fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
Dzięki za dane.
Jszcze nie wiem czy umieszczę ją u mnie stronie (przynajmniej na razie) czy też poczekam na zorganizowaną stronę techniczną forum.
Ale zapisałem.
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
fotonyf napisał/a:
poczekam na zorganizowaną stronę techniczną forum.

wlasnie - Wiki-Pentax@PL :mrgreen: To kiedy sie za to bierzemy? Zglosil sie do mnie (i na pewno jeszcze do kogos) pentaksiarz, ktorych chyba jest zainteresowany utrzymaniem takiego serwisu. Mozna by uzyc wiki jak platformy do tlumaczenia strony Dimitrova i do tego rozszerzyc ja o nasze wlasne spostrzezenia - to by bylo cos! :-)
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
Z PiotremB. przymierzamy się powoli do strony o Pentaxowym pleśniakach. Prezes Sylwek (bodajże) miał koordynować prace tłumaczeniowe związane z Dymitrowem (formalna zgoda Dymitrowa o ile pamietam juz jest).
Chyba trzeba by wrócić do tematu po świetach.

ryve napisał/a:
Oooops! Chyba mały OT się powoli robi...


No, to ja bym prosił admina o umieszczenie tego w nowym wątku...
 

Ijon  Dołączył: 27 Paź 2006
To ja jestem tym pentaksiarzem zainteresowanym utrzymywaniem Wiki :) Na początku nie myślałem żeby służyło to do umieszczania materiałów ze strony Dymitowa, ale skoro jest na to zapotrzebowanie to dlaczego nie? Poza tym przyszło mi do głowy, że na wiki można zamieszczać:
- hasła słownikowe typu "bokeh", "skala odwzorowania"
- opisy wszelkiego sprzętu na bagnet K, wraz z subiektywnymi opiniami
- "felietony" na tematy okołofotograficzne, niekoniecznie Pentaxowe
- artykuły off-topic, np. "Jak działa czajnik elektryczny" ;)
Co jeszcze można by tam wrzucać?

Na razie mam postawione MediaWiki na swoim serwerze i niewiele ponad to zrobiłem :) Nie upieram się żeby stało to na moim serwerze, ale akurat mam dużo zbędnego miejsca. Jeśli ktoś chce to podam adres tego wiki.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Panowie, chyba za bardzo kombinujecie. Jest pentax.osw.pl, na której mamy zaczątek wszystkiego czego potrzeba. Skoro chcemy przetłumaczyć KMP to można to zrobić tam. Ale:
ryve napisał/a:
Jak dla mnie tworzenie tego dla samego tłumaczenia trochę nie ma sensu - "szkoda pary". Co innego jeśli chodzi o własną wiedzę. Pytanie tylko co miałoby się tam znaleźć? Warto by to najpierw określić.
sedno sprawy.
Po co robić kolejną stronkę, na której będą jakieś info. Później się pogubimy, bo nie będzie wiadomo czego, gdzie szukać. Zróbmy wszystko w jednym miejscu (IMHO osw ma ugruntowaną pozycję z tradycją!)

A następna sprawa - na WIKI musielibyśmy zablokować edycję wszystkiego - może jestem źle nastawiony, ale nie wyobrażam sobie, że każdy może wpisać co mu się tylko podoba, bo będą tam same durnoty (czyt. zawiść kontrsystemowców). Jeśli edycja będszie dozwolona kto będzie stale pilnował prawdziwości tekstów? Bezsens.
A skoro zablokujemy wszystko, to i tak każdy kto będzie chciał coś napisać musi to przesłać do moderatora/admina. A taka możliwość już jest - na osw. Jest miejsce na artykuły - których nikt nie pisze.

Poza tym jeszcze jedno - dlaczego mamy swoje doświadczenia/uwagi/dorobek wynosić poza własne podwórko! Jeśli ktoś jest zainteresowany Pentaksem, niech trafi tutaj, albo na stronkę klubu użytkowników.
Nic za darmo się dzisiaj nie oddaje, a zwłaszcza doświadczenia.
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
Nie miałem na myśli oddzielnej stronki w sensie serwera, po prostu chciałem wrócić do idei zintegrowania tego co jest (ciągle mamy pewne zeczy tymczasowe), a pisząc o stronce dla pleśniaków, miałem na myśli tylko organizację tego tematu.

Chyba to trzeba bedzie przedyskutować po raz kolejny przy :-B :-B
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
nie uwazam pentax.osw za wyznacznik - to sa chwalebne stare dzieje i tyle. Na dodatek google zle je zindeksowalo i zadne linki z wyszukiwarki nie dzialaja (sa bez www). mamy nowa domene, jedynie sluszna domene! forum dziala doskonale, moze poza okresami przeciazen ;) wiki-pentax@pl to moim zdaniem swietny pomysl i okazja zebrania wielu rzeczy do kupy.
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
OK, tylko myślę o tym, żeby to wszystko wstawić na jedynie słuszną domenę.
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
tref napisał/a:
Jest pentax.osw.pl

tfu wrroc, mi nie dziala. Wam raczej tez nie, biorac pod uwage, ze zostala usunieta z DNSow.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
DZIAŁA www.pentax.osw.pl gra i ... co tam chcesz, u mnie działa

bez www nie działa :-(

 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
tref napisał/a:
DZIAŁA, gra i ... co tam chcesz, u mnie działa

ok, nie sprawdzilem z www no i rzczywiscie, www.pentax.osw.pl jest w dnsach. I jeszcze powiedz, ze dziala Ci szybko, to chyba sobie :-B
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
l_uka napisał/a:
mi nie dziala

Mówisz o pentax.osw.pl ?
Przecież działa i to zupełnie dobrze.

 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
szybko, bez żadnego opóźnienia, klikam menu i mam podstronę, troszkę wolniej niż z dysku - niezauważalnie prawie
no to :-B
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
tref napisał/a:
zybko, bez żadnego opóźnienia, klikam menu i mam podstronę, troszkę wolniej niż z dysku - niezauważalnie prawie

co za kicha - ode mnie z tpnetu masakra. a jak ustawie sobie proxy np sunsite.icm.edu.pl to smiga jak burza. Jakis badziewny dostawca netu ten Zelnet :-/ na pohybel :-B
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
l_uka, siedzisz w legionowo.eu station? (zdjecia, które pokazałeś są zdaje się właśnie z L-WO). Jak masz net wolny-wpadnij do mnie, przystanek e-4/509/518/...
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
tref napisał/a:
Jak masz net wolny-wpadnij do mnie, przystanek e-4/509/518/...

ja tu neta dostarczam na pol osiedla - u mnie zawsze jest szybko 8-) :mrgreen: tylko pentax.osw.pl dziala do dupy :-/
Musimy sie na jakiegos browara spiknac, ale ja ostatnio roboty mam po czubek glowy i siedze na tym zas... szanownym forum.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
dobry borwar nie jest zły -o zaraz stopkę uaktualnię- chyba otworzę jakieś Haiku, w sumie butelka na przerywacz będzi mi potrzebna więc trzeba coś opróżnić :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach