FraZa  Dołączył: 25 Kwi 2006
Access SQ 1:6,3/400mm
Warto cos takiego kupić? kawał szkła, z taką firmą pierwszy raz sie stykam, mocowanie pentaxa
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
Wątpię, żeby ktokolwiek na liście miał z nim styczność. Ja osobiście pierwszy raz widzę tą markę. Już niejaki Beroflex jest znany bardziej.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Obstawiam, że to będzie to samo, co jakikolwiek inny, kilkusoczewkowy, długi, 400/6.3. Rewelacji bym się nie spodziewał.
 

FraZa  Dołączył: 25 Kwi 2006
czytałem gdzieś że właśnie beroflexy i danubie są spoko, ale o tym nigdzie nie mogę znaleźć opinii.
a obiektywy lustrzane? sa jakieś sensowne?
 

JN  Dołączył: 24 Kwi 2006
nie.... nie ładny bokeh jest...
 

MKw  Dołączył: 20 Kwi 2006
JN napisał/a:
nie.... nie ładny bokeh jest...


A jak kogos bokeh nie interesuje ?? Bo bedzie focil plejady ? :-P
 
klimecki  Dołączył: 21 Kwi 2006
http://tinyurl.com/ofa2k
malo wnosi, ale na bezrybiu...;]
kp
 

JN  Dołączył: 24 Kwi 2006
MKw napisał/a:
Bo bedzie focil plejady ? :-P
Ja bym np. chciał mieć plejady z ładnym rozmazaniem tła;p
 

Canin  Dołączył: 19 Kwi 2006
Chciałbym odgrzać temat - co kupić z 400-tek aby mieć do przyjęcia jasność 6,3. Może być manual.
Robiłem ostatnio sigmą 70-300 abberacje i mydło są zabijające.

Sigmy nie, te dlugie kilkusoczewkowe 400/6,3 też nie - więc co?
 

Slava  Dołączył: 25 Kwi 2006
Ja swego czasu miałem Soligora 400/6,3 -był bardzo ciemny (otwarty pomiary dawał takie jak tokina ATX 400/5,6 ustawiona na 8 -może to kwestia powłok?), ale optycznie był ok. Przysłona preselekcyjna, więc nie było problemu z wymianą mocowania i po odkręceniu trzech śrubek można było wybierać w bagnetach :-D Sprzedałem za jakieś śmieszne pieniądze.
 

Canin  Dołączył: 19 Kwi 2006
Ja dziś próbowałem Zeissa 200mm z konwerterm x2 - jasność 2,8 x2 - całkiem niezła. Co z tego jak poza płaszczyzną ostrości abberuje jak szatan - chyba go nie projektowali do kolorowych zdjęć.

Czy na PPD w góry świętokrzyskie może ktoś przywieźć jakąś długą flinte?
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Canin napisał/a:
Czy na PPD w góry świętokrzyskie może ktoś przywieźć jakąś długą flinte?
Pewnie wezmę ze sobą FA* 300/4,5. Jeżeli jest to dla ciebie dosyć długa lufa.
 

Marek Wyszomirski  Dołączył: 18 Kwi 2006
Ja chyba będę miał ze sobą Sigmę 170-500 - mam nadzieję, że wystarczająco długa... Kiedyś zastanawiałem się nad kupnem manualnego Rikenona 800mm ale w końcu odpuściłem.
 

Canin  Dołączył: 19 Kwi 2006
800mm to tylko ze statywu, ja już przy 400mm miałem problem z trafieniem w ptaszka. Po prostu gołym okiem widzę gdzie jest ale przez szkło nie mogę trafić w to miejsce - tak mały jest kąt widzenia obiektywu.

Z góry dziękuję - chętnie obejrzę wszystkie obiektywy.
 

Marek Wyszomirski  Dołączył: 18 Kwi 2006
Mnie do 800 głównie jej rozmiary zniechęciły. I chyba minimalna odległość ostzrenia strasznie długa była.
 
anonimus  Dołączył: 02 Sie 2007
400/6,3 to zapewne są tej samej konstrukcji ja mam Soligora i chwale sobie. Miałem Telemegora 400/5,5 i mimo iż to było jasne to strasznie ciężkie 2,2 kilo a przy tym i tak trzeba było przymykać do f11 jak nie do f16 by mieć jako taki zadowalający efekt słowem bez statywu ani rusz.
Soligor 400/6,3 na pełnej nie jest zły choć i tak warto go domknąć do 8 a potrafi pokazać niezłe detale choćby tu





Jak dla mnie kupowanie tych całych 500-400 o jasności 8 to pomyłka tym bardziej iż samyang niedawno skończył produkcje jednej z seri 500/8 o najlepszych parametrach. Zapewne mało kto to kupował.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach