szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
Systemy użytkowników
Hi hi, zdaje się (=wydaje mi się), że forum przeglądane jest nawet na maszynach SGI.
:-B Szaconek :-B
A próbował ktoś przez lynxa? Ja ciągle zapominam :->
A ja wczoraj przeglądałem po odpaleniu linuksowej dystrybucji zajmującej aż 50 MB. Miodzio. Na mojej flagowej maszynie, czyli laptopie z PII 366 to jak jazda wyścigówką. Tylko cholerstwo chyba nie da sobie zainstalować polskich fontów :cry: Bo to Cholernie Mały Linux jest :mrgreen:
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Probowalem przez jakis czas na AIXie w pracy, ale dalem sobie spokoj... krzaczylo sie co moglo, mimo ze to nawet jakis firefox byl... ;-)
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
milo napisał/a:
http://manufactura.home.pl/p-pl/statistics.php


Dzięki. A tak, swoją drogą, jakich dystrybucji używają tutejsi pingwiniarze poza Ubuntu, Suse i Debianem?

[ Dodano: 2007-01-10, 15:04 ]
No, wreszcie uda³o mi siê odpaliæ pod linuksem zdalna sesjê w Solarisie. Musze sprobowac w domu, czy moje lacze na to pozwoli. Czyli zas³u¿y³em sobie na wirtualne :-B
 
ClicoFantastico  Dołączył: 14 Paź 2006
Re: Systemy użytkowników
szpajchel napisał/a:
Hi hi, zdaje się (=wydaje mi się), że forum przeglądane jest nawet na maszynach SGI.


To pewnie o mnie chodzi :mrgreen: .
SGI Octane R12k 360 Mhz - fajny sprzęcik. A wygląda tak. Mam świra na punkcie starych , unixowych stacji roboczych. Jeszcze w kącie kurzy się Sun Ultra 1, ale dawno go nie odpalałem.

A teraz jeszcze doszedł mi świr na punkcie starych, zapleśniałych pentaksów ... ehhh, ciężki ze mnie przypadek :-P .

szpajchel napisał/a:
:-B Szaconek :-B


Szpajchel, dzięki :-B :-B :-B (dla mnie poproszę bezalkoholowe ;-) ). Dla Ciebie szacunek za to, że wiesz co to w ogóle było SGI, bo ta "dzisiejsza młodzież" to myśli, że na świecie są tylko pecety i Mac :-| .

 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
ClicoFantastico, o SGI mogłem tylko marzyć swego czasu (link Ci nie bangla). Pięęękna maszyna. Pamiętam ten zonk, gdy powstały pierwsze maszyny na NT. Ale wóczas i tak skrycie podkochiwałem się w Intergraphach. Tsssaaa... To były czasy.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
szpajchel, Twoja zdalna sesja szwankuje pod względem obsługi strony kodowej.
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
Cytat
Szpajchel, dzięki :- :-) B :-B :-B (dla mnie poproszę bezalkoholowe ;-) ). Dla Ciebie szacunek za to, że wiesz co to w ogóle było SGI, bo ta "dzisiejsza młodzież" to myśli, że na świecie są tylko pecety i Mac .

Dla mnie tez bezalkoholowe. U mnie w domu pod biurkiem czai siê maczek z serii LC. W pracy stoi PowerMac z 66MHz i czasem go u¿ywam. Uwielbiam komputery z histori± i "dusz±". Uruchomienie takiej maszyny to dla mnie zawsze powód do rado¶ci. A swoj± drog±, to dobrze, ¿e "dzisiejsza m³odzie¿" wie co to Mac. Przynajmniej firma odbi³a siê od dna. A tak w temacie, SGI jeszcze dzia³a ?

Michu to te maszyny na Alphach? Raptor, czy co¶ takiego?
 
ClicoFantastico  Dołączył: 14 Paź 2006
Michu napisał/a:
ClicoFantastico, o SGI mogłem tylko marzyć swego czasu (link Ci nie bangla). Pięęękna maszyna. Pamiętam ten zonk, gdy powstały pierwsze maszyny na NT. Ale wóczas i tak skrycie podkochiwałem się w Intergraphach. Tsssaaa... To były czasy.


Michu, u mnie link bangla, nie wiem czemu u Ciebie nie.

A ja kupiłem sobie SGI nieco ponad 2 lata temu, kiedy już można je było dostać za bezcen. Dałem jakieś 200 dolarów na amerykańskim ebayu. Ale ciężka bestia, 30 kg waży, ledwo zmieścił się do samolotu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: .

Mimo swoich prawie 10 lat śmiało rywalizuje z obecnymi pecetami :!: . Da się spokojnie oglądać większośc filmów w formacie divix, słuchać mp3, działa firefox. No i ma normalny system operacyjny, znaczy UNIX (dokładnie IRIX, wersja Uniksa stworzona przez SGI) :-P .
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
tref napisał/a:
szpajchel, Twoja zdalna sesja szwankuje pod względem obsługi strony kodowej.

Tego sie obawialem.... Emotki mi tez dziwnie wstawia ;-( Przechodze na znaki diakrytyczne off.
 
ClicoFantastico  Dołączył: 14 Paź 2006
szpajchel napisał/a:
A tak w temacie, SGI jeszcze dzia³a ?


Mój Octane działa, właśnie z niego piszę tego posta :-) . A jeśli pytasz o firmę, to niestety z SGI pozostała już tylko legenda :-( . Co prawda jeszcze istnieją ale są już tylko małą firemką, ledwo wiążącą koniec z końcem i całkowicie zrezygnowali ze swoich własnych rozwiązań, które uczyniły ich sławnymi, a trzaskają masówkę, znaczy pecety z linuksem :-( . Więc niestety nie mają nic ciekawego do zaoferowania.

A gdyby w porę zauważyli w jakim kierunku podąża rynek, to byliby dziś w miejscu NVidii. Zamiast upierać się przy tworzeniu jakichś dziwnych hybryd stacji graficznych z pecetem, kosztujących niewspólmiernie dużo w porównaniu do konkurencji, mogli wykorzystać swoją wiedzę w dziedzinie akceleratorów 3D i zmonopolizować rynek tanich kart graficznych. A tak to żeby się ratować przed bankructwem, sprzedali swoje patenty NVidii i ATI. Ale to już zupelnie inna bajka :-) .

Przy okazji, wszystkim zainteresowanym nie-pecetami polecam świetne forum Nekochan.net. Dotyczy głownie SGI i Maców, ale miłośnicy Suna i innych zabawek też coś znajdą dla siebie :-) .
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
ClicoFantastico, link mi pokazuje jakiegoś Forbiddena a na dole pisze coś o Apaczach.
Szpajchel, gdy już zrozumiałem że DPI to nie dioptrie, to Intergraph był na windę. Wówczas właśnie oni i SGI produkowali najbardziej wydajne stacje do 3D.
 
ClicoFantastico  Dołączył: 14 Paź 2006
Michu napisał/a:
ClicoFantastico, link mi pokazuje jakiegoś Forbiddena a na dole pisze coś o Apaczach.


Michu, rzeczywiście jak odświeżyłem stronę to sie przestał wyświetlać. Wszystko przeze mnie, chciałem dać linka bezpośrednio do obrazka a nie do galerii, ale widocznie strona ma zabezpieczenie przed takim czymś. Teraz działa, ale otwiera się strona galerii (są tam też inne fajne zdjęcia komputerów SGI).

Polecam np.:

Octane
O2
Tezro - ostatnia maszyna SGI oparta na architekturze MIPS.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Octane i O2 były wówczas w sferze marzeń. Jak na tamte czasy rewelacyjne wzornictwo. Tezro już za nowoczesna - nie przypominam jej sobie.
Pamiętasz ich ceny wówczas?
 
ClicoFantastico  Dołączył: 14 Paź 2006
Michu napisał/a:
Octane i O2 były wówczas w sferze marzeń. Jak na tamte czasy rewelacyjne wzornictwo. Tezro już za nowoczesna - nie przypominam jej sobie.
Pamiętasz ich ceny wówczas?


O2 w momencie premiery (1996) zaczynał się chyba od $5000, a Octane (1997) tak ze 4 x tyle.

Tezro to ostatnie tchnienie dawnego SGI - wprowadzone na rynek jakoś tak w 2002 albo 2003 roku, gdy już mało kto się interesował SGI, więc nic dziwnego że nie słyszałeś o nim. Niezła maszynka, moze mieć do 4 procesorów R16k 1 GHz i do 16 GB RAM-u, jednak mimo wszystko już obecnie przegrywa z lepszymi pecetami.

Wcześniej były jeszcze Indy, Indigo, Indigo2 a z większych komputerów Onyx (szafa na kilkadziesiąt procków, gigabajty ramu i kilka niezależnych potoków graficzych), Challenge i Origin (wysokowydajne serwery) no i .... Nintendo 64 :-) . Tak, tak, to SGI zaprojektowało tą konsolę do gier, co zresztą widać było po rewolucyjnych jak na ówczesne czasy możliwościach graficznych tej zabawki.
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
ClicoFantastico napisał/a:
Wcześniej były jeszcze Indy, Indigo, Indigo2 a z większych komputerów Onyx (szafa na kilkadziesiąt procków, gigabajty ramu i kilka niezależnych potoków graficzych), Challenge i Origin (wysokowydajne serwery)


A na nich robiono np. "Kosiarza umysłów", czy później "Jurassic Park"

Oj przypominam sobie Indigo - moje marzenie. Wszystko na pokładzie, żadnych bzdurnych kart rozszerzeń. Wychowałem się na Amidze, więc Pecet był dla mnie blaszaną, skręcaną kupą złomu nadającą się do pisania, ale nie do grafiki.

No ale dyski twarde do Amigi były wtedy chol***e drogie (a bez tego nie mogłem robić nic sensownego na bazach danych) i musiałem się wreszcie przesiąść na blaszankę. Ale za to zainstalowałem OS/2 Warp, zanim powstał Win95.
 

Stanislaw Boryn  Dołączył: 10 Lis 2006
ClicoFantastico napisał/a:
No ale dyski twarde do Amigi były wtedy chol***e drogie (a bez tego nie mogłem robić nic sensownego na bazach danych) i musiałem się wreszcie przesiąść na blaszankę. Ale za to zainstalowałem OS/2 Warp, zanim powstał Win95.

Ja uzywalem O2/2 w wersji 3.0 przez okolo 2 lata. Rewelacja. Wiekszosc aplikacji Windowsowych/DOSowych dzialala pod nim lepiej niz pod 95 i 95 OSR2.

System dostarczony na 30 dyskietkach :-)

No i kilkoma kliknieciami mozna bylo uzyskac powyzej 700KB konwencjonalnej pamieci dla dosowych programow.

Baaardzo zaluje, ze sie nie spopularyzowal z powodu malej liczby aplikacji. No i licze na to, ze kiedys dpadne wersje 4.0, ktorej to pokaz na Softargach w bodajze 1997/98 roku spowodowal pelny opad szczeki u mnie i znajomych. Zademonstrowano wtedy na przykladzie dokumentu tekstowego jak kontrolowac system glosem. Edytor tekstu uruchomiony, tekst podyktowany, przeformatowany i wydrukowany, wszystko bez uzycia myszki i klawiatury.

[ Dodano: 2007-01-10, 20:15 ]
Cosik cytowanie nie wyszlo jak powinno... ;)
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
a ja w pracy mam SUNa z prockiem Niagara - 8 rdzeni na jednym ukladzie, 32 wirtualne procki. Niestety, nie ma karty graficznej :-P
A Solarisa polecam :mrgreen: Na desktopie, nawet x86, instaluje sie i dziala bez problemow. Tylko jak ktos ma przyzwyczajenia z linuka, to sie mozna wkurzyc :-/
 

Przemas  Dołączył: 11 Gru 2006
emigrant, Ha ja też się wychowałem na Amisi, z której korzystałem prawie do 2000 roku. Fakt osprzęt był cholernie drogie wówczas jak kupowałem (ponad 3000 dałem za sprzęt z dyskiem 4 gb, 64 ramu, kartą turbo obudowa i tak dalej ;) ale sprzęt był naprawde niezły jak na tamte czasy :)
A teraz to PC z linuxem na pokładzie (w domu) a w pracy winda ;>
 
pepek  Dołączył: 19 Lip 2006
Przemas napisał/a:
teraz to PC z linuxem na pokładzie (w domu) a w pracy winda

W pracy to chyba 99% ludzi ma winde.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach