Ile procent posiadanego sprzetu uzywasz "na co dzien"?
100%
11% Complete
12 (11%)
75%
22% Complete
24 (22%)
50%
25% Complete
27 (25%)
25%
41% Complete
44 (41%)
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
nom, a ja chyba przeoczylem 645n+FA75/2,8 u Spinnera ;]
 
SzM  Dołączył: 02 Sie 2006
Smutna ta Pentaxowa Galeria - Zpmy, Zpty... Szkoda... Hmmm... Tak... Cóż...
Zdjęcie zrobione nawet najbardziej mydlanym zoomem połączonym z sowieckim Zenitem zawsze będzie lepsze od niezrobionego teoretycznego potencjalnego super ostrego z super bookehem bez flary i winiety zdjęcia niewykonanego obiektywem serii typu Limited i najlepszym korpusem z możliwych.
Ech... Są wielcy mający 2 korpusy i 3 obiektywy do nich i... widzowie są zachwyceni... fotografiami, nie sprzętem. Jan Saudek całe życie fotografował Pentaconem Sixem, inni Leicą z 1 szkłem...
Z drugiej strony można kolekcjonować sportowe samochody nie umiejąc się ścigać, znaczki nie wysyłając listów, książki w języku, którego nie znamy...
Dobra! Koniec! Macie rację czas sprzedać co najmniej 75% sprzętu.
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Dokladnie - na Allegro z tym wszystkim :!:

Ostatnie 2 tygodnie to 20rolek z czego 95% fotek to FA20-35/4AL... :oops: :lol:

Pzdr
Spinner
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
z przyjemnością przyznam się i ja do kolekcjonowania. Oczywiście w porównaniu do przedmówców jestem przedszkolakiem, ale... zaczęło się chyba od wielkiej choroby na czarnego MX'a, ktorego używam na miasto do tej pory (kiedyś, jak te małe debilne cyfraki nie były takie małe i tak dostępne, w komórkach nie było aparatów i wogóle technika uliczna polegała na kliszowaniu MX był niezauważalny w ręku, teraz to już go widać). Dodatkowo chciałem mieć coś cięższego, więc zafundowałem sobie K2 (do tej pory łechce mnie, jak ludzie z zazdrością gapili się przy reportażu z Cutty Sark). Miałem MV, ale się pozbyłem, ten to się naprawdę kurzył, miał być tanim korpusem, którego nie szkoda na biwaki, kajaki, rowery... ale po kilku wycieczkach poszedł w obce ręce. Jest jeszcze jeden korpus, z historycznych, który kiedyś kupię, ale o tym sza, bo jak się dowie mój pusty obecnie portfel, to ta się zjeść kieszeniowemu wężowi... A jeśli chodzi o szkła, to chyba nie można ich kolekcjonować, bo jeśli chodzi o stałoogniskowe, to przecież są tak dobre, że każde się przydaje, może nie codziennie, ale jednak.
 

duroc  Dołączył: 18 Paź 2006
Tyle tu ciekawych rzeczy zostało opowiedzianych, że i ja 3 grosze dorzucę.

Najpierw witam wszystkich, a kolekcjonerów najcieplej - to mój pierwszy post.

Kolekcjonowanie i robienie zdjęć zupełnie nie musi się kłócić, co najwyżej z portfelem. Przy jakości Pentaxa równie fajnie jest użyć A 1.7/50 jak i SMC Takumara 1.8/55 albo LXa czy ES. Zdjęć tak naprawdę nikt nie odróżni.

Druga rzecz - te Spotmatiki czy wcześniejsze Pentaxy to dzieła sztuki nie tylko inżynierskiej. Do mnie przemawiają też kształtem, proporcjami, itd. Bardzo łzawo wyszło, ale coś w tym jest.

A szkła stareńkie - jak ktoś bawił się fotografowaniem Takumarami czy K, to już wpadł i co innego nie smakuje i smakować nie będzie. Jeśli kupuję nowe obiektywy to zawsze chcąc nie chcąc porównuję kulturę i ergonomię pracy do tych z poprzednich epok. I tym nowym trudno się przebić ...

A skoro już okazało się, że kilka osób się zajmuje zapełnianiem szaf, to może by to usankcjonować i zrobić na stronie osobny kącik kolekcjonerski. O starociach jest zdecydowanie mniej informacji niż o nowinkach. Warto więc wymieniać się doświadczeniami i tym co kto gdzieś jakoś wyszperał.

Co do AOHC - członkostwo kosztuje bodaj 30 EURo rocznie, za co dostaje się, prócz splendoru, 4 numery ichniego wydawnictwa pt. "Spotmatic" (po włosku i angielsku) pełnego bezcennych informacji tak o starociach jak i nowinkach, testów obiektywów i puszek, zdjęć, innych materiałów. Bardzo fajna rzecz. Jest tam też w jednym z numerów materiał przygotowany przez Sylwiusza, tylko on się nie chwali. A szkoda - bo ciekawy. Gratulacje!
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
duroc napisał/a:
Jest tam też w jednym z numerów materiał przygotowany przez Sylwiusza, tylko on się nie chwali. A szkoda - bo ciekawy. Gratulacje!


Wow!! A Ty skąd wiesz, kolekcjonujesz, jesteś członkiem?
Ja kiedyś o tym myślałem, ale zdecydowanie mnie na to członkostwo nie stać i trochę żałuję, bo strona jest bardzo ciekawa, te fragmenty "Spotmaticów", które są ogólnie dostępne są bardzo ciekawe, ludziska sobie zloty robią, jest bardzo interesująco.
Ale za 30 euro, to spokojnie kupuję Spotmatica z metalu (nie pismo) a i na to mnie za bardzo nie stać....

A szkoda rzeczywiście, że Sylwek się nie pochwalił. Co on taki skromny?
O czym pisał?
 

duroc  Dołączył: 18 Paź 2006
Cytat
A Ty skąd wiesz, kolekcjonujesz, jesteś członkiem?


Ano kolekcjonuję. A jak się nie zapłaci, to członkowstwo wygasło .....
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
Tak czy inaczej, można by rzeczywiście coś na forum wydzielić dla takich zboczeńców a jest ich paru.
Jest taka zakładka, nazywa się GRUPY, może by się dało to jakoś uruchomić.
Spróbuję w wolnej chwili posuszyć głowę Tym co rządzą.
Może taką grupę "M42"? Albo jakiś Old Timer Club?
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
Bardzo dobry pomysl, zeby zalozyc klub plesniakow. Popieram. A gdzie mozna zapisac sie do AOHC?
 

duroc  Dołączył: 18 Paź 2006
PiotrB. napisał/a:
A gdzie mozna zapisac się do AOHC?


Namiary: strona www.aohc.it, zakładka Membership. Powodzenia
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Witaj duroc - milo Ci tutaj widziec :-D

Tak, trzeba pomyslec o zakladce "plesniaki" albo wlasnie "M42"...

Pzdr
Spinner
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
duroc napisał/a:


Namiary: strona www.aohc.it, zakładka Membership. Powodzenia



Dzieki, sprobuje sie zapisac, dzieki temyu bedziemy mieli dostep do roznych ciekawostek na temat plesniakow. A`propos, co z tym klubem plesniakowcow? :mrgreen: Zakladamy czy nie ?
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
My - zakładamy ale admini -nie wiem.
Może jakieś podanie trzeba będzie napisać.
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
My, to znaczy kto? Jesli mozna, to sie pisze na to :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :-B :-B
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Zbyszek - tak sobie patrze na Twoja stopke i Ty chyba bardzo kusisz kochac swoja torbe, co :?: :mrgreen:

Pzdr
Spinner
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
Spinner napisał/a:
Ty chyba bardzo kusisz kochac swoja torbe, co :?: :mrgreen:


Miało być musisz? :-)

Jeżeli tak, to owszem. :-)

A Ty swojej nie?
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Re: Kolekcjoner - jestes nim czy nie?:-)
Spinner napisał/a:
ile procent sprzetu posiadanego uzywacie "na co dzien" a ile lezy i cieszy tylko oko :?

Zdecydowanie mogę stwierdzić, że od kiedy przesiadłem się na Pentaxa ciągle cierpię na braki sprzętu. Co rusz mam problem jak podejść do obiektu z tym co mam. Oznacza to, że ewentualny nabytek byłby wykorzystywany sporadycznie, co postawiło by mnie z pewnością po drugiej stronie barykady. Nie mniej jednak uważam, że to tylko narzędzie, choć też lubię nacieszyć oko.
 

Maciek  Dołączył: 20 Kwi 2006
fotonyf napisał/a:
Jeżeli tak, to owszem. :-)

A Ty swojej nie?


Ale Spinner nie wyznaje jej uczucia w stopce ;-)
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
Maciek napisał/a:
fotonyf napisał/a:
Jeżeli tak, to owszem. :-)

A Ty swojej nie?


Ale Spinner nie wyznaje jej uczucia w stopce ;-)


No dobrze, skoro Wam to przeszkadza to zmienię :-P

Ja tam jestem wylewny :-D
 

Maciek  Dołączył: 20 Kwi 2006
fotonyf napisał/a:
No dobrze, skoro Wam to przeszkadza to zmienię :-P

Ja tam jestem tolerancyjny i w ogóle mi to nie przeszkadzało ani nie zmieniłem opinii o Tobie gdy dowiedziałem się, że kochasz torby ;-P

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach