sebcz  Dołączył: 16 Wrz 2006
Trzeba przyznać, że odpowiadają szybko na maile, i nie ściemniają:

"Rzeczywiście mielismy błąd na stronie, jak dotąd nikt nie pytał o ten
obiektyw z mocowaniem do Pentaxa."

S.
 
gutoslav  Dołączył: 25 Sty 2009
Tamron 17-50 i kit II do k10d - wątpliwości
Witam,

Ostatnio postanowiłem kupić tamrona 17-50, bo tak zachwalany i w ogóle - pomyślałem, że się przyda. I tak sobie pstrykam i pstrykam, to na weselu, to na dworze ot tak. I doszedłem do zaskakującego wniosku - w sumie to jest bardzo mała różnica jakości między nim, a standardowym kitem w wersji drugiej, który miałem z pentaxem k10d. Szkoda, że nie jest ostry na pełnym kącie i otwartej przysłonie, albo nie tak jak myślałem, że będzie. Fajnie foci na 50mm i 2.8, ogólnie fajnie, że jest jaśniejszy, ale to chyba jedyna taka większa pozytywna różnica. Zresztą pełna dziura i tak nie zawsze jest potrzebna. Szybszy też jakoś nie jest. I fajnie wygląda:P I w sumie na zakończenie to większa cześć mnie żałuje tych 1500zł, skoro kit kosztuje 300zł, a w dużej mierze różnicy nie spostrzegłem - nawet na weselu. Gdyby kosztował 1000zł to ok, ale 1500zł to za dużo. Muszę bliźniaczą Sigmę pożyczyć. Poniżej linki do zdjęć, jedno zrobione kitem, drugie tamronem, ustawienia prawie idealnie te same, świecone z boku halogenem 500w. Foty były w rawach, zmienione na jpg i oryginalne wrzucone do neta. Widzi ktoś różnicę?

http://h.imagehost.org/view/0858/1_44
http://h.imagehost.org/view/0354/2_13
 
LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
Ten 2_13 jest ostrzejszy trochę.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
LDevil napisał/a:
Ten 2_13 jest ostrzejszy trochę.

Bardzo trochę
 
Tomek_S  Dołączył: 04 Lip 2008
Jakość zdjęć z Tamrona z pewnością jest lepsza niż z kita i nietrudno to zauważyć.
Szczególnie na brzegach zdjęć - są naprawdę ostre i to od pełnej dziury.

Używałem tamrona i bardzo mi pasował. Brakowało mi jedynie funkcjonalności pozwalającej na ręczne przeostrzenie bez konieczności przełączania się na MF.
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
gutoslav, ja na Twoim miejscu nie żałowałbym.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
gutoslav chyba trochę przesadzasz ;-) Jedyną wadą tego Tamrona którą jak na razie zauważyłem jest bardzo mocne winietowanie na krótkim końcu. Poza tym bajka.
 

So Seductive  Dołączył: 14 Cze 2009
no jeszcze czasem po roku użytkowania ;) nie wiem jak to nazwać :D przednia cześć obiektywu się obluzowuje i trzeba dokręcić , no i najgorsza rzecz :) szukanie obiektywu bez FF/BF a o to czasami ciężko jak nie ma w sklepach w pobliżu
 
mops  Dołączył: 23 Gru 2007
Enzo napisał/a:
gutoslav chyba trochę przesadzasz ;-) Jedyną wadą tego Tamrona którą jak na razie zauważyłem jest bardzo mocne winietowanie na krótkim końcu. Poza tym bajka.


zrob fotke bez "tulipana"..
 

rbucz  Dołączył: 01 Gru 2006
gutoslav, twój problem wynika nie tyle z kiepskiej jakości tamrona, co z dobrej jakości kita. Ale między jasnością 5,6 a 2,8 na 50mm jest przepaść - nie masz czego żałować... BTW - kup sobie Canona - mając "ichniego" kita , docenisz Tamronka ;-)
 
gutoslav  Dołączył: 25 Sty 2009
możliwe, że trochę przesadzam, ale wiecie, to jednak 1500zł studenckich pieniędzy:P aha, foty były bez tulipana. dzięki za odpowiedzi:)
 
ankaro  Dołączył: 10 Lut 2009
gutoslav, nie wiem gdzie kupowałeś tamrona, ale w sklepie na Odrzańskiej usłyszałbyś opinię, że szkoda kasy na protezę. Przy całym specyficznym podejściu sprzedawców do klientów w tym sklepie, z tą opinią się akurat zgadzam. W naszym systemie to albo kit, albo od razu gwiazdka. Wszystko co pomiędzy to tylko etap przejściowy, i pytanie czy nie warto poczekać i dozbierać (wiem, że nie wszyscy podzielą tą opinię). Pomimo, że miałem naprawdę udaną wersję tego tamrona, nie żałuję, że poszedł w lud.

Zgadzam się z rbucz, iż "problem wynika nie tyle z kiepskiej jakości tamrona, co z dobrej jakości kita".
 

Jarek  Dołączył: 23 Kwi 2006
ankaro napisał/a:
Przy całym specyficznym podejściu sprzedawców do klientów w tym sklepie
Nooooo, to fakt. Mają specyficzne podejście. Ale w sumie ich (lubię) toleruję. Zero marketingowego słodzenia, tego lukrowania "w czym mogę pomóc, proponuję duże frytki..."

ups - ale to nie na temat
 

Szakal  Dołączył: 18 Gru 2006
So Seductive napisał/a:
no jeszcze czasem po roku użytkowania ;) nie wiem jak to nazwać :D przednia cześć obiektywu się obluzowuje i trzeba dokręcić , no i najgorsza rzecz :) szukanie obiektywu bez FF/BF a o to czasami ciężko jak nie ma w sklepach w pobliżu


Jak ja kupowałem swojego pierwszego Tamrona 17-50 to mnie w sklepie ostrzegali, że to jest częsta usterka - na szczęście do tej pory u mnie nie wystąpiła
 

So Seductive  Dołączył: 14 Cze 2009
to jest wizytówka tego obiektywu )
zgaduję , że masz obiektyw Made in Japan ?
 

Raynold1987  Dołączył: 24 Mar 2010
Jesienią szykują mi się wesela u rodziny i znajomych oraz chrzciny. M.in. z tej okazji planuję kupić coś szerokiego, zoom'owatego, jasnego, stosunkowo taniego i wybór padł na T17-50, ale nie wiem czy warto? Zastanawiam się czy prędkość autofocusa da radę na sali weselnej, która może być ciemna? Ktoś ma doświadczenia T17-50 vs. sala weselna ?
 

Acer  Dołączył: 08 Maj 2008
Raynold1987, miałem - na komunii z K-r bez problemu się wyrobił, na weselu w tym samym zestawie też, tylko ja świadkowałem więc kolega robił niemal wszystko. Wcześniej pożyczyłem temu samemu koledze na wesele z DS-em i manualną lampą, z kościoła nie widziałem ale z gościny bardzo dobrze wypadł z lampą (nie wiem czy DS lepiej czy Tamron), a DS demonem szybkości AF nie jest.
Mój Tamron poszedł do kolegi dlugas1982 więc spokojnie powinieneś mieć szansę na testy w Rzeszowie, a jak widziałem na giełdzie i w wątku o tamronie miał ostatnio dwa i jeden sprzedawał tutaj, może jeszcze aktualne.
W tej cenie naprawdę polecam. :-)
 

Raynold1987  Dołączył: 24 Mar 2010
Dzięki Acer
A jak jest z ostrością? Tamron na 50mm i 2.8 vs. kit na ok 50mm i 5.6 ?
 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
Miałem dwa, zostawiłem sobie tego "potarmoszonego" od Acera a sprzedałem tego lepszego wizualnie. Obydwie sztuki choć kompletnie od różnych źródeł i chyba są z różnych okresów produkcyjnych to ostrzą identycznie (zarówno na 17mm jak na 50mm)

Mam kita I więc nie mam jak porównać do podobno "lepszego" ver. II
Nawet do tego co mam nie chce mi się testów na razie robić, bo testy a normalne focenie to dwie różne sprawy. Dawno nie miałem kiciaka na body więc już w sumie nie pamiętam co on tam wyczyniał w gorszym światełku, bo na krajobrazy i wysokie przysłony był całkiem elegancki.

Mój drugi ładniejszy tamron poszedł tydzień temu do kolegi z forum (Mariusz_CH)

Ja na tamiego nie narzekam, bo wygląda na dobre szkło za dość normalną cenę (używka)Jest już ostry od 2.8 a po domknięciu i przy dobrym światełku to już jest bardzo dobrze.

Spotkajmy się, weźmiemy graty usiądziemy jak poprzednio i się pobawimy różnymi szkiełkami.

BTW> jak mi się będzie nudzić to założę tego kita i coś tam cyknę w ramach testów dla potomności jak chcecie.
 

Raynold1987  Dołączył: 24 Mar 2010
długas1982 z niecierpliwością czekam na testy kit vs 17-50 :-D
Na dobrą sprawę to możemy się także spotkać bo w końcu na jednym osiedlu mieszkamy :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach