Ile procent posiadanego sprzetu uzywasz "na co dzien"?
100%
11% Complete
12 (11%)
75%
22% Complete
24 (22%)
50%
25% Complete
27 (25%)
25%
41% Complete
44 (41%)
 

dżejpi  Dołączył: 04 Paź 2007
ebelbeb,
jak znajdę te info. - to podam.
Na razie trafiłem na fajną stronę o "maluchach" Pentaksa:
http://www.submin.com/110/collection/pentax110/

wuzet, dzięki.
 

ebelbeb  Dołączył: 04 Lip 2007
duroc, trafiłem na Super-Takumara 35/3.5, najstarszą odmianę modelu I, którą już tu prezentowałeś.

Dokompletowałem do niego osłonę, którą dostałem kiedyś chyba z Pentax-A 35/2. Napis na tej osłonie jest jednak żółty.

Zawsze coś nowego wyskoczy. :-D

[ Dodano: 2010-11-09, 16:35 ]
Przybyło mi ostatnio również kilka nowych pudełek. :-)

W tym po lewej siedzi sobie (i jeść nie woła) archaiczny sprzęcior 3D:



czyli Asahi Pentax Stereo Viewer - przeglądarka do slajdów naświetlanych z użyciem nakładki na obiektyw Asahi Pentax Stereo Adapter, którą na razie mam jedynie z futerałem, bez pudełka :-/ :

Tak wygląda Adapter gotowy do akcji z SP1000 i ST 55/1.8:

W drugim, mniejszym pudełku jest Asahi Pentax Slide Copier (wersja współpracująca z Asahi Pentax Bellows II):

Po lewej jest egzemplarz z pudełka, starszy model, różniący się od nowszego jedynie opisem.

[ Dodano: 2010-11-09, 18:42 ]
Nazbierało się kilka drobnych pudełeczek z perełkami z różnych epok, od lewej: Asahi Pentax Leica Mount Adaptor A (umożliwia mocowanie obiektywów M39 w aparacie M42), Pentax Reverse Adapter K, Asahi Honeywell Reverse Adapter M42:

Kolejne dwa pudełka to od lewej: Asahi Pentax UV Filter 52mm i Asahi Pentax Gelatine Filter Holder 49mm:

O ile filtr UV to żadna sensacja (choć 52 mm rzadko się trafia), o tyle ten holder jest dla mnie arcyciekawy. Kwadratowy, trzy calowy filtr żelowy umieszcza się w holderze zamocowanym na przodzie obiektywu:

Były produkowane rozmiary dla obiektywów o gwintach filtra 49 mm, 52 mm, 58 mm i 77 mm. Na trzy większe nadal poluję. :-)
 

duroc  Dołączył: 18 Paź 2006
Piekne nabytki! Pozazdrościć.
Ty to masz ten warzywniak zaopatrzony ....

Szczególnie smakowity ten Gelatin Filter Holder. Nigdy nawet nie widziałem.

Ciekawa ta osłona z żółtym napisem. Wyglada, że kolor autentyczny. Moje wszystkie białe ....
 

peterK  Dołączył: 03 Sty 2009
Kucze piękne te 110'tki. :-B
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
A propos 110'tek. Kiedys probowalem sie zorientowac i teroetycznie kazda maszyna powinna potrafic wywolywac taki film. Niestety i tak wszystko zalezy od czlowieka, ktory te maszyne obsluguje :-(
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
dzerry napisał/a:
teroetycznie kazda maszyna
Pod warunkiem, że jest do niej reszta wyposażenia potrzebnego do 110-ek. Prostsze rozwiązanie- trzeba załatwić parę kasetek, nauczyć się je rozbierać bez uszkodzenia, załadować zwykłym 2x8, albo 2x8s od kamery (najlepiej cz-białym) i gotowe. Tasma papierowa jest zbędna- robi tylko za licznik i osłonę. Naciąg migawki działa co drugie naciągnięcie dźwigni. Trzeba pamiętać tylko o zaklejeniu światłoszczelnie okienka w kasecie i aparacie.
 

ebelbeb  Dołączył: 04 Lip 2007
Dada napisał/a:
załadować zwykłym 2x8, albo 2x8s od kamery (najlepiej cz-białym) i gotowe

Dla mnie to wyższa szkoła jazdy.
Dada napisał/a:
Naciąg migawki działa co drugie naciągnięcie dźwigni.

Ale tylko w auto 110. W auto 110 super wystarcza już jedno naciągnięcie dla przesuwu filmu i migawki.

[ Dodano: 2010-11-12, 22:14 ]
duroc napisał/a:
Piekne nabytki! Pozazdrościć.

Dzięki. :-)
duroc napisał/a:
Ciekawa ta osłona z żółtym napisem. Wyglada, że kolor autentyczny. Moje wszystkie białe ....

Dzięki tej jednej jaskółce jest nadzieja, że istnieją inne, podobnie "zażółcone".
Następnych kilka pudełek:

A w nich (poza mało ekscytującym kabelkiem F):

I jeszcze raz, ponieważ nie mogę się zdecydować, z którym szkłem lepiej wygląda ;-) :

A to mój na razie pierwszy kawałek zestawu Asahi Pentax Motor Drive System: Bulk Film Magazine IIE, tylna ścianka z magazynkiem na 250 klatek. Prawdopodobnie jest to wersja współpracująca z body Pentax ESII Motor Drive. Bardziej szczegółowe zdjęcia są na filckrze.

I na koniec pierwszy model wielkiego hitu Asahi Opt. Co. tamtych lat czyli Spot Exposure Meter:

Istnieją dwie wersje modelu I, ta jest późniejsza. Wcześniejsza ma piękny obiektyw zebrę.
 

pawgra  Dołączył: 29 Maj 2008
ebelbeb napisał/a:
ponieważ nie mogę się zdecydować, z którym szkłem lepiej wygląda
oj... z obydwoma wygląda cudnie ;-) ale lepiej chyba z FA... może gdyby *ist był cziornyj... zdecydowanie z FA43 ;-)

[ Dodano: 2010-11-15, 09:49 ]
z odkręconym gripem i DA40 to wyglądałby jak taki starszy i większy kompakt... ;-)
 

ebelbeb  Dołączył: 04 Lip 2007
pawgra napisał/a:
może gdyby *ist był cziornyj

pawgra, ba, gdyby tylko czarny ist istniał. :-)
pawgra napisał/a:
z odkręconym gripem i DA40 to wyglądałby jak taki starszy i większy kompakt... ;-)

A ten wariant niedługo sprawdzę.
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
My Pentax gears...
Wróciłem po ciężkim tygodniu pracy i spojrzałem na półeczkę ze sprzętem. Nie, wcale nie K-5 przykuwa mój wzrok ale ostatnio nabyty MZ-5n (dziękuję Ci Pawełku vel pawgra). Uwielbiam go, jest dla mnie kwintesencją aparatu fotograficznego. W kółkach sterowniczych można naprawdę się zakochać. Pięknie prezentują się z nim obiektywy FA Limited.
Uwielbiam też ME F'a. Lubię gdy z SMC-M 50/1.7 mogę zrobić choćby kilka ujęć. Cały czas jednak poznaję właściwości różnych filmów. Michu za to ma cierpliwość i skanuje mi kolejne rolki. Postanowiłem ME F'a napędzać Ilfordem - czekam aż przyjadą 3 HP5 400...
Pięknie wygląda również z FA77, ale jednak miodność sterowania manualnym obiektywem przemawia za serią M.
Wziąłem więc do łapki K-5 i DA*16-50 i zrobiłem fotkę: MZ-5n + FA43Ltd. Na tak długie wieczory można pobawić się małymi lampkami, karteczkami, odbijakami, blendkami i modelować obraz. Polecam - jak ktoś nie może zasnąć i chce się pobawić.

1. MZ-5n + FA43Limited:


Później zrobiłem fotkę ME F'owi. Naprawdę, lubię te sprzęciki - nie tylko podczas robienia zdjęć, ale także gdy stoją jako przedmioty. Jest w nich jakieś piękno...

2. Pentax ME F + SMC-M 28/2.8

 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Regulamin mówi, żeby nie powielać istniejących już wątków. A o chwaleniu się sprzętem już jest.
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
matb, szukałem, może słabo... jeżeli któryś z kolorowych może, to niech zatem przeniesie.
Sorry za kłopot.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
MacRayers, nie kłopot. Też szukałem, bo pamiętam, że osobiście zdjęcie swojej szuflady wklejałem. Tylko tego wątku nie znalazłem :roll: ;-)
 

dżejpi  Dołączył: 04 Paź 2007
Ano, jest.
Skromny bardzo i dość dawno odszedł w zapomienie.
matb,
może nową fotke wstawisz?

http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=7773
 

ebelbeb  Dołączył: 04 Lip 2007

Po lewej Pentax LX (0.5-5 klatek na sekundę)
+SMC PENTAX 1:3.5/18
+Motor Drive LX
+Ni-Cd Battery Pack LX (ładowana przez Charge Pack M)

Po prawej Pentax LX (2 klatki na sekundę)
+SMC PENTAX 1:2.8 30mm
+Winder LX (zasilany przez 4 AA)
+Grip B


Te same eLiXy, tym razem z oboma pięćdziesiątkami 1.2.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
to zwykły obiektyw, bo można go kupić w sklepie

chyba że podłączysz go do jakiegoś LXa w świetnym stanie, to możesz fotę wrzucić tutaj

no ewentualnie, jakbyś miał srebrnego FA 77 MIJ z pierwszego etapu produkcji z bardzo niskim numerem seryjnym ;-)
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
Mniam, mniam, ta 18-stka przepiękna jest :-P
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
Też nalegam żeby pokazać jej możliwosci ;-)
 

ebelbeb  Dołączył: 04 Lip 2007
gebi napisał/a:
Mniam, mniam, ta 18-stka przepiękna jest :-P

Cieszę się, że się podoba. :-)
gezeb napisał/a:
Też nalegam żeby pokazać jej możliwosci ;-)

Również chętnie zobaczyłbym co to szkło potrafi w rękach fotografa. ;-)
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
ebelbeb, ak ty to wszystko trzymasz? Mam nadzieję, że masz jakąś fajną podświetlaną witrynkę?

Niedawno o mało co nie kupiłem rolleifleksa od faceta z Przesmyśla, który zbierał Rolki. Zebrał tego trochę. Zwieńczeniem kolekcji była wystawa w Muzeum Narodowym. Jak ty zrobisz swoją, to na pewno się wybiorę :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach