Ile procent posiadanego sprzetu uzywasz "na co dzien"?
100%
11% Complete
12 (11%)
75%
22% Complete
24 (22%)
50%
25% Complete
27 (25%)
25%
41% Complete
44 (41%)
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
Cytat
Nie wiem czy to kolekcjonerstwo czy to już choroba.

Fakt, nie zauważa się przejścia jednego w drugie. Ale jakie to miłe! :-) :-)
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
Re: Kolekcjoner - jestes nim czy nie?:-)
>Przyznajcie się ile procent sprzetu posiadanego uzywacie "na co dzien" a ile lezy i cieszy
>tylko oko :?: Powiedzmy, ze uzycie body czy szkla raz w miesiacu to juz uzywanie "na co
>dzien"

Mi to juz przeszlo (tzn. sprzętowe szaleństwo). Ale muszę przyznać, że stoczyłem z sobą ciężką walkę :lol: Groził mi m.in. zuikoholizm, więc sprzedałem Olka. Potem miałem Pentaxa MX, ale to już nie było to samo co OM-1, miałem też MeSuper, ale tego z kolei wymieniłem na MZ-10. Ktoś powie "wariat" a ja po prostu potrzebuję korpus z TTL'em błysku. Miałem Rolleiflexa T (cuuudo !!!) i sprzedałem, bo mało go używałem... aparat to narzędzie i tyle. Powiem szczerze, że znacznie bardziej brakuje mi oglądania dobrych zdjęć (zwłaszcza cz-b) niż macania jakiegoś super hiper kultowego sprzętu... Zostały mi teraz dwa korpusiki z serii MZ, kilka szkiełek w zakresie 28-105mm, i Mamcia M645 Super :-) I tego używam "na codzień".

--
Pozdrawiam,
Paweł
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
Paweł Szkup napisał/a:
bardziej brakuje mi oglądania dobrych zdjęć (zwłaszcza cz-b) niż macania jakiegoś super hiper kultowego sprzętu...

Kurcze, a nie można mieć dwóch hobby? :-) )

Paweł Szkup napisał/a:
Zostały mi teraz dwa korpusiki z serii MZ, kilka szkiełek w zakresie 28-105mm, i Mamcia M645 Super

Prawie jak mnie tylko Mamcia jest RZ67. Ale od swieta robie czasami i Spotmatikami i MX-em...
Ajak będę miał czas i pieniadze, to sobie zrobie podświetlaną półke na moje zabawki :-)
 

Maciek  Dołączył: 20 Kwi 2006
fotonyf napisał/a:
Ajak będę miał czas i pieniadze, to sobie zrobie podświetlaną półke na moje zabawki


A po co? Przecież wtedy to będziesz jeździł po Polsce i Świecie i dokonywał aktów fotografowania nie przejmując się niczym :-) I co miałoby wtedy stać na tej półeczce jeśli będzie czas na używanie wszystkiego?
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
Będę iał tego tyle, że nie dam rady wszystkego zabrać i zawsze coś będzie stało na półeczce :-) )
 
tawil81  Dołączył: 11 Maj 2006
wydaje mi się,że jestem kolekcjonerem i sprzętu i literatury ,szczególnie historii fotografii .
 

rami Dołączył: 04 Cze 2006
brakuje odpowiedzi 2-3% ;)
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
tawil81 napisał/a:
wydaje mi się,że jestem kolekcjonerem i sprzętu i literatury ,szczególnie historii fotografii

A masz coś z historii polskich aparatów fotograficznych i firm ich produkujących ?
 
tawil81  Dołączył: 11 Maj 2006
poszukam i odpowiem do 15 06,może być?
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
A ja chyba zaczne kolekcjonowac aparaty Pentax. Postaram sie od najstarszych do powiedzmy 70 lat.

[ Dodano: 2006-06-08, 02:56 ]
Zaczalem od spotmatica SP F. :mrgreen:
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
PiotrB. napisał/a:
A ja chyba zaczne kolekcjonowac aparaty Pentax. Postaram się od najstarszych do powiedzmy 70 lat.

No znajdujesz sie w najlepszym do tego miejscu :mrgreen:

Cytat
Zaczalem od spotmatica SP F. :mrgreen:

No to jeszcze troche masz do zbierania - Dario Bonazza swoja potezna kolekcje Pentaxow poczawszy od Asahiflex zbieral ponad 20 lat :-D
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
Tak sie sklada, ze w komisie sa prawie wszystkie modele eeeeehhhhhh.............

[ Dodano: 2006-06-08, 13:03 ]
A czy w Wawie jest ktos, kto reperuje takie stare modele? :mrgreen:

[ Dodano: 2006-06-08, 13:04 ]
Bo czasami mozna kupic z agrosze na bazarkach, ale sa niestety :cry: uszkodzone....
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
Mając twoje możliwości, spokojnie poszukałbym sprawnych, z rozsądne pieniądze.
Sam się chętnie bym podłączył, bo kiedyś, kiedyś wymyśliłem sobie dwie kolekcje i jedną z nich jest kolekcja Pentaxów M42 i jak sie da M39. Niestety, przyziemne sprawy finansowe pozwoliły mi na razie na zainwestowanie w dwa Spotmatiki w średnim stanie.

do TAWIL81
[ Dodano: 2006-06-08, 09:11 ]
Cytat
poszukam i odpowiem do 15 06,może być?

Jasne!
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
fotonyf napisał/a:
przyziemne sprawy finansowe pozwoliły mi na razie na zainwestowanie w dwa Spotmatiki w średnim stanie.


No to odkladaj bo idzie do mnie piekniusi Spotmatic SP II :-) a na moje potrzebu czarny ES II... :mrgreen:

Pzdr
Spinner
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
Spinner napisał/a:
No to odkladaj bo idzie do mnie piekniusi Spotmatic SP II

A ile odkładać?
A już zacząłem poważnie przymierzać się polara B+W...
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Dogadamy sie... ;-) Ale malina bedzie... :mrgreen:

Pzdr
Spinner
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
No, chlopaki, ja chyba przez Was z torbami pojde, tak mnie zaraziliscie tym kolekcjonerstwem, ze nie moge powstrzymac przed zakupem tych "plesniakow" . Na razie mam 5 Spotmaticow-S3, ES, SPF, SP, SV. Powoli chyba dorobie sie calej kolekcji Spotmaticow i Asahifleksow. Przynajmniej zajecia na czyszczenie, puculowanie itp. :mrgreen:
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Piotrze - mozesz mnie kurka nie draznic.... :?: :evil:

Pzdr :mrgreen:
Spinner
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
Oj wybacz mi, :mrgreen: :mrgreen: . Ale to Twoja Wina :roll: :lol: :mrgreen: Zartuje, ale moze podpowiesz czym najlepiej czyscic korpusy, wnetrza i migawke z mmaterialu?
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Pedzelek i powietrze (np gruszka lub sprezone)... A tak naprawde to trzeba by im zrobic kapitalne czyszczenie, smarowanie, regulacje (CLA) - no ale to moze nie w Japonii bo ceny poraza Cie.. ale juz u nas...

Pzdr
Spinner

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach