Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
argawen napisał/a:
Apollo nawet nie wie, co się z nim dzieje
??????niemiaszki podprowadzily korpus ?!
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Cytat
??????niemiaszki podprowadzily korpus ?!
Na to wychodzi. Zobaczymy jutro jak to załatwią ze mną. nie chcę więcej pisać. Na razie :mrgreen:
 

Janes  Dołączył: 26 Gru 2006
argawen napisał/a:
Jutro jadę na rozmowę z nimi, może dadzą nowy( była o tym mowa w rozmowie telefonicznej). Więcej nie piszę, by nie zapeszyć.

W takim razie wypada zyczyć powodzenia w negocjacjach :-)
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Cytat
W takim razie wypada zyczyć powodzenia w negocjacjach :-)
Będą krótkie. Biorę parę flaszek Mołotowa .




Oczywiście to był żart :mrgreen: :mrgreen:
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
argawen napisał/a:
Będą krótkie. Biorę parę flaszek Mołotowa .
weź mnie, weź mnie! Muszę odreagować ten mandat! Muszę się wyżyć! :-P :-P :-P
 

Marek Wyszomirski  Dołączył: 18 Kwi 2006
Argawen - kilka wstępnych wrażeń opisałem już w dziale 'Giełda' w wątku 'Dostawa'. Zdjęcia pewnie dopiero w weekend pokażę. W każdym razie jestem pełen głębokiego podziwu dla kultury mechanicznej wykonania DA70f2.4.
 

vesper  Dołączyła: 19 Gru 2006
NR: 2285462

Filipiny

Testowany tylko przy zakupie z DA70/2.4 i Sigmą 24/1.8, w domciu M50/1.7 - wszystko w punkt.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Marek Wyszomirski, pisałem swojego posta, zanim jeszcze doszedłem do twojego postu w innym wątku :-) . Ale dzięki za odpowiedź.
Marek Wyszomirski napisał/a:
W każdym razie jestem pełen głębokiego podziwu dla kultury mechanicznej wykonania DA70f2.4.
Jak to Limited. Piękne cacuszka :-) .
 

oryszard  Dołączył: 14 Gru 2006
WItam
Zauwazcie że aparaty od nr, 2285.. sa wszystkie dobre.tz bea FF/BF
 

chomik  Dołączył: 16 Sty 2007
2286084 filipiny
ostrzy w punkt z DA18-55, SMC-M 28/2.8, SMC-M 50/1.7, SMC-M 135/3.5

tylko z SMC-M 35/2,8 mam problem (ale to raczej wina szkla)
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
chomik, z manualami to FF/BF nie stwierdzisz, chyba że w oku. A z kitem, który jasnością nie grzeszy (duża głębia ostrości) chyba nikt nie miał problemów...
 

chomik  Dołączył: 16 Sty 2007
pewnie to nieprofesjonalnie, ale jak ustawiam ostrosc to mam potwierdzenie.
i jak walne fotke, to jest idealnie w punkt. (rozumiem ze ff/bf dotyczy autofocusow), ale to body potwierdza ostrosc, więc się wypowiedziałem
ech... ostatnio co nie powiem, to krytyka...
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
chomik, nie denerwuj się :)

Zauważ jedną rzecz - potwierdzenie ostrości działa przy pewnym zakresie - nie jest w 100% dokładne. Ale to dobrze, że nie masz z ostrzeniem problemów, ja wcale nie miałem zamiaru udowadniać, że jest coś źle.
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
To ja dopiszę kolejne szkło:
DFA100/2.8 w każdych warunkach idealnie w punkt :-)

Czyżby teoria, że FF/BF to wina silnie aberrujących FA była prawdziwa?
Otwarty DFA100 wprawdzie trochę aberruje, ale nieporównywalnie mniej niż FA35 i FA50...
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Numer seryjny: 2287927

Światło dzienne:
12-24/4 - w punkt
35/2 - w punkt
50/1.4 - w punkt
77/1.8 - w punkt
135/2.8 - w punkt

Przy żarowym, zdarza się czasami minimalny FF dla 50-tki, ale nie taki, jak miałem w dwóch poprzednich puszkach.

70-210 i kita nie sprawdzałem. Zdjęcia "życiowe", focus-charta planowałem wyciagnąć dopiero wtedy, gdy będę miał uzasadnione obawy.

No dobra, OK, wyciągnąłem i na focus charcie mialem raz w punkt, a raz ok. 4mm FF (co może być przyczyną gibnięcia się, robiłem z ręki) - przy żarowym.

Faktem jest, że na początku bardzo narowisty był FA 35/2 (potrafił bardzo przestrzelić nawet na małej odległości) - ale mu przeszło. Kilka(naście) fot (na blisko 200) z tych wszystkich szkieł miałem lekko przestrzelonych, ale tu winę zwalam po połowie na operatora i na to, na co zwrócił uwagę Fafniak w innym wątku - centralny punkt AF jest ZA DUŻY.

Mam dość pstrykania wszystkiego naokoło. Inna sprawa, że zaraz przejrzę te zdjęcia i pewnie będe miał już obsadzone wszystkie odcinki TKT.

Nie będzie więcej testów, a kadyszka zostaje ze mną. Jak w większym praniu wyjdą jakieś problemy - zawsze mam menu serwisowe.

Przy okazji - po raz kolejny jestem pod wrażeniem SMC-F 135/2.8.

crop z jpga prosto z kamery, wszystko domyślne w aparacie, pełna dziura:


a żeby nie było tak wesoło, to aberruje tak:

 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
centralny punkt AF jest ZA DUŻY


Tak, tak, tak.

Fukk.

(moje drugie body ostrzy identycznie z pierwszym, wiec sie nie bede rozpisywal. Roznica w numerach seryjnych jest spora - pierwszy 2280399 , drugi 2319345, wiec obstawiam szkla jako winowajcow...)
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
sluchajcie a jak juz zagladaliscie do tego menu serwisowego to tam nie ma czegos o wielkosci punktu AF ?
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
tabelkę uaktualniłem, jest oczywiście w poście alkosa (na początku wątku) :mrgreen:
dziękuję za uwagę
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
sluchajcie a jak juz zagladaliscie do tego menu serwisowego to tam nie ma czegos o wielkosci punktu AF ?


Zapomnij. To fizyczny rozmiar "dziury" - dzieki zwiekszonej powierzchni lapania swiatla AF jest czulszy... no ale cos za cos... :-/

W mz5n byl fajny spocik...
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
szkoda :(((

[ Dodano: 2007-03-04, 11:28 ]
efekt czasem jest taki ze przy szybkim lapaniu ostrosci na "obiekcie" wychodzi tak :

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach