jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
To może dopisz jeszcze moje potyczki z 35/2...
BF w każdym świetle, oprócz żarówkowego (w którym jest bardzo dobrze nawet na większych odległościach) - na focus charcie BF to średnio jakieś 6mm, a na większe odległości nawet jakieś 2m(!). Czasami 35-tka zdrowieje na moment, ale rzadko jej się to zdarza. Potrafi nawet zarazić BF-em 50-tkę na kilka strzałów. Zresztą zauważyłem, że 50-tka na większe odległości (takie powiedzmy ok. 10m) też lubi backfocusować. Nie jest to tak ewidentne jak w przypadku 35/2, ale zdarza się zdecydowanie częściej niż powinno. Nie sądzę, żeby zdała egzamin np. na ciemnym koncercie... :-(
 

zasiu  Dołączył: 16 Gru 2006
Jestem niewtajemniczony, tak w trzech slowach - co to jest to FF/BF?

/sz
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
zasiu napisał/a:
co to jest to FF/BF?
FF- Front focus czyli ostrzenie przed ustawionym punktem ostrości, BF- Back Focus czyli ostrzenie za ustawionym punktem ostrości.
 

Mrqs  Dołączył: 06 Lut 2007
Witam wszystkich,

Jestem tu calkiem nowy, niewbie czy jak to zwal. A wszystko to przez Marka Wyszomirskiego, ktory to na newsowej grupie p.r.f.c bez zadnego klopotu niejako namowil mnie do kupna Pentaxa.

I tak: Moj K10D ma nr 2286175.
Zlozony w... no gdzie?? Na FIlipinach of kors :-)

Poniewaz mam tylko kitowy obiektyw oraz zero wprawy w ocenianiu FF/BF (nawet juz wiem co to znaczy!), nie ocenie tego przynajmniej na razie.

Tak czy siak bardzo sie ciesze, ze bede sobie focil a takze, ze bede mogl tutaj pogadac o tej wspanialej zabawce i nie tylko :-D
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Mrqs napisał/a:
Tak czy siak bardzo się ciesze, ze bede sobie focil a takze, ze bede mogl tutaj pogadac o tej wspanialej zabawce i nie tylko
Witam, dzięki za inforamcję dodam do zestawienia. Dobrego światła i cierpliwości do nas/siebie! Czekamy na opinie/zdjęcia/nowości/co tam chcesz. :mrgreen:
 

Marek Wyszomirski  Dołączył: 18 Kwi 2006
Mrqs - gratuluję zakupu! Mam nadzieję że będziesz zadowolony. I - witaj na forum!

Zas do bazy danych możecie dopisać, ze mój K10D również z DA70f2.4 ostrzy prawidłowo.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Mrqs, - gratulki......to naprawde dobry korpus.....olac te wszystkie FF i BFy :-P
Ja juz sie zalamalem (jesli chodzi o mja 50 1.4) ale teraz juz "powstalem" :-P

[ Dodano: 2007-02-06, 18:50 ]
Marek Wyszomirski napisał/a:
ze mój K10D również z DA70f2.4
- i hate you !!!!

Dla siebie na pocieszenie dodam ze podobno kumpel "wygral" mi na allegro 90 2.8 do 6x7 :-P (nowke za 700zl)
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
Dla siebie na pocieszenie dodam ze podobno kumpel "wygral" mi na allegro
jesteś tam spalony ? :mrgreen:
 

Janes  Dołączył: 26 Gru 2006
Aparat mam od tygodnia ale dopiero się zebrałem :-D
nr seryjny: 2286267
Assembled in Philipines
obiektyw DA 18-55
Obiektyw kitowy więc żadnych FF i BF nie ma :) - w warunkach normalnego użytkowania, innych testów nie robiłem, bo szczerze mówiąc nie widzę w tej chwili sensu.

 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
argawen, - nie bylem w robocie....- na rozmowach z szefostwem....
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Marek Wyszomirski, gratuluje szkiełka. Pewnie za jakiś opiszesz wrażenia z użytkowania DA 70/2.4 dla zainteresowanych ?
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Janes, - gratulki
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
nie bylem w robocie....- na rozmowach z szefostwem....
I jak, na tarczy ? Tylko powiedz tak.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
argawen, chyba lepiej z tarczą... :)
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
argawen, i Jarek Dabrowski, - bardzo chce wierzyc ze zmiany beda takie jak zapowiadaja a szczegoly takie jak "my sobie dopowiadamy"
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Janes napisał/a:
bo szczerze mówiąc nie widzę w tej chwili sensu.
Zazdroszczę ci, ja zrobiłem z K100D i przez to rozpętałem dość dużą dyskusję, wcale niepotrzebną moim zdaniem.

[ Dodano: 2007-02-06, 19:09 ]
Jarek Dabrowski, no tak, za szybko piszę. oczywiście z tarczą :oops: :oops:
 

Janes  Dołączył: 26 Gru 2006
Fafniak Dzięki :-D teraz powoli przymierzam się do kupna sigmy 70-300 APO Macro i w niedalekiej przyszłości o kupnie 50/1.4 FA (ale troche się wacham czytając Twoje posty o FF) :-)
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Janes napisał/a:
(ale troche się wacham czytając Twoje posty o FF)
- trzeba wpierw wziac do reki moja 50 1.4 .....ma luzy dramatyczne wlasciwie na wszystkim (pomijajac tor optyczny bo jest bardzo ostra) wiec i tu moze byc dodatkowa przyczyna
 

Janes  Dołączył: 26 Gru 2006
argawen nie ma sensu z kilku przyczyn ;-) . Jak sami piszecie przy kitowym obiektywie tego się nie stwierdzi. Kolejna sprawa, pisała chyba o tym Marysia, jeśli nie zauważa się FF lub BF w normalnym użytkowaniu to po co robić testy...lepiej żyć w niewiedzy . Na chwilę obecną nie mam jasnych obiektywów - brak mi funduszy - jeśli szarpnę się to na ten, o którym pisałem 50/1.4 a tak pozatym to raczej jeśli już, to manuale (i pewnie M42 bo tanie).
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Janes napisał/a:
jeśli nie zauważa się FF lub BF w normalnym użytkowaniu to po co robić testy...lepiej żyć w niewiedzy
Właśnie tego żałuje. Żyłem z K100D parę miesięcy w niewiedzy i postanowiłem dla zabawy zrobić test ( inna sprawa, że właśnie przyszła do mnie 77 limited ). W codziennym pstrykaniu okazało się, że mam ogromny BF z 77 limited, więc oddałem do serwisu. Ale teraz żałuję. Jak do tej pory K100D leży gdzieś u Niemców i nie wiadomo nawet kiedy wróci. Apollo nawet nie wie, co się z nim dzieje :evil: . Jutro jadę na rozmowę z nimi, może dadzą nowy( była o tym mowa w rozmowie telefonicznej). Więcej nie piszę, by nie zapeszyć.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach