action01  Dołączył: 22 Maj 2008
Grip K7
Jak patrzę na K7 z podpietym gripem http://nedbunnell.blogspo...grip.html#links to wydaje się tylko odrobinę ładniejszy od gripa Ownuser do K100 :-( , przy czym K100 jest ładniejszy ;-) i to wszystko za 6 koła :-o
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
action01, ale chyba nie o to chodzi żeby grip był ładny, tylko o to, żeby był wygodny :?:

co z tego że D-BG2 jest ładniejszy, skoro jest płytki i nie trzyma się za dobrze w dużych łapach

D-BG4 wygląda jakby miał dość głęboki uchwyt, co urody mu nie przyprawia, ale powinien za to być wygodniejszy (oby)
 

action01  Dołączył: 22 Maj 2008
Oczywiście masz racje, tylko można tak zaprojektować urządzenie, aby było ładne i zarazem funkcjonalne.
 
Gandalf  Dołączył: 18 Wrz 2008
action01 z tym Ownuserem przesadziłeś ;-) Może i brzydki ale za to funkcjonalny, chociaż dalej dla mnie szkoda że nie ma przycisków jak w a700 (joy itp.) bo ciężko chyba z gripem do nich dosięgnąć.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
action01, hmm, grip ma być przede wszystkim funkcjonalny, co implikuje

- wyprofilowanie uchwytu
- głębokość uchwytu
- płaskie dno

ciężko o jakąś ekstrawagancję przestrzegając tych zasad

a na poważnie, to co ci przeszkadza w tym gripie :?: grubość :?: (bo to chyba się najbardziej w oczy rzuca)
 

action01  Dołączył: 22 Maj 2008
Co przeszkadza?
Wyglada tak, jakby był od innego aparatu, nie stanowi całości. Jest jakiś taki dopasowany na siłę.
 

a_czacha  Dołączył: 04 Wrz 2007
Jakiś kompakt miał możliwość wgrania własnego dźwięku migawki, może k-8 to będzie miał, to se wgramy nowego Łucznika i będzie ok...
Ale ja nie o tym. Chodzi mi o ten grip. Wydaje mi się, że jednak jest w porządku. Sam używam aparatu wyłącznie z gripem, ale tak czytając wyżej wypowiedzi przypomniałem sobie o trochę wcześniejszych czasach, kiedy szczytem techniki i ergonomii był MD-12. Dziś naprawdę nie ma na co narzekać, K-7 ma bardzo przyzwoity, ergonomiczny i przemyślany uchwyt, moim zdaniem. Miejsce na bateryjki są dla mnie super alternatywą.
 

denvi  Dołączył: 09 Lis 2008
action01 napisał/a:
Wyglada tak, jakby był od innego aparatu, nie stanowi całości. Jest jakiś taki dopasowany na siłę.
podobno o gustach się nie dyskutuje... ale podzielę się swoimi wrażeniami. B-GD2 to nie żaden grip tylko pojemnik na baterie. K-7 leży w ręku najlepiej z cyfrowych pentaksów i przypuszczam, że z nowym gripem będzie podobnie. Co do K100, do brzydszego body nie widziałem, zwłaszcza ten "świecący glut" na prawo od bagnetu mnie ujął ;-) . Sorry za ton wypowiedzi, jutro poniedziałek :evil: .

 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
denvi napisał/a:
B-GD2 to nie żaden grip tylko pojemnik na baterie

D-BG2 to całkiem przyzwoity grip. D-BG3 - ten ma dopiero bardzo płytki uchwyt do pionowych kadrów.
 

griffin  Dołączył: 19 Cze 2008
jeden szum sie skonczyl ,nastepny sie zaczal.. hehe

problem w tym ze te gripy sa za drogie na to co prezentuja. Taki grip do D300 ma ta sama cene co D-BG3 a zwieksza ilosc klatek/s.
Nie wiem czy Pentax obral dobra strategie do takiej wyceny swojej nowej zabawki.
No chyba ze juz sie Pentax tak rozpanoszyl ze ceny sobie dorownac chce do konkurencji..
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
griffin napisał/a:
Taki grip do D300 ma ta sama cene co D-BG3 a zwieksza ilosc klatek/s.

a Pentax za to daje maksymalny framerate nawet użytkownikom bez gripa (tak, to śmiech przez łzy)

:evilsmile:
 
natus  Dołączył: 28 Mar 2008
griffin napisał/a:

Taki grip do D300 ma ta sama cene co D-BG3 a zwieksza ilosc klatek/s.


a czy czasem nie jest tak że grip do d300 (MB-D10) nie kosztuje o 1000 więcej od d-bg3? :evilsmile:
 

michal5150  Dołączył: 17 Sie 2007
Ten grip umożliwia załadowanie także zwykłych paluszków AA zamiast dedykowanego akumulatora, więc siłą rzeczy musi być trochę większy żeby je upchać w środku. W sumie świetne rozwiązanie - padają akumulatory, w jakimkolwiek sklepiku kupujemy bateryjki i możemy focić dalej.
 

griffin  Dołączył: 19 Cze 2008
opiszon,
no wlasnie,Nikon daje cos ekstra do gripa skoro go juz kupujesz a Pentax tylko pudelko na extra baterie oraz polepsze (podobno) chwyt. Gdyby tak wmontowal modul WiFi do przesylanie zdjec bezprzewodowo to juz co by bylo nowego. Skoro taki cudo mozna juz miec w wielkosc karty SD to czemu nie wmontowac tego w gripa. Albo mozliwosci zamiast zasilania aparatu - mozliwosc zasilania zew. lampy blyskowj aby sie szybciej ladowala.
Te gripy to tylko zeby ekstra kase wytargac.

[ Dodano: 2009-06-21, 22:25 ]
natus napisał/a:
griffin napisał/a:

Taki grip do D300 ma ta sama cene co D-BG3 a zwieksza ilosc klatek/s.


a czy czasem nie jest tak że grip do d300 (MB-D10) nie kosztuje o 1000 więcej od d-bg3? :evilsmile:


nie

Cena Gripa do D300
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
michal5150 napisał/a:
Ten grip umożliwia załadowanie także zwykłych paluszków AA zamiast dedykowanego akumulatora, więc siłą rzeczy musi być trochę większy żeby je upchać w środku. W sumie świetne rozwiązanie - padają akumulatory, w jakimkolwiek sklepiku kupujemy bateryjki i możemy focić dalej.


tylko musimy pamiętać, żeby zawsze mieć przy sobie koszyczek na baterie AA (jest inny niż ten na akumulator dedykowany)

[ Dodano: 2009-06-21, 23:28 ]
griffin napisał/a:
nie

Cena Gripa do D300

czyli nawet większa różnica - ponad 1400zł vs ok 250zł :-P
 

griffin  Dołączył: 19 Cze 2008
opiszon napisał/a:
czyli nawet większa różnica - ponad 1400zł vs ok 250zł


:?: a skad Ty taka cena ze gripa do k7 wytrzasnales?

podobno ma kosztowac 250funtow.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
natus napisał/a:
a czy czasem nie jest tak że grip do d300 (MB-D10) nie kosztuje o 1000 więcej od d-bg3? :evilsmile:

myślałem że o cenie d-bg3 rozmawiamy ;-)
 

griffin  Dołączył: 19 Cze 2008
opiszon napisał/a:
myślałem że o cenie d-bg3 rozmawiamy


nie no o D-BG4 do K7.
za taka cene to mogli cos ekstra dodac
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
o D-BG4 to wcześniej, ale tekst o 1000zł różnicy odnosił się do D-BG3 ;-)
sam zresztą napisałeś:
griffin napisał/a:
Taki grip do D300 ma ta sama cene co D-BG3 a zwieksza ilosc klatek/s.

:-P
:-B
jasne że wiadomo o co chodzi, dlatego trzeba na numerki uważać ;-)
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Grip do K-7 ma kosztować ~$230, a do D300 kosztuje $260, więc niewiele drożej...
Do 50D jest za to w cenie $180, ale nie jest uszczelniany... Problem tylko w tym, że równie plastikowy i uszczelniany D-BG2 kosztuje nadal $130...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach