sergeant  Dołączył: 04 Mar 2009
Prakticar 300mm 4
Witam Wszystkich!
W związku z tym iż interesuje się dziką przyrodą,a posiadam Samsunga GX20.Chciałbym nabyć teleobiektyw 300 mm.Fundusze są skromne wiec w grę wchodzą tylko manualki.
Znalazłem na Allegro aukcje:http://allegro.pl/item915424017_aj_carl_zeiss_jena_prakticar_4_300_fabryka.html.
Teraz mam pytanie :Czy warto kupić to szkło?Jak jest z przejściówką z mocowania Praktica PB na Pentax do mojego Sama?
Ma ktoś może link do takiej przejściówki?
Prakticar 4\300 to to samo co Pentacon 4\300?
Pozdrawiam Wszystkich i liczę na Wasza pomoc.
 

Masaho  Dołączył: 31 Sie 2008
Z tego, co wiem, to aby podłączyć obiektyw z bagnetem Praktici do pentaxa trzeba ten bagnet w obiektywie sobie przerobić.

Gdzieś wyczytałem, że system Praktici posiada minimalnie mniejszą odległość bagnetu od filmu, a co za tym idzie może być problem z uzyskaniem ostrości na nieskończoności. Chyba, że się zdejmie/zmodyfikuje blokadę na "ślimaku".

Nigdy nie miałem obiektywu z bagnetem Praktici, więc najlepiej jakby ktoś jeszcze potwierdził to co wyczytałem, ktoś kto miał styczność z tym niemieckim systemem.

Pozdrawiam.
 
roland  Dołączył: 19 Gru 2007
Re: Prakticar 300mm 4
sergeant napisał/a:
Teraz mam pytanie :Czy warto kupić to szkło?Jak jest z przejściówką z mocowania Praktica PB na Pentax do mojego Sama?


Witam,

ja dwa lata temu skutecznie przerobiłem Carl Zeiss 80-200 F4 z bagnetu Praktica na Pentax K, kiedyś opisywałem to na tym forum, w skrócie przypomnę tylko: da się, skorzystałem z kupionym na Allegro mocowaniu Pentax K do Zenitara, aby uzyskać nieskończoność musiałem obciąć obiektyw o 2 mm, popychacz przesłony wymagał tylko nieznacznego przedłużenia. Niestety bez dokładnemu przyjrzeniu się tej 300-ce trudno powiedzieć czy pójdzie równie łatwo, prawdę mówiąc też się nad tym szkłem zastanawiałem ale bez możliwości osobistego przyjrzenia się mu nie zaryzykowałbym kupna.

pozdrawiam

Remigusz Żukowski
 

Masaho  Dołączył: 31 Sie 2008
To może Pentacon 4/300, albo Orestegor 4/300, albo Tair 4,5/300 ? Wszystkie można bez problemu do Pentaxa podłączyć.
 

Łobuzio  Dołączył: 17 Lip 2008
Ja mam przejsciowke pentax practica, wszystko dobrze działa.
 

grzegorzgr  Dołączył: 13 Lis 2009
z tego co wiem niema adaptera z obiektywu practica PB na korpus pentaxa bagnet K
Łobuzio napisał/a:
Ja mam przejsciowke pentax practica
pokaż te przejściówke.
 

Boha  Dołączył: 09 Paź 2007
Też nie spotkałem się z taką przejściówką a właściwie nie wyobrażam sobie by była możliwość wykonania takiej bez jakiejś dodatkowej soczewki. Używam tego prakticara ale bez przeróbek o których wspomniał Roland się po prostu nie da. Troszkę pisałem o tym w temacie http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=19441.
Zdjęcie z Prakticar 300/4 (kadrowane)

 

Masaho  Dołączył: 31 Sie 2008
Łobuzio napisał/a:
Ja mam przejsciowke pentax practica, wszystko dobrze działa.


Możliwe, że koledze chodziło o przejściówkę P-six-->Praktica, a nie Pentax-->Praktica? :->
 

Łobuzio  Dołączył: 17 Lip 2008
Jak wróce z pracy to zrobie zdjęcie. Nie myle się, przejsciowka pentacon six -> pentax. Regularnie uzywam szkiel do pentacona sixa, tymbardziej ze mi tamron sie znowu zepsół.
 
WaldekW  Dołączył: 28 Paź 2007
Łobuzio napisał/a:
Jak wróce z pracy to zrobie zdjęcie. Nie myle się, przejsciowka pentacon six -> pentax. Regularnie uzywam szkiel do pentacona sixa, tymbardziej ze mi tamron sie znowu zepsół.-

Łobuzio, szkoda fatygi, nie o przejsciowkę pentacon six -> pentax nam chodzi tylko Pentax - Practica o której pisałeś:
Łobuzio napisał/a:
Ja mam przejsciowke pentax practica, wszystko dobrze działa.
 

Łobuzio  Dołączył: 17 Lip 2008
Waldek - przepraszam, pomyliłem Pracitce z Pentaconem. Przykro mi ze wprowadziłem was w błąd.
 

gezaj  Dołączył: 11 Mar 2008
A czy jest przejściówka Practica PB--> Canon EF ? Tzn chciałbym podłączyć obiektyw Pentacon 50/1,8 (ma styki) do Canona analogowego EOS30?
 

drawa  Dołączył: 17 Sie 2010
Cytat
CANON EF [EOS] -> PRAKTICA B [PB]
www.funkyfotos.pl/pl/.../...raktica-b-pb... - Kopia
Adapter umożliwia zastosowanie obiektywów z bagnetem Praktica B [PB]* do WSZYSTKICH korpusów Canon EOS [EF], zarówno cyfrowych jak i analogowych.
:idea:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach