dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Lubi i synchro z lampami studyjnymi :D
Witam po urlopie! /pojecia nie mam, kiedy nadrobie zaleglosci na forum../

Zaraz jade do brata, ktory ma amatorskie studio. Chcialbym w koncu przestrzelac Lubitela, scene doswietlajac lampami.

W instrukcji do Lubitela stoi:
"When electronic flash is used the shutter may be set to any automatic exposure, with flash bulbs the shutter should be set to 1/15 od "B". On releasing the shutter the synchronizer will act automatically."

Czym sie rozni electronic flash od flash bulbs? Moze mi ktos prosto napisac, jaki czas mam ustawic, zeby miec synchro z lampami studyjnymi?

Danke.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Ja się nie znam, więc chętnie sie wypowiem.

Jakimi lampami będziesz błyskał? Jakieś zwykłe flesze?

Lubi (jak Go pieszczotliwie nazywasz) ma migawkę centralną, więc synchro powinieneś uzyskać z każdym, dowolnie wybranym czasem, wliczjąc w to "Czas Apokalipsy".
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
Ja się nie znam, więc chętnie się wypowiem.

:mrgreen:

Jarek Dabrowski napisał/a:
Jakimi lampami będziesz błyskał? Jakieś zwykłe flesze?

Dwie amatroskie lampy studyjne (made in china) z regulacja sily blysku plus nikonowskie SB-800 & SB-600.

Jarek Dabrowski napisał/a:
Lubi (jak Go pieszczotliwie nazywasz) ma migawkę centralną, więc synchro powinieneś uzyskać z każdym, dowolnie wybranym czasem, wliczjąc w to "Czas Apokalipsy".

O, fajnie :)

A "czasu apokalipsy" nie bede ustawial, bo nie chce mi sie czekac na efekty do konca swiata :-P
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Uważaj, podobno chińskie lampy błyskają skośnie i na żółto.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
Uważaj, podobno chińskie lampy błyskają skośnie i na żółto.

O! Czyli wreszcie mam szanse na foty o duzych walorach artystycznych! Juz widze te setki wybitnych ocen przyznawanych na plfoto :-> :evil: 8-)
 
pgn  Dołączył: 12 Sty 2007
no flash bulbs to są takie co mają opóźniny zapłon. tak zwane spaleniowe. z lampami studyjnymi czy każdym innym wspólczesnym feszem możęsz w lubilelu używać dowolnych czasów bo ma on migawkę centralną.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach