnowal z dodatkowego sprawdzenia ostrosci ????
Czyli jest tak :
SPrawdzenie AF - jest zle -nastawianie ostrosci - sprawdzenie - korekta na podstawie informacji ile trzeba przekrecic (w obiektywie chyba jest zapisane "przelozenie" obrotow sprzegla przy danej ogniskowej i odleglosci....)

ale to takie moje gdybanie bo nie mam pojecia na czym polega dokladnie komunikacja miedzy obiektywem a body....
 
Marysia  Dołączyła: 03 Sty 2007
Panowie - specjalnie dla Was postrzelałam do linijki :mrgreen:

Do mojej listy można dopisać:
sigma apo macro 300/4 - brak FF/BF
pentax smc-fa 28-105/3.2-4.5 IL - brak FF/BF

Na jednym i drugim ślicznie i w punkt, i tak szybko, że hej!

Pozdrawiam
Marysia
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Tyle, że tu chodzi o bardzo jasne szkła w świetle żarówkowym. Przy 2.8, to nawet mój ewidentnie walnięty pierwszy egzemplarz zaczynał trafiać, więc co tu mówić 3.2, czy 4...
 
Fotograf29  Dołączył: 28 Wrz 2006
jaad75 napisał/a:
Tyle, że tu chodzi o bardzo jasne szkła w świetle żarówkowym.


Witam,
numer 2220986, Assembled in Philippines
FF/BF nie sprawdzałem , bo z kitowym 18-55 i maualami chyba nie ma sensu.
Pozdrawiam,
Krzysiek 8-)
 
Marysia  Dołączyła: 03 Sty 2007
argawen napisał/a:
Mozliwe, w dodatku taki Tamron ma jasność tylko 2.8. Sigma 70-200 także tylko 2.8 :-)


jaad75 napisał/a:
Tyle, że tu chodzi o bardzo jasne szkła w świetle żarówkowym. Przy 2.8, to nawet mój ewidentnie walnięty pierwszy egzemplarz zaczynał trafiać, więc co tu mówić 3.2, czy 4...


aragwen, jaad - tylko ten "taki Tamron" :-P oprócz jasności "tylko" 2.8 ma też skalę - "tylko" 1:1. W moim teście nie dojechałam do 1:1, bo nie chciało mi się tak precyzyjnie ustawiać statywu, ale na fotce mam GO wynoszącą jakieś 3 mm.
300/4 dało GO poniżej 1 cm.
Ciekawe, jaką GO dostaje się na 50/1.4 8-)

Zresztą ja uważam, że jeśli moja puszka ze wszystkimi szkłami, których używam, trafia w punkt, to nie będę pożyczać jeszcze jaśniejszych szkieł, bo a nuż jednak mam problem, tylko że go nie widzę :lol: Jeśli go nie widzę to go nie mam :lol:

Pozdrawiam
Marysia
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Chodzi o to, że być może ten problem dotyczy wyłącznie b. jasnych szkieł Pentaxa... Tak by wynikało z dotychczasowych postów...
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Marysia napisał/a:
tylko ten "taki Tamron" :-P oprócz jasności "tylko" 2.8 ma też skalę - "tylko" 1:1.
Wiem, bo mam :mrgreen: .
Marysia napisał/a:
Zresztą ja uważam, że jeśli moja puszka ze wszystkimi szkłami, których używam, trafia w punkt, to nie będę pożyczać jeszcze jaśniejszych szkieł, bo a nuż jednak mam problem, tylko że go nie widzę :lol: Jeśli go nie widzę to go nie mam :lol:
Tutaj się z Tobą całkowicie zgadzam.
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
Marysia napisał/a:
Ciekawe, jaką GO dostaje się na 50/1.4
mniej niz centymetr, przy portretach. Zobacz np tu



(a co, powtorze sie bo lubie to zdjecie). Zrobione deesem, ale kadyszka sprawuje mi sie tak samo ladnie.
 

Przemas  Dołączył: 11 Gru 2006
Numer seryjny to 2224766 Produkcja filipiny. Co do FF / FB nie miałem czasu na testowanie - zreszta w najbliższym okresie nie będzie chyba na to czasu ;)
Ale jak przetestuje to dopiszę info o tym - na oko mam wrazenie ze nie ma... ale to musze sprawdzic :D
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
nr 2286097

Assembled in Philippines

z obiektywem smc - Fa 100/2,8 macro zawsze w punkt (brak FF/BF)
z obiektywem smc - Da 18-55 (brak FF/BF)

podczas testów w bardziej rzeczywistych (naturalnych) warunkach, autofokus dokładny i pracuje bardzo stabilnie :mrgreen:
 
M@cieq  Dołączył: 06 Lis 2006
  FF
Jarek Dabrowski napisał/a:
No i wygląda na to, że FF zależy od numeru seryjnego tak, jak zależy cena pomarańczy w Lublinie od średniej ilości ratowników przypadających na jeden basen w Miami.


Jareeek! FF to pewniekiem zależy od tego czy w wolną sobotę puszkę montowali :mrgreen:
 
pepek  Dołączył: 19 Lip 2006
M@cieq napisał/a:
Jareeek! FF to pewniekiem zależy od tego czy w wolną sobotę puszkę montowali

raczej czy przed montażem dostali miskę ryżu czy tylko pół, bo tam sobót i niedziel wolnych nie ma
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
pepek napisał/a:
tam sobót i niedziel wolnych nie ma

BTW u nas, w niektórych nowych fabrykach też. W moim regionie Elektrolux i Colgate wprowadzili czterobrygadówkę, której zniesienie wywalczyła "Solidarność" w 1980. Produkcja na okrągło 3 zmiany w soboty i niedziele też. Za to wolne w tygodniu. Rozumiem w hucie żelaza, ale w fabryce zmywarek??
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
emigrant napisał/a:
W moim regionie Elektrolux i Colgate wprowadzili czterobrygadówkę, której zniesienie wywalczyła "Solidarność" w 1980. Produkcja na okrągło 3 zmiany w soboty i niedziele też.


To samo w HP pod Dublinem, zmiany po 12h, w seriach 3dni-2wolne-2noce-3wolne-2dni-itpitd. Dalem sobie spokoj, nie da rady tak pracowac na dluzsza mete, jak sie ma dodatkowo 2h dojazdu w jedna strone...
 

oryszard  Dołączył: 14 Gru 2006
K10D -Nr fabryczny 2285844
Obiektyw 18-55 /3.5-5.6/
Produkcja Filipiny.
Zakupiony 27.I .2007 M.M Kielce
w.g mnie ....chyba jest wszystko dobrze. OSTRZY DOBRZE PRZY świetle dziennym i zarówka zwykla 60 W
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
niestety, dzisiaj na spacerze kadyszka podpieta do 77 zaprezntowała potężnego backfocusa :-( Zdjęcia robiłem z małą GO bo tak lubię, ale nic na co celowałem nie jest ostre - chyba że przestawiłem na MF. Teraz ładuję baterię, bo może to "tylko" to. Jeżeli nie pomoże, aparat jedzie do serwisu :evil:

[ Dodano: 2007-01-27, 23:47 ]
hm, świeżo naładowana bateria, przy świetle halogenowym - w punkt, moimi wszystkimi trzema stałkami, ze statywu. Poczekam do jutra, zobaczymy co będzie przy świetle słonecznym.
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Czyli jest nas conajmniej dwóch. Aparaty działały poprawnie i nagle zaczęły wariować. W moim przypadku stało się to po podpięciu fabrycznie nowej 35/2 i przypadłość przeszła również na ok do tej pory działającą 50/1.4... Zastanawiam się, czy nowy firmware nie miał coś z tym wspólnego... Bo jeżeli szkło miało raczej tendencję do FF w pewnych warunkach, a teraz wykazuje BF i jedynymi czynnikami które uległy zmianie, jest temperatura i firmware, to chyba któryś z nich należało by podejrzewać...
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
hm, zrobił kolejne testy przy świetle słonecznym (świeży akumulator) i jestem ostrożnie optymistyczny ... wprawdzie focus chart wygląda kiepsko, ale za to spora część "prawdziwych zdjęć" wyszła bardzo dobrze.

[ Dodano: 2007-01-28, 14:10 ]
jedno z wielu właśnie zrobionych udanych zdjęć, lekko wyostrzone (1/1000s, f/2.0, 100 ISO, 77/1.8 Ltd):



crop 100%

 
Inżynier  Dołączył: 13 Lis 2006
Nr 2219753, prod. Filipiny

FA50/1,4, FA35/2, DFA100/2,8, KIT18-55 światło dzienne (w punkt), mieszane( żarówka-jarzeniówka) w punkt lub prawie(Po długim szukaniu dziury w całym. Jak dla mnie OK.Testy na focus chart ,Kąt 45, odl. 0,5m i 1,5 m.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
tabelka uaktualniona (jest w poście zakładającym wątek).
Fajne słówko, wymowa jak z jakiegoś afrykańskiego narzecza:
UA - K - T - UA

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach