Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
sołtys napisał/a:
studentmibm, nie domaga w ten sposób, że gdy odpalam kompka to monitor odpala się dopiero w chwili, gdy pojawia się ekran logowania do windy.

Głowy nie dam ale o ile pamięć mnie nie myli możesz to ustawić w BIOSie. Jest tam opcja która definiuje czy karta graficzna jest uruchamiana jako pierwsza czy też uruchamiane jest inne urządzenie. Ta opcja może nosić nazwę: Init display first
 
pikolo  Dołączył: 06 Gru 2006
odświeżę wątek , po kupnie nowego monitora lcd przymierzam się w przyszłym miesiącu do zakupu nowej karty graficznej . Jakie możecie polecić na gniazdo AGP ?

[ Dodano: 2009-05-17, 10:22 ]
PS . oczywiście głównie wykorzystywanej do obróbki zdjęć .

[ Dodano: 2009-05-17, 13:52 ]
PS 2
Cytat
W tym roku wyjdą nowe Starcraft i Diablo. Na AGP nienajgorszym wyborem będzie X1950 / 512MB DDR3.

Diablo w tym roku napewno nie wyjdzie , natomiast co do starkrafta to jest nadzieja . Fajnie by było jakby na nowej karcie poszły obie gry . Narazie chyba jeszcze nie są znane wymagania co do sprzętu hardware . Generalnie priorytetową sprawą jest fotografia .
 

dominicus  Dołączył: 01 Paź 2008
W najbliższym czasie chcę zakupić nowy komputer. Zdecydowałem się na notebooka (z wielu powodów). I tu pojawia się moje pytanie. Czy do amatorskiej obróbki zdjęć muszę kupować komp z wydajną karta graficzną, czy też wystarczy zwykła zintegrowana. Pytanie ma oczywiście podłoże finansowe. Sprzęt z wydajną kartą graficzną jest sporo droższy. Zawsze mi się wydawało że wypasione karty graficzne są dla graczy. W salonie oczywiście sprzedawca powie mi, że skoro obróbka grafiki to koniecznie potrzebuję czegoś mocnego. Przynajmniej w temacie pamięci RAM dowiedziałem że systemy 32-bitowe obsługują do 3 GB, więc nie ma się co na to rzucać. Ponoć warto zainwestować w matryce w technologii „LED” bo obraz lepszy. Tyle z mojej strony. Będę wdzięczny za wszelkie informacje.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
dominicus, kartę olej zupełnie, nie ma żadnego znaczenia, za to celuj w zewnętrzny monitor. Chociaż ja obrabiam na laptopie i daję radę. Ale panele w lapkach to jednak kaszana w porównaniu do nawet tanich LCD-ków.
 

dominicus  Dołączył: 01 Paź 2008
bEEf dzięki za info. Co do monitora to ten z lapka będzie mi musiał wystarczyć. Moze kiedyś pomyśle o czymś więcej, ale obecnie potrzebuję czegoś mobilnego.
 
_rado  Dołączył: 14 Mar 2010
Odświeżę temat.
Z racji posiadania monitora, który jest w stanie ogarnąć 10bit paletę kolorów, mam pytanie dotyczące kart graficznych Nvidia Quadro.
Mianowicie, nigdzie nie mogę się doczytać czy Nvidia quadro NVS 450 obsługuje 30 bit przetwarzanie kolorów (10 bit na kanał).
Zainteresował mnie ten model, ponieważ ma pasywne chłodzenie i wyjście DP, no i co jest istotne można ją kupić z rynku wtórnego za niewielkie pieniądze.
Na koniec pytanie zasadnicze, czy warto w to brnąć, czy zauważę jakąś różnicę?
Obecnie mój ekran wyświetla obraz generowany przez Intel Graphics 630 za pośrednictwem DVI.
Pozdrawiam

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach