qbassa  Dołączył: 28 Lis 2007
Konwerter EMOLUX WIDE BL-12mm czy to ma szanse działać?
http://www.allegro.pl/ite...k100d_k10d.html

przymierzam się do sigmy 10-20 bo tamron 10-24 jednak nie zachwyca
nie mam juz kit'a ale zastanawialem się jakie efekty mozna z takim czyms uzyskac, ktos testowal? na tamrona FF 17-50 ;) go nie założe...


sa tez takie: http://www.allegro.pl/ite...100_km_k_m.html

pozdrawiam
 

dżejpi  Dołączył: 04 Paź 2007
qbassa,
gdybyś zaglądał od czasu do czasu na forum to znalazłbyś wiele informacji o tego typu "wynalazkach".
Kilkanaście lat posiadam tego typu konwerter, pisałem już o nim wiele razy. W/g mnie nadaje się jedynie by rzucić nim w okno nielubianego sąsiada. Napewno (z uwagi na swój ciężar) wybije szybę. (oddam mój za darmochę, aby nabywca zapłacił przesyłkę - byli zainteresowani jednak chętnych nie było)
Moja rada - masz za dużo gotówki - bierz go - Sprzedający się ucieszy.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dżejpi napisał/a:
(oddam mój za darmochę, aby nabywca zapłacił przesyłkę - byli zainteresowani jednak chętnych nie było)


O, to ja bardzo chetnie :-D Powiedz mi prosze jedno - czy jesli ustawisz ostrosc na obiekcie i zalozysz konwerter, ostrosc sie przesunie?
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
Kolega ma tego emoluxa, testowałem.
Nie jest zły!
To jednak nie to co te za 30-50zł.
Na kicie na 18mm robi się coś jakby 14mm - czyli tak x0.75. Niestety na brzegach sporo wygina.
Może trochę abberacji dodaje i lekko ostrości ujmuje ale na prawdę jest całkiem przyzwoicie... Może zaraz jakiegoś sampla znajdę.

[ Dodano: 2009-01-10, 14:14 ]
http://generic.110mb.com/emolux.jpg

Nie ostrzone, nie prostowane - z DS'a, kitem na f/6.7

Widać jak rozmywa im bliżej brzegów. Nie jest to takie badziew jak te zupełnie tanie ale sam bym chyba jednak nie kupił.

[ Dodano: 2009-01-10, 14:17 ]
alkos napisał/a:
owiedz mi prosze jedno - czy jesli ustawisz ostrosc na obiekcie i zalozysz konwerter, ostrosc sie przesunie?


Hmm tego nie sprawdzałem - ale sporo zwiększa się głębia ostrości.
Z kitem na 18mm aparat ustawia ostrość nawet na jakieś 2cm od przedniej soczewki.
Do czego chcesz założyć? Dalmierza czy TLR'a? o-)
 

dżejpi  Dołączył: 04 Paź 2007
alkos napisał/a:
czy jesli ustawisz ostrosc na obiekcie i zalozysz konwerter, ostrosc sie przesunie?


zrobiłem małą próbę, podpiąłem A 28/2.8 i po wyostrzeniu nałożyłem konwerter (Laser 0.45) aparat w tym samym punkcie potwierdził ostrość. Jednak jakość foty delikatnie mówiąc - kiepska
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Miałem kiedyś kupioną podobną soczewkę na Lumixa FZ50 (gwint 52 mm). Zmniejszała ogniskową x0,75. Ale... tragiczna beczka, okropne aberracje chromatyczne, a ciężkie cholerstwo było jak diabli. Ja bym raczej w to nie wchodził...
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dżejpi napisał/a:
Jednak jakość foty delikatnie mówiąc - kiepska


Niewazne, biore! :-D Mozna prosic o adres paypala i koszt wysylki na priv? :-)
 

dżejpi  Dołączył: 04 Paź 2007
alkos, wysłałem wiadomość na pw.

[ Dodano: 2009-01-11, 02:28 ]
alkos, posłałem trzy fotki na Twój pentaksowy e-mail.
 
qbassa  Dołączył: 28 Lis 2007
Generic, dzięki za próbkę, rzeczywiście tragedii nie ma. Jakbym miał kita to bym ją chyba kupił, a tak dalej śledzę ceny sigmy 10-20 i pentaxa 14. Tamrona 10-24 raczej skreśliłem po zobaczeniu sampli.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Konwerter 0,45x dżejpi + Nikon 28/2.8.



(z 50ką kryje pełną klatkę... ;-) )
 

dżejpi  Dołączył: 04 Paź 2007
alkos,
...noooo ..... super portret ...
choć to bardziej zabawka - przedsmak fiśaja jest ... ;-)
 

69xemx69  Dołączył: 23 Sty 2010
A ja mam takowy problem, zastanawiam się nad zakupem tego:

http://skocz.pl/pentax

Z tym że jak mam odebrać współczynnik 0,38? Przemnożyć to przez ilość mm mojego obiektywu czyli 28 o daje 10,64? Czyli będę miał cos w postaci obiektywu 10mm? Bo tak to nie wiem o jakim współczynniku mam kupować owy konwerter skoro fota alkos'a wygląda nieźle przy współczynniku 0,45.

[ Dodano: 2010-01-23, 22:36 ]
Do tego na internecie znalazłem ciekawe zdjęcie:



A z tego co pokazał alkos to zdecydowanie wygląda na jakieś 8mm jak nie 6mm, a gdyby przemnożyć parametry jego sprzętu: 28x0.45 = 12,6mm to ja już nic nie rozumiem, to jak mam dobrać ten konwerter żebym na obiektywie 28mm miał efekt coś ala 6-8 mm?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach