Ile procent posiadanego sprzetu uzywasz "na co dzien"?
100%
11% Complete
12 (11%)
75%
22% Complete
24 (22%)
50%
25% Complete
27 (25%)
25%
41% Complete
44 (41%)
 
tawil81  Dołączył: 11 Maj 2006
do fotonyf .znalazłem. wiadomość na gg
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
No, na razie mam 7 korpusow z 15, z serii spotmatic i asahi pentax. Pozniej, jak zdaze, wezme sie za asahiflex, ale sa zdecydowanie drozsze :-P
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
PiotrB. napisał/a:
No, na razie mam 7 korpusow z 15, z serii spotmatic i asahi pentax. Pozniej, jak zdaze, wezme się za asahiflex, ale sa zdecydowanie drozsze

No kochanieńki, to będziesz odpowiadał za mój zawał serca.
Podesłał być parę fotek, cobym przed zejściem z tego padołu, mógł mieć jakąś przyjemność!
A przy okazji - zaglądałeś na stronę AOHC?
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
noooo piekna strona, wszystkiego nie uzbieram, szczegolnie jak zobaczylem taki duzy plakacik,eeeehhhh.............
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
PiotrB. napisał/a:
noooo piekna strona

Kiedyś w pierszym odruchu, to nawet się chciałem do nich zapisać, ale jak zwykle powstrzymały mnie finanse. Może kiedyś zrobimy u nas polską filę?

A co z tymi zdjęciami :-) ))
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
fotonyf napisał/a:
Kiedyś w pierszym odruchu, to nawet się chciałem do nich zapisać, ale jak zwykle powstrzymały mnie finanse. Może kiedyś zrobimy u nas polską filę?

A co z tymi zdjęciami :-) ))


A jakie to sa koszta bycia czlonkiem tego klubu? Moze rzeczywiscie zrobic polska filie, a pozniej podlaczyc sie do nich i zrobic wspolny PPD?
Wysylam zdjatka na Twoja odpowiedzialnosc, przy okzaji z moim nowym duzym nabytkiem
:-P :mrgreen: :mrgreen:

[ Dodano: 2006-07-03, 00:35 ]
zapomnialem, SL-ka jest w drodze, a na zdjeciu jest MV, :mrgreen:
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Poitr, Ty pisz do władz japońskich o zgodę na wywóz zabytków, bo Ci zarekwirują na lotnisku ;-)
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
chyba tak zrobie ;-) :lol: :mrgreen: , a juz szczegolnie, jak bedzie pelna kolekcja. Aparaty kupuje, bo nie pale, a papierosy kosztuja w Japonii srednio 300-400 jencow, wiec za 15 paczek, mam takie aparaciki :mrgreen:
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
W morde - rzuce chyba palenie....!! Hmmm.. tak po 5zl codziennie do skarbonki... To po miesiacu Spotmatic!!!!:-)

Pzdr
Spinner
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
Dokladnie!! Za 150 zl, co prawda, uzywany mocno i ewentualnie do reperacji, ale spotmatic!! :mrgreen:
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
O w morde misia....

No to leżę nieżywy...

I z tego co mówisz, dalszy ciąg nastąpi...

Człowiek tak się stara a Ty po prostu poszedłeś do sklepów o i już.....

A to wielkie co to jest, bo zupełnie nierozpoznaję?
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
No, wiesz, tak poprostu do sklepu............nie jest. Ja chodze w kazdej chwili i poluje na ta serie. Oni juz mnie znaja, wiec odkladaja z czystej sympatii, bo wiedza, ze tym sie interesuje. A poza tym jak pisalem, nie pale w ogole, wiec przez 27 lat pracy, jakbys tak odkladal jak powiedzial kolega Spinner, tylko 5 zl....... to uzbieralaby sie niezla sumka. No coz, cos za cos. Dopiero czlowiek na starosc, moze sobie pozwolic, na takie rzeczy. A jeszcze alimenty na dzieci, itp. itd, proza zycia. :mrgreen: A to wielkie, to moj najnowszy nabytek, Fuji GX-680 z poklonami!! Male, ale wystarczy, tu jest z zoomem 100-200 plus 2 szkielka. Musze powiedziec, ze zdjecia-slajdy, sa boskie 6x8 cm!! Tylko jeszcze chcialbym skanowac, ale widze po temacie z Fafniakiem, nie jest to takie proste.
 
tawil81  Dołączył: 11 Maj 2006
TO JUż NIE PIOTR B> ALE PIOTR WIELKI>
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
Ja nie pale od paru ładnych lat (nie chce misie liczyć...) i jak się okazuje, ciągle za mało na tym oszczędzam :-)
Może jeszcze przestać jeść? :-) )
Sptmatici spadły na Allegro do około 150zł za korpus ale to niestety nie jest dla mnie "tylko" 150 ale ciągle "aż" 150zł...
A z tym srednim formatem, to odpuść sobie skanowanie, wyjdzie Ci taniej. Ja zacząłem ćwiczyć Mamiye RZ67, więc tylko format 6x7 ale zawsze to coś. Na razie wywołałem jeden film i nie mam gdzie odbitek zrobić a Kiwaczek mnie zabije, jak nie wyślę nic na wystawę. No i sam będę miał kaca moralnego.
Ale wszystko jest kwestią czasu, kiedyś będę miał wszystko w zasięgu własnej ciemni, kolor negatywowy i slajdowy też.
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
Ale palilesz? No wlasnie, to wtedy, od tego momentu, trzeba bylo odkladac pieniazki na papierosy i wtedy by sie uzbieraaalo! a no wlasnie, nie zawsze jest mozliwosc zrobienia odbitek, a tak , to bym zeskanowal i sam wydrukowal na porzadnej drukarce fotograficznej. A czy uzywasz jakies filtry? W moim przypadku, to chyba bede musial kupic holdera, bo srednice mam 82, 95 mm. a skaner w Japonii model Epson GT-X900/ V 700 kosztuje juz 1400zl!!! Przy takich parametrach, prawie za darmo!! :mrgreen:
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
Do Mamiyi na razie nie używam filtrów.
Zestaw mam mocno minimalny, tylko jeden obiektyw 180mm. Mam zamiar dokupić w przyszłości jeszcze 90mm, tilt do architektury i być może pryzmat, oraz światłomierz ręczny i statyw. A potem zastanowię się nad filtrami.
Na razie czekam mnie jeszcze wiele miesięcy spłaty długu...
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Odnoszę wrazenie, że jak PiotrB bedzie wracał do domu, to jeden wynajęty czarter nie starczy na bagaż :mrgreen:
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
No wiesz, tak sie sklada, ze kiedys pracowalem w ambasadzie amerykanskiej, wiec samolot transportowy z US ARMY, nie bedzie problemu :-P :mrgreen: A jeszcze mam noze japonskie kuchenne do sushi, cala walizeczka, ehhh..............
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Nooo... Piotrze - lepiej mi teraz jak widze Twoja stopke... bo mnie "lekko" drazniles :mrgreen:

Pzdr
Spinner
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
Wiem, nie tylko Ciebie "draznilem" :-P :mrgreen: dlatego juz nie bede pisal, co nowego nabylem, bo po co? :mrgreen: :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach