Ile procent posiadanego sprzetu uzywasz "na co dzien"?
100%
11% Complete
12 (11%)
75%
22% Complete
24 (22%)
50%
25% Complete
27 (25%)
25%
41% Complete
44 (41%)
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
:->
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
No to kolekcjonerzy-zboczency - sa chetni na ladny zestawik :?: :

http://cgi.ebay.de/Asahi-...1QQcmdZViewItem

:lol:

Pzdr
Spinner
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Spinner napisał/a:
No ... zboczency - sa chetni na ladny zestawik :?

Aż ja się zachłysnąłem. Przecie to wygląda jak spod igły, cena też - choć dla kochających inaczej nie będzie zaporą :lol:

Jeszcze pytanko: w jaki sposób mogę zagłosować? Bo mogę (tak piszą na dole strony) ino jak?
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Faktycznie sprzęt wygląda, jakby przeleżał w pudełku zapakowanym w folię (nawet karton nie jest pożółkły). Za takie coś cena jest IMHO niska zwłaszcza, jeśli brać pod uwagę zarobiki sąsiadów.
 

chomik  Dołączył: 16 Sty 2007
Kolekcjonerem jestem... M42 obiektów... z zamiłownia do dobrej jakości i solidnego wykonania. Pięknie się foci Asahowym SMC Takumarem 50 f1.4 metalowo-szklano-gumowym... w przeciwieństwie do wszechobecnego lekkiego plastikowego syfa
 

michalwochna  Dołączył: 31 Sty 2007
Oficjalnie się przyznaję, że jestem kolekcjonerem. Bardzo długo wydawało mi się, że tego uniknę ale jednak nie.

Powolutku powymieniałem wszystkie obiektywy w torbie na te zacne, każdego dnia niemal poluję na coś i dokładnie to nigdy nie wiem na co. Jeśli poczuję dreszcz i drżenie serca podczas przeglądania Allegro, to znaczy, że coś znalazłem i wówczas, myślę i kalkuluję, czasami zbyt długo i ktoś mi sprzątnie sprzed nosa. Tak jak kilka dni temu 35/2.

Natomiast mam również chwile zwątpienia, dwa lata temu pozbyłem się wszystkiego co miałem. Później mi przeszło. Doszła Mamiya RB67, która zresztą przez ostatni rok czasu leży sobie i czeka na nabywcę. Ja już wiem, że nie wezmę jej w najbliższym czasie do ręki.

Praktycznie nie mam sprzętu, którego bym nie używał, a jeśli takowy jest to znaczy, że w takim tylko i wyłącznie celu został nabyty.

Do tego wszystkiego dochodzi cała reszta... zakup dobrych obiektywów powiększalnikowych, których nie używam, dobry rzutnik do slajdów zakupiony po wielu latach zmagań z Krokusem, dobre negatywy i slajdy, torby fotograficzne zmieniane niemal z każdym sprzętem.

Dzisiaj w dolnej szufladzie komody zauważyłem, że mam wyłącznie same futerały, sam nie mam pojęcia kiedy i dlaczego tyle zebrałem. Wydawało mi się, że rok temu przed wyjazdem na Zieloną Wyspę sprzedałem prawie wszystko i zrobiłem solidny porządek.

Na domiar złego przyjaciele mówią, że jestem urodzonym diabłem, który kusi i za moją namową również rozbudowują swój sprzęt.

BTW, nie zapominam o tym, że najważniejsze w tym wszystkim jest robienie zdjęć, dobra zabawa, niemal każdego dnia odkrywanie czegoś nowego, poszukiwanie.

 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
michal, Twoj post jest jak wyznanie uzaleznionego... :-/ Jakis taki smutnu - gdzie entuzjazm "odkrywania czegos nowego"?
 

michalwochna  Dołączył: 31 Sty 2007
l_uka napisał/a:
woj post jest jak wyznanie uzaleznionego... :-/ Jakis taki smutnu - gdzie entuzjazm "odkrywania czegos nowego"?


Hmm, to chyba całkiem dobrze wyszło :-) Ale co tam, idę pooglądać Allegro.
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Najlepszy tekst tego typu jaki czytalem napisal Dzerry:

http://prf-faq.optimis.net/anonim.html

Rozwala mnie do dzis... :mrgreen: :-P Dzerry - :-B

Pzdr
Spinner
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Spinner napisał/a:
http://prf-faq.optimis.net/anonim.html
piękne :mrgreen:
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Moj wirus mutuje... teraz w kierunku robienia sobie plesniakow na "wiochmenskie wersje custom"... :oops: :shock:

Przyklady ponizej... czy to jest wyleczalne :?: :mrgreen:

Pzdr
Spinner
 

Maciek  Dołączył: 20 Kwi 2006
Spinner napisał/a:
Moj wirus mutuje... teraz w kierunku robienia sobie plesniakow na "wiochmenskie wersje custom"... :oops: :shock:

Przyklady ponizej... czy to jest wyleczalne :?: :mrgreen:


Wiesz jak to mówią - chłop ze wsi wyjdzie, wieś z chłopa nigdy... ;-P

MX miodny!
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
Spinner, W którym markecie sprzedają te MXy? :shock: Bo chyba nie powiesz, że to używany ;-)
 

ebelbeb  Dołączył: 04 Lip 2007
Czy 16 Pentaxów, 42 Takumary i 41 szkieł z bagnetem K, to już kolekcja ? Bo ja wiem... To chyba by była nazwa na wyrost... Przecież sporo jeszcze brakuje, nie mam kompletnej ani jednej serii szkieł... A tych kilka, które mam ale nie używam na co dzień można by przecież uznać za niezbędny backup... ;-)
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
ebelbeb napisał/a:
to już kolekcja ?
Nie, ale na pewno kwalifikujesz się do leczenia. :mrgreen:
 

ebelbeb  Dołączył: 04 Lip 2007
Szczepiłem się ale nic to nie dało. Za przykład niech posłuży Takumar 135/3.5 - porównałem oba upolowane niedawno czarno-srebrne egzemplarze i widzę, że to dwie różne odmiany.
Mają inny styl napisów na pierścieniu, inny kolor napisów na skali odległości (jeden ma białe, drugi - błękitne).
Chociaż oba mają zapisaną minimalną odległość ostrzenia 2 metry, to w jednym pierścień ostrości obraca się dalej, tubus się mocniej wysuwa i ostrzy od 1,8 m.
Patrzę w tabelkę na aohc i jeden jest z lat 1958-1961 (ostrzy od 1,8), a drugi z roku 1962 (ostrzy od 2).
Brakuje mi jeszcze trzeciej odmiany z lat 1963-1965, o większej wadze i ostrzeniu od 1,5 m.
Fajnie. ;-)
 

Crow  Dołączył: 08 Paź 2008
Bosz... a ja mam tylko jedno szkło.
 

ebelbeb  Dołączył: 04 Lip 2007
Crow, nie smuć się, to zrozumiałe u robiących zdjęcia. ;-)
 

Crow  Dołączył: 08 Paź 2008
A ja to co modlę się do tego limiteda przy kapliczce :?: :mrgreen:
 

ebelbeb  Dołączył: 04 Lip 2007
Gdybym miał zostawić jednego Ltd. to byłby to 31/1.8, dobrze typuję ? :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach